AKTUALNOSCI


14.11.2014 Cześć! To był bardzo pracowity rok z imponującą liczbą piętnastu wydanych pozycji do tej pory (kilka w kooperacjach). Ale do końca roku powinny być gotowe dwa nowe tytuły - na które teraz zaczynamy pre-order. Są to CYMEON X/REGRES split EP oraz CYMEON X "Animal friendly" 12" oraz CD. Poza tym w produkcji są wznowienia płyt GOVERNMENT FLU "Tension" 12" oraz MIND TRAP 7".
Wydane już są epki MANLIFTINGBANNER/DEADSTOOLPIGEON 7", EYE FOR AN EYE 7", VICIOUS REALITY 7", SCHWACH 7", FIGHT THEM ALL 7", a także drugie tłoczenie THUGxLIFE "Jungle law" 7".

Kolejne koncerty to festiwal "Animal Friendly" w W-wie w listopadzie z udziałem CYMEON X, GOVERNMENT FLU, ICON OF EVIL, IRON TO GOLD, THE LOWEST, NINE ELEVEN, THUGxLIFE oraz HEATSEEKER. W grudniu w W-wie MOSKWA (wykonująca materiał z demo "Nigdy!"), a także impreza sylwestrowa w Berlinie z udziałem PRAISE, VICIOUSxREALITY i STATEMENT X.
Europejska trasa dla PRAISE z Usa na przełomie roku.
Więcej szczegółów poniżej - również nowości w distro.
Do następnego!
Robertxxx

www.refusemusic.net
www.refuserecords.prv.pl
https://refuserecords.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/pages/Refuse-Records/183267901719633

REFUSE 109 CYMEON X/REGRES Split 7"EP PRE-ORDER
Siedmiocalowy winyl przygotowany specjalnie z okazji XV-lecia zespołu Regres. Ekipa z Częstochowy dzieli tę epkę z zespołem będącym dla nich jedną z największych inspiracji. Dwa pokolenia, ale wspólne podejście do hardcore, a także wspólne regularne koncerty w ostatnich latach. Oba zespoły prezentują po jednym własnym utworze oraz wzajemnie się coverują. Dla Cymeona są to ostatnie nagrania z jednym z wokalistów, Słonikiem - najbardziej znanym vege runnersem rodzimej sceny HC/Punk. Natomiast w wystrzałowo wykonanym coverze Regresu, gościnnie z CX wystąpił Wilk z ThugxLife oraz Nikodem - dziesięcioletni syn perkusisty Cymeon X, Adama.
Płyta ukazuje się w limitowanym nakładzie 500 egz. Nie przewidujemy kolejnych tłoczeń tego wydawnictwa.
https://cymeonx.bandcamp.com/
https://regres.bandcamp.com/

Pressing info:
15 egz, test press (nie na sprzedaż)
35 egz, XV-lecie Regres, inna okładka, czarny winyl, opieczętowane białe labele (dostępny tylko podczas XV-lecia Regres w Częstochowie, 28.11.14)
100 egz. czerwony winyl (20zł + poczta)
420 egz. czarny winyl (18zł + poczta)

Premiera:
29.11. Częstochowa, VX-lecie REGRES (Możliwość odbioru osobistego zamówień podczas koncertu) Realizacja zamówień: początek grudnia 2014
Zamówienia:
refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net

Najbliższe koncerty CYMEON X:
27.11. Koło
"Animal Friendly Tour"
27.11. Zduńska Wola (bez Government Flu)
28.11. Częstochowa, XV-lecie Regres Teatr From Poland w/ Regres
29.11. Warszawa, Animal Friendly Fest ADA Puławska w/ Iron To Gold, The Lowest, Nine Eleven (F), Heatseeker
30.11 Poznań Klub pod Minogą (bez The Lowest)
REGRES:
28.11. Częstochowa @ Teatr From Poland, XV-lecie Regres w/ Cymeon X, Government Flu, Icon Of Evil, The Lowest, ThugxLife

REFUSE 110 CYMEON X "Animal friendly" 12" / CD PRE-ORDER
CYMEON X - to jeden z najbardziej legendarnych rodzimych zespołów HC lat 90. i zarazem najważniejszy rodzimy zespół straight edge. Istniejący w latach 1991-1994, okazjonalnie występujący w kolejnych latach, aby powrócić na dobre w 2011. Przez ostatnie trzy lata zespół regularnie koncertował w całej Polsce, zapraszając na wspólne trasy zespoły o różnym podejściu do HC/Punk, podtrzymując swój pro-zjednoczeniowy charakter.
Ich koncertowa kaseta była drugim wydawnictwem Refuse, ogromnie więc cieszymy się z możliwości zaprezentowania najnowszych nagrań zespołu na dwunastocalowym winylu oraz na kompakcie. Po ponad dwudziestu latach od założenia zespołu, ekipa kontynuuje ze swoim dynamicznym i żywiołowym old school hardcore z pozytywnym przekazem. Ich nowe nagrania brzmią jednak nieco ciężej - z wyraźnymi akcentami w klimacie Hard Edge, przywołując na myśl Judge, A Chorus Of Disapproval czy nawet momentami zespół członków Cymeona z połowy lat 90. - Respect. To w połączeniu z tradycyjnymi, szybkimi tempami, do których przyzwyczaił nas przez lata Cymeon, tworzy przemyślaną, zróżnicowaną i bardzo sprawnie wykonaną całość. Jednocześnie jest to jak dotychczas najlepiej nagrany materiał zespołu.
Tak jak wskazuje tytuł płyty, zespół konsekwentnie promuje idee praw zwierząt i dietę bez okrucieństwa. Wrażliwość na okrucieństwo wobec zwierząt jest mottem przewodnim tego wydawnictwa i przewija się w tekstach utworów oraz w esejach napisanych przez członków grupy w dodanym do płyty 12-stronicowym booklecie.
Materiał nagrany został przez Czaję w Mustache Ministry Studio oraz zmasterowany przez Smoka w Studio As One.
Wersja kompaktowa zawiera dwa dodatkowe utwory pochodzące ze split EP z Regres.
Premiera podczas trasy "Animal Friendly" - 28-31.11.2014
https://cymeonx.bandcamp.com/

Strona A:
1. INTRO
2. PASJA I WŚCIEKŁOŚĆ
3. TU I TERAZ

Strona B:
4. BESTIA
5. PRZEBUDZENIE
6. MIEĆ WIĘCEJ

20 egz. test press, inna okładka - Poison Idea rip-off (80zł + poczta)
50 egz. Animal Friendly tour press, inna okładka, czarny winyl, opieczętowane białe labele + naklejka - płyta dostępna tylko podczas trasy "Animal friendly"
110 egz, zielony winyl + naklejka (40zł + poczta)
360 egz, czarny winyl + naklejka (38zł + poczta)

Wersja CD:
1. INTRO
2. PASJA I WŚCIEKŁOŚĆ
3. TU I TERAZ
4. BESTIA
5. PRZEBUDZENIE
6. MIEĆ WIĘCEJ
7. SKOWYT
8. PEŁNI WIARY (REGRES cover)

Cena: 28zł + poczta

Dodatkowo dostępne są koszulki:
CYMEON X "Animal friendly" (białe, dwustronne, dwukolorowy nadruk, rozmiary S, M, L) 40zł
Package Deal:
LP (zielony) + T-shirt 75zł
LP (czarny) + t-shirt 70zł
CD + t-shirt 60zł

Premiera:
Podczas trasy "Animal Friendly" 27-30.11.2014 (możliwość odbioru osobistego zamówień podczas trasy)
Realizacja zamówień: początek grudnia 2014
Zamówienia:
refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net
REFUSE 108 VICIOUS REALITY "Eyes to the sun" 7"EP wydane
Częstochowa może nigdy nie doczekała się prężnej sceny, ale pomimo tego - dzięki załodze Holy City Youth Crew, stała się jednym z najktywniejszych miejsc w Polsce. Regularne koncerty oraz funkcjonowanie zespołu Regres miały tu kluczowe znaczenie. Właśnie 2/5 Regresu (Paweł i Ogór) mają udział w stworzeniu ViciousxReality (wraz ze Słoniem i Damianem, który potem zasilił Regres) ) - 100% vege edge. "Eyes to the sun" to ich debiut na winylu, na którym znalazło się dziewięć utworów. Sami przyznają się do inspiracji takimi kapelami jak Our Turn, Tear It Up, Mental i Insted - ale czy w ich nagraniach słychać te inspiracje to już odpowiedź na to proponują zostawić potencjalnym słuchaczom. Z całą pewnością jest tam całe mnóstwo radochy, posi vibes i szybkiego HC starej szkoły. VxR 7" ukazuje się w kooperacji Refuse Records i Black Wednesday Records.
http://viciousxreality.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/viciousxreality

Pressing:
3 test presses
109 egz. czerwony winyl, inna okładka (20zł + poczta - ost. egezmplarze)
200 egz. czarny winyl (20zł + poczta)

Zamówienia: refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net
www.refuserecords.prv.pl

Najbliższe koncerty VxR:
30.12. Niemcy, Hamburg @ Rote Flora w/ Praise (US)
31.12. Niemcy, Berlin @ K19 w/ Praise (US), Statement X
REFUSE 107 MANLIFTINGBANNER/DEADSTOOLPIGEON "Cover EP" split 7"EP wydane
MANLIFTINGBANNER to jedna z największych legend europejskiej sceny straight edge / hardcore. Ta nazwa pojawiła się w 1990 roku, a w jej skład weszli członkowie LARM, SEEIN' RED i PROFOUND. MLB pojawiło się w czasach nowego światowego porządku, tzw. triumfu globalnego kapitalizmu i wybuchu neofaszystowskiej przemocy w Europie. Od początku prezentowali radykalne polityczne oblicze straight edge HC i byli jednymi z tych, którzy definiowali scenę HC pierwszej połowy lat 90. w Europie. MLB zawiesili działalność w 1994 roku. Olav i Paul kontynuowali w SEEIN' RED (a następnie okazjonalnie również w reaktywowanym LARM), Big założył MAINSTRIKE (i potem BIRDS OF A FEATHER), a Michiel i Bart założyli DEADSTOOLPIGEON. Ten zespół, współtworzony wraz z członkami N.R.A. i HUMAN ALERT, funkcjonował w drugiej połowie lat 90. i wydał trzy płyty CD (głównie w Crucial Response).
W międzyczasie MLB zagrało kilka okazjonalnych koncertów, aby powrócić na dobre w 2012 roku serią koncertów i zestawem nowych i starych utworów na dwupłytowym "The revolution continues" w Crucial Response. Big'a zastąpił nowy basista Johannes Adahl (SOBERESPONSE), a następnie Thomas Olivier (HUMAN ALERT/DEADSTOOLPIGEON).
Ten specjalnie przygotowany dla Refuse Records split 7" między MANLIFTINGBANNER i DEADSTOOLPIGEON zawiera covery zespołów,które były inspiracją dla obu formacji. Strona MLB zawiera dwa utwory zarejestrowane podczas sesji na zapowiadaną nową płytę "Red Fury" dla Crucial Response Records. W jednym z nich gościnnie wystąpił Big John Duncan (The Exploited w latach 1980-83). Strona DSP zawiera dwa utwory nagrane w 1996 roku, które nigdy wcześniej nie zostały wydane. Tym samym, nagrania DSP po raz pierwszy ukazują się na winylu.
Singiel ukazuje się w limitowanym nakładzie 500 egz. Nie przewidujemy kolejnych tłoczeń tego wydawnictwa.
https://www.facebook.com/manliftingbanner
http://www.last.fm/music/Deadstoolpigeon
Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaż)
165 egz. czerwony winyl, inna okładka ("Capitalist pig attacked by rats" version) (24zł + poczta)
370 egz. czarny winyl ("The kids will have their fuel" version) (20zł + poczta)


Koncerty MLB: 13.12. Düsseldorf
Zamówienia: refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net
www.refuserecords.prv.pl

REFUSE 106 EYE FOR AN EYE "Głos" 7"EP wydane
EYE FOR AN EYE przedstawiać nie trzeba. Ten zespół jest doskonale rozpoznawalny, to jedna z głównych sił napędowych współczesnej sceny HC/Punk w Polsce. Ich koncerty, płyty i działalność w lokalnej scenie uderzają szczerością, zaangażowaniem, autentycznością. To jeden z tych zespołów, które w czasach stylistycznych podziałów potrafią skupić pod jedną sceną punx, skins i HC płci obojga. To też jeden z tych zespołów, które w czasach, gdzie przekaz schodzi na drugi plan, potrafią mówić o rzeczywistych problemach i robią to w umiejętny i skuteczny sposób. Ogromna w tym zasługa ekspresji i charyzmy wokalistki Ani i solidności reszty składu. Eye For An Eye może być jednocześnie doskonałym zespołem dla każdego zaczynającego swoją przygodę z punk rockiem, jak i dla weteranów wspominających zaangażowanie starych kapel z lat 80. czy 90. W jakiś tajemniczy sposób ta załoga potrafi połączyć radość i entuzjazm przypisywany zazwyczaj nowicjuszom z doświadczeniem ponad 15 lat grania w zespole.
Po wydaniu czterech dużych płyt winylowych, nagrania EFAE po raz pierwszy ukazują się na siedmocalowej epce - najbardziej punkowym z punkowych formatów.
Płyta ukazuje się w kooperacji Refuse Records, Black Wednesday Records oraz Campary Records (Niemcy).
http://eyeforaneye1.bandcamp.com/
http://efae.and.pl/

Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaż)
110 egz. żółty winyl (20zł + poczta - ost. egzemplarze)
420 egz. biały winyl (18zł + poczta)
Zamówienia: refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net
www.refuserecords.prv.pl

Najbliżesze koncerty EFAE:
Grudzien 13.12. Opole:
30.01 Niemcy TBA
31/01. Dijon, Francja @ Tannaries
01.02. Paris Francja

REFUSE 105 SCHWACH "Schwach" 7"EP wydane
Po zagraniu wielu koncertów, jednej trasy i po wydaniu demo możemy wreszcie zaprezentować pierwszy 7" winyl tej ekipy HC z Berlina. Chociaż nazwa zespołu znaczy po niemiecku tyle co "słaby", to mimo tego dostaniesz siedem kawałków mocnego old school hardcore - czasem z bardziej melodyjnymi akcentami, a czasem bardziej "moshowymi". Utwory posiadają szybkie perkusyjne bicia, mocno brzmiące gitary i pełen gniewu wokal, który wykrzykuje teksty w swoim ojczystym języku. To sprawia, że zespół jest pewnego rodzaju ogniwem łączącym brzmienia kapel jak Gorilla Biscuits z klasycznym "Deutschpunk" lat 80. Teksty mają do czynienia z kwestiami politycznymi i osobistymi, jak rasistowskie prawa anty-imigracyjne w Niemczech, brutalność policji czy o znajdywaniu sposobu na życie w społeczeństwie zorientowanym na zysk i osiągnięcia. Okładka autorstwa Rafała Wechterowicza przedstawia zwierzęta w zasquatowanym domu i jest kontynuacją okładki z demo, gdzie zwierzęta te niszczą słynne zabytki w Berlinie. Więc jeśli lubisz youth crew HC w połączeniu z wkurzonym punkrockiem, to z pewnością polubisz Schwach!
Płyta ukazuje się w kooperacji Refuse Records oraz Raccone Records.
http://schwach.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/schwachhc

Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaż)
110 egz. różowy winyl (wyprzedane)
210 egz. czarny winyl (20zł + poczta)

Zamówienia: refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net
www.refuserecords.prv.pl

REFUSE 104 FIGHT THEM ALL "No more orders" 7"EP wydane
W pierwszej połowie lat 90. scena HC w Poznaniu świeciła przykładem ilością odbywających się koncertów, jakością kapel, entuzjazmem i zaangażowaniem, który robił wrażenie na reszcie kraju. Od jakiegoś czasu Poznań znów jest jednym z najaktywniejszych ośrodków w kraju. FIGHT THEM ALL jest kolejnym przykładem, że Hard Core Poznań ma się całkiem dobrze. Powiązani personalnie z ThugxLife, chłopaki z FTA czerpią garśćmi z amerykańskiego HC początku lat 80 - a więc Hardcore w czystej formie, bez grama metalu i z wyraźnym punkowym pazurem. Po przesłuchaniu ośmiu utworów zamieszczonych na tej epce, jedyne czego będziesz potrzebować to stary walkman i deska pod ręką - szkoła, praca i smutne twarze z TV przestają istnieć. Muzyka z wysuniętym środkowym palcem wobec autorytetów i zepsutych do cna moralnych krucjatorów. Fight Them All 7" ukazuje się w kooperacji Extinction Records, DIY Koło Records, Refuse Records oraz Sing Your Life Records w nakładzie 520 sztuk.
http://fightthemall.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/pages/Fight-Them-All/316400931805161

Pressing info:
3 egz. test press (nie na sprzedaż)
120 egz. biały winyl, inna okładka (wyprzedane)
400 egz. czarny winyl (18zł + poczta)

Zamówienia: refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net

ZŁODZIEJE ROWEROW "Verbal Assault rip-off" KOSZULKI
Dostępny jest nowy wzór koszulek Złodziei Rowerów -
ZŁODZIEJE ROWER?W "Verbal Assault Rip-off" (czarne, dwustronny kolorowy nadruk, rozmiary: XXL, XL, M, S, Girl-S) 35zł / 9,00 EUR

THUGxLIFE "Jungle law" 7"EP - drugi press
510 egz, czarny winyl (15zł + poczta)
Wciąż dostępne:
1st press, czerwony winyl (20zł + poczta)

Inne newsy:
STAY HUNGRY RIP: Rozpadł się szwedzki zespół STAY HUNGRY. Ich pożegnalny koncert miał miejsce podczas Edge Day w Norrkoping, Szwecja. Członkowie zespołu grają obecnie min. w Sectarian Violence czy Correction.

"Red fury" to tytuł najnowszej płyty MANLIFTINGBANNER, która ukazała się nakładem Crucial Response Records.
MIND TRAP zagrają na festiwalu Can't Keep Us Down w Barcelonie w styczniu.

HELLO BASTARDS planują trasę po Brazylii na początku przyszłego roku.

COKE BUST zagrają trasę po Ameryce Południowej.

MINDSET zagrają trzy koncerty w Europie w styczniu - Belgia, Niemcy i UK.

+ 09.03.14 +Czesc.
W najblizszym czasie ukaze sie setne wydawnictwo Refuse Records. Bedzie nim nowa 12" GOVERNMENT FLU, ale z tej okazji proponujemy konkretna dawka szesciu pre-orderow jednoczesnie. Obok GOV FLU, zaczynamy pre-order na APPRAISE 12", HELLO BASTARDS LP, VOWELS 7", MIND TRAP 7" oraz GO! demo ' 89 7".
Poza tym wciaz trwa pre-order na MISLED YOUTH 7".
W ostatnich tygodniach ukazaly sie ZLODZIEJE ROWER?W LP, TZN XENNA LP i WATCHING ME FALL 7".
Dostepne juz jest trzecie tloczenie COKE BUST 12", a niebawem drugie tloczenie GOVERNMENT FLU/POISON PLANET 7".
Poza tym zbliza sie kolejna edycja Nocy Walpurgii, trasa KEEP IT CLEAR/CAUGHT IN A CROWD po Europie i inne historie. Calosc ponizej - w tym lista nowosci w dystrybucji.
Robxxx

REFUSE 098 APPRAISE "Deeper than that" 12" PRE-ORDER
Po wydaniu 7" epki nadszedl na dwunastocalowy format dla tej grupy z Barcelony. Nowa plyta jest z cala pewnoscia krokiem do przodu i doskonalym przykladem, ze scena HC na poludniu Europy ma sie calkiem dobrze. Nowy material przynosi 11 utworow (w tym cover waszyngtonskiego YOUTH BRIGADE), ktore sa swietna kombinacja hardcore wczesnych lat 80. i brzmien youth-crew konca lat 80. Powinno przypasc to do gustu zarowno sympatykom INSTED, LIFE'S HALT czy MINOR THREAT i sceny DC Hardcore tego okresu. W warstwie tekstowej przewija sie refleksja nad ludzkimi zachowaniami i akcentowana swiadomosc spoleczna. Plyta ukazuje sie w kooperacji Refuse Records i Can't Keep Us Down Records z Barcelony.
Pierwsza europejska trasa Appraise w kwietniu. Latem wystapia min. podczas Fluff Festu.
http://appraise.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/appraisebcn

Pressing info:
100 egz. przezroczysty winyl (40zl + poczta)
400 egz. czarny winyl (40zl + poczta)

REFUSE 099 HELLO BASTARDS "Hello Bastards" LP PRE-ORDER
Od dawna zapowiadana pierwsza pelnometrazowa plyta brytyjskiej formacji Anarchist Vegan Straight Edge. W ich wlasnych slowach - Hello Bastards powstal, aby dac upust swym pogladom i przekonaniom oraz spowodowac, aby muzyka punk znow stala sia polityczna i niebezpieczna. Wyrazem tego z pewnoscia bedzie ta plyta, ktora przynosi 20 szybkich, bezkompromisowych utworow, ktorym blisko do lokalnej brytyjskiej tradycji crustcore czy hardcore-thrash i kapel pokroju Ripcord, Doom czy Health Hazard. Teksty to komentarz oraz krytyka wielu negatywnych zjawisk wspolczesnego swiata, ktore poruszaja i zmuszaja do zastanowienia sie i do dzialania. Plyta ukazuje sie z obszernym bookletem i okladka gatefold. Jest wynikiem miedzynarodowej kooperacji DIY, w ktorej udzial wzielo 12 wytworni. W Polsce ukazuje sie nakladem Refuse Records, Caramba Records oraz No Sanctuary Records.
http://hellobastards.bandcamp.com/
http://hellobastards.co.uk/

Pressing info:
15 test pressow (nie na sprzedaz)
500 egz. czarny winyl (44zl + poczta)

REFUSE 100 GOVERNMENT FLU "Tension" 12" PRE-ORDER
Panie i panowie, oto setne wydawnictwo Refuse Records! Duma rozpiera serce, a wdziecznosc dla wszystkich ktorzy przyczynili sie do tego, ze dotrwalismy do pelnej setki wydawnictw jest ogromna. Tym szczegolnym setnym wydawnictwem nie jest zadna reedycja, nie jest tez zadna kultowa kapela stamtad, ale najnowszy material kapeli z miasta w ktorym powstalo Refuse Records. A wiec stad, tu i teraz. Kapeli, ktora tym nowym wydawnictwem pokazuje, ze PLHC to jest jakosc z ktora trzeba sie liczyc. Gov Flu przez ostatnie lata pokazywali klase, zyskujac szacunek zarowno u siebie na podworku, jak i na obcych rewirach, ale nowa plyta to jest jeszcze krok dalej. Nowe numery tetnia dynamika, kawalki staly sie szybsze i bardziej agresywne. Wolfi przechodzi samego siebie na perkusji, Szczesny wypluwa jeszcze wiecej jadu i wscieklosci, a Marcin i Lipek wycinaja swoje partie w blyskawicznym tempie. Brzmienie doprowadza do skoku adrenaliny, balansujacego na krawedzi bezpieczenstwa. Mad Greg nagral i zmiksowal, Smok zrobil konkretny mastering i mamy calosc, ktora bez cienia przesady jest jedna z najbardziej killerskich plyt ostatnich lat, jakie pojawily sie nad Wisla. Kasetowa wersja plyty ukaze sie w Flophouse Tapes w Usa.
https://soundcloud.com/government-flu
http://governmentflu.pl/

Dostepne:
Bialy winyl, specialna edycja "Refuse #100", inna okladka (100 egz). (48zl + poczta)
Niebieski winyl (40zl + poczta)

GF zagraja 3 koncerty w Polsce w marcu.

REFUSE 101 VOWELS "Chxxnxd (Sxssxxn)" 7"EP PRE-ORDER
Ekipa z Drezna atakuje uszy swoim drugim singlem. Znalazlo sie na nim szesc utworow (w tym cover BIG BOYS) pochodzacych z tej samej sesji co debiutancki 7" dla Vendetta Records. Jesli kreci cie powerviolence, fastcore i straight edge albo wszystko to jednoczesnie, to nie przespij tego zespolu. Polowa skladu to byle THE TANGLED LINES, ale lista kapel w ktorych grali badz graja jest dluzsza niz utwory Vowelsow. Miks i mastering jest dzielem Will'a Killingsworth (Vaccine, Failures, Orchid) w Dead Air Studios. Opracowanie graficzne - znanego i cenionego artysty - plastyka Paul'a xrrrx.
Vowels na koncertach w Polsce w dniach 20-23.02. Trasa po Europie 9-17.03.
http://vxwxls.bandcamp.com/
http://vowelspunx.tumblr.com

3 test presses (nie na sprzedaz)
100 egz. przezroczysty winyl (20zl + poczta)
200 egz. czarny winyl (20zl + poczta)

REFUSE 102 MIND TRAP "Life among liars and thieves" 7"EP PRE-ORDER
Kiedy Niemcy tajnie zacisniaja wspolprace sie z Rosjanami, to nie moze znaczyc nic dobrego dla Polski i dla reszty Europy. Pakt "Mind Trap" podpisano w Berlinie w 2013 roku za zamknietymi drzwiami malego pomieszczenia na Wilhemstrasse. Na szczescie mamy tam naszego czlowieka w konspiracji i trzymamy reke na pulsie. Europa moze zlapac wiec drugi oddech.
Podpisy pod nowym rozbiorem Europy zlozyli odznaczeni zelaznym iksem zaslug - feldmarszalek Eggert (dywizje Highscore, Monster i Nothing), gen. artylerii Eggebrecht (dywizje The Tangled Lines, Government Flu, Vitamin X), gen. piechoty i minister propagandy Stronzik (dywizje Highscore, Short Fuse) i przedstawiciel Kremla - generalissimus tow. Chkhikvadze (dyw. Rearrange).
Mind Trap to brygada total vegan straight edge, a ich brzmienie to konglomerat surowego hardcore'82, silnika T-34, swistu messerchmidtow, lysej paly i wypastowanego glana.
"Life among liars and thieves" 7" zawiera szesc uderzen i ukazuje sie przy scislej wspolpracy sztabow Refuse Records i SFR Records (Berlin).
http://mindtrap1.bandcamp.com/

Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaz)
500 egz. czarny winyl (20zl + poczta)

REFUSE 103 GO! "The Word is Go!" 7"EP PRE-ORDER
Dokladnie 25 lat temu w Nowym Jorku zadebiutowala swoim demo formacja Go! 25 lat pozniej to demo przedstawiamy jako 7"ep w limitowanym nakladzie 500 sztuk w Refuse Records. Go! wystartowalo krotko po tym jak Mike Bullshit opuscil S.F.A. i tuz przed tym jak zaczal organizowac cykliczne hardcore matinee w niezaleznym centrum ABC-No-Rio. To demo pokazalo poczatek funkcjonowania zespolu za swoim szybkim, surowym jeszcze hardcore i z utworami trawajacymi zazwyczaj ponizej jednej minuty.
Go! nie byl typowym zespolem NYHC. Od samego poczatku kladli nacisk na tematyke praw gejow, anty-seksizmu i anty-rasizmu. Posiadali przekaz, ale bywali rowniez sarkastyczni i zabawni.
Go! dzialalo na przelomie lat 80. i 90., a potem w latach 2006-2011. Wydali dziewiec 7" epek i dyskografie LP / CD. To wydawnictwo zawierajace demo'89 uzupelnia ich pelna dyskografie.
https://www.facebook.com/pages/GO-NYHC/297490183850


Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaz)
100 egz. zielony winyl (20 zl + poczta)
400 egz. czarny winyl (20 zl + poczta)

REFUSE 097 MISLED YOUTH "Misled Youth" 7"EP PRE-ORDER
Pochodzacy z Washington DC, Misled Youth nie ma nic do ukrycia i jedzie przez piec numerow w niecale szesc minut z czystym, szybkim Straight Edge HC Punk. W skladzie ujrzymy czlonkow tak konkretnych kapel jak COKE BUST i METH LAB. Instensywnosc i gwaltownosc zaprezentowana na debiutanckim singlu moze przywolac na mysl inne projekty czlonkow zespolu, ale tez nie musi, albowiem zespol posiada swoj wlasny charakter. Slyszalne sa mocne wplywy zarowno Youth Of Today, Poison Idea czy kapel z wczesnych lat 2000 jak Striking Distance - to wszystko nalezycie wykonane w ich spojrzeniu na klasyczny Hardcore. Na poczatek roku od razu jeden z najciekawszych debiutow 2014!
Singiel ukazuje sie w kooperacji z Society Bleeds Records (USA).
http://misledyouthdc.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/MisledYouthdc

Pressing info:
14 test pressow, inna okladka (nie na sprzedaz)
150 egz. przezroczysty winyl (20zl + poczta)
600 egz. czarny winyl (20zl + poczta)

REFUSE 018 ZLODZIEJE ROWEROW "Ten moment" LP wydane!
Winylowe wznowienie drugiej pelnowymiarowej plyty zespolu Zlodzieje Rowerow. Pierwotnie ukazala sie ona w postaci CD i MC w 2002 roku. Po dwunastu latach czas nadrobic zaleglosc i wznowic te nagrania na najbardziej szlachetnym nosniku.
Plyta "Ten moment" przynosi dwanascie utworow charakterystycznego dla zespolu emocjonalnego i intensywnego hardcore z tekstami, ktore byly doskonalym komentarzem rzeczywistosci i wciaz nimi sa, albowiem nie stracily one nic a nic na aktualnosci. Z tej plyty bije autentycznosc i szczerosc, ktora towarzyszyla zespolowi do ich ostatniego koncertu w 2010 roku.
W utworze "Punk rock song" goscinnie wystapil Matol (APATIA). Material ponownie zostal zremasterowany przez Smoka (Studio As One). Plyta ukazuje sie w limitowanym nakladzie 500 sztuk i kolejne tloczenia nie sa przewidziane.
Rowniez dostepne sa ostatnie egzemplarze oryginalnego wydania CD i kasety.
http://www.zxrx.pl/

Pressing info:
20 test pressow, inna okladka (wyprzedane)
110 egz. zielony winyl (40zl + poczta)
421 egz. czarny winyl (40zl + poczta)

REFUSE 096 WATCHING ME FALL "Little things" 7"EP wydane!
"Little things" to tytul drugiego wydawnictwa W.M.F. - pieciu chlopakow z Bielska-Bialej, bedacych ze soba od jakiegos juz czasu. Na plycie znajduja sie cztery kawalki o niewielkich problemach. Tak niewielkich, ze w zasadzie niedostrzeganych, a potrafiacych wywrzec olbrzymi wplyw na zycie nieco pogubionych w obecnej rzeczywistosci ludzi. Cztery kawalki o poszukiwaniu dla siebie miejsca i niezawsze dobrych rozwiazaniach. A muzycznie? Wychowani w wiekszosci na europejskiej scenie hc/punk lat 90., srednie tempo, zwolnienia, przyspieszenia, troche melodii, troche wrzasku.
Singiel ukazuje sie w limitowanym nakladzie 320 sztuk w kooperacji Make A Change Records, Black
Wednesday Records i Refuse Records.
http://watchingmefall.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/watchingmefallhc

Pressing info:
3 test pressy (nie na sprzedaz)
10 egz. bialy winyl, puste labele, inna okladka (nie na sprzedaz)
16 egz. czarny winyl, dodatkowa okladka (Nirvana rip-off) (nie na sprzedaz)
29 egz. czarny winyl, dodatkowa okladka (Bad Religion rip-off) (nie na sprzedaz)
90 egz. bialy winyl, inna okladka (wyprzedane)
155 egz. czarny winyl (20zl + poczta)

REFUSE 095 TZN XENNA "Czart PRLu" LP wydane!
"Czart PRLu" to pierwsza dlugograjaca plyta winylowa w historii TZN Xenna! Album zawiera siedem nowych, autorskich kompozycji zespolu, ktorych teksty nawiazuja do aktualnych wydarzen politycznych i spolecznych w kraju. Tytulowy "Czart Prlu" ma raz na zawsze zerwac z mitem jaki poprzedni ustroj zakorzenil w spoleczenstwie. Pomimo zmiany systemu mechanizmy pozostaja te same.
Oprocz nowosci plyta zawiera tez utwory, ktore powstaly w latach 1981-1983, a ktore nigdy nie straca na swojej aktualnosci. Znane tylko z nagran koncertowych, po raz pierwszy nagrane w studio zabrzmia pelnia swojej mocy. Wszystkie nagrania zrealizowano w Mamoot Studio przez Michala Pchele Piastowicza. Miksem zajal sie Smok i Mario z Studio As One. Dzieki temu drugiemu utwor Ajdont nabral nowego brzmienia, ktore bardzo go ubarwilo.
Limitowana wersja plyty zawiera dodatkowo DVD z pierwszego w historii zespolu koncertu w Jarocinie 2012. W latach 1981-87 ani pozniejszych TZN Xenna nigdy w nie brala udzialu w tym festiwalu. Wystep na jarocinskiej scenie zostal sfilmowany i zmontowany przez TZN Xenna Krew.
Plyta ukazuje sie w kooperacji Refuse Records i Tzn Annex Records.
Promo mix:
https://www.facebook.com/tznxennaoi

Pressing info:
31 egz test press, inna okladka (nie na sprzedaz)
110 egz. bialy winyl + dodatkowo DVD "Live in jarocin 2012" (wyprzedane)
421 egz. czerwony winyl (45zl + poczta)

REFUSE 092 COKE BUST "Confined" 12" 3rd press
Gotowe jest juz trzecie tloczenie Coke Bust 12" - 521 egz. czarny winyl (35zl + poczta)
Trasa po Europie w dniach 26.02.-16.03. Szczegoly ponizej.
Video z trasy po Brazylii: http://www.youtube.com/watch?v=5FIjc5jeunY

REFUSE 089 GOVERNMENT FLU/POISON PLANET "Government poison" 7"EP - 2nd press
Mozna juz zawiac drugie tloczenie split 7" GF/PP - czarny winyl (15zl + poczta)

inne wiesci:
THUGxLIFE wystapi 1.03. w Berlinie wraz z Fight Them All i Sick Times.
STAY HUNGRY zara na Alive & Well Fest w Szwecji w kwietniu.
CATHARSIS zagra w marcu w Oakland wraz z Conqest For Death, Replica i Reivers.
MINDSET zagra w dniach 14-16.03. weendowa trase po midwest wraz z True Love. Pod koniec marca wystapia na United Blood Fest w Richmond.
Nowym perkusista ANCHOR jest Fred. Zespol zagra krotka trase po Europie w kwietniu.
I SHOT CYRUS zagraja swoj "reunion" koncert 23.03. w Sao Pauloz Vitamin X, La Revancha i Bastardo
VITAMIN X zagra trase po Brazylii w marcu. W kwietniu natomiast zawitaja do Wloch.

Ukazala sie skladanka "Za krotko! Za szybko" LP/CD w Pasazer / Kwadraciok Rec. Znalazlo sie na niej 112 (!) polskich kapel, w tym nagrania REGRES, THE CORPSE i WATCHING ME FALL.


+ 13.12.13 +Witam w ostatnim newsleterze w 2013 roku.
Za nami trasa No Headliner Tour. Relacja z trasy Slonika z Cymeon X:
http://www.vegeslonik.pl/no-headliner-tour-2013/#more-850
Na trase ukazala sie kompaktowa wersja plyty REGRES "Nie patrzec wstecz".
Wciaz traw pre-order na TZN XENNA LP, a teraz zaczynamy pre-order na nowe trzy pozycje:
ZLODZIEJE ROWEROW "Ten moment" LP, WATCHING ME FALL 7" oraz MISLED YOUTH 7".

Poza tym ponizej lista planow wydawnicznych i koncertowych na nastepny rok oraz tradycyjnie lista nowych pozycji w sklepie Refuse. Tym razem oferta poszerzona zostaje o sekcje Rare/2nd hand i w przyszlosci ten dzial bedzie rozbudowywany.

Dzieki dla wszystkich, ktorzy wspierali Refuse Records w zeszlym roku i przez ostatnie 20 lat!
Spokojnych swiat w gronie najblizszych i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 2014!
Robertxxx
www.refuserecords.prv.pl
www.refusemusic.net
https://www.facebook.com/pages/Refuse-Records/183267901719633
http://refuserecords.bandcamp.com/

REFUSE 018 ZLODZIEJE ROWEROW "Ten moment" LP PRE-ORDER
Winylowe wznowienie drugiej pelnowymiarowej plyty zespolu Zlodzieje Rowerow. Pierwotnie ukazala sie ona w postaci CD i MC w 2002 roku. Po dwunastu latach czas nadrobic zaleglosc i wznowic te nagrania na najbardziej szlachetnym nosniku.
Plyta "Ten moment" przynosi dwanascie utworow charakterystycznego dla zespolu emocjonalnego i intensywnego hardcore z tekstami, ktore byly doskonalym komentarzem rzeczywistosci i wciaz nimi sa, albowiem nie stracily one nic a nic na aktualnosci. Z tej plyty bije autentycznosc i szczerosc, ktora towarzyszyla zespolowi do ich ostatniego koncertu w 2010 roku.
W utworze "Punk rock song" goscinnie wystapil Matol (APATIA). Material ponownie zostal zremasterowany przez Smoka (Studio As One). Plyta ukazuje sie w limitowanym nakladzie 500 sztuk i kolejne tloczenia nie sa przewidziane.
Rowniez dostepne sa ostatnie egzemplarze oryginalnego wydania CD i kasety.
http://www.zxrx.pl/

Pressing info:
20 test pressow, inna okladka (80zl + poczta)
100 egz. zielony winyl (40zl + poczta)
400 egz. czarny winyl (40zl + poczta)

Termin wydania: Styczen 2014
Realizacja zamowien: Koniec stycznia/poczatek lutego 2014
Zamowienia:
refuseorder@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl www.refusemusic.net

Rowniez dostepne:
ZLODZIEJE ROWEROW "Final" 2xLP+DVD 75zl / 19,00 euro (yellow vinyl) (Refuse+Pasazer)
ZLODZIEJE ROWEROW "Final" 2xLP+DVD 65zl / 17,00 euro (black vinyl) (Refuse+Pasazer)
ZLODZIEJE ROWEROW "Final" 2xCD+DVD 32zl / 8,00 euro (Refuse+Pasazer)
ZLODZIEJE ROWEROW "Rozproszenie" 7"EP (limited red vinyl) 20zl / 5,00 euro (Refuse) ost. egz.
ZLODZIEJE ROWEROW "Rozproszenie" 7"EP (limited yellow vinyl) 18zl / 4,50 euro (refuse) ost. egz.
ZLODZIEJE ROWEROW "Ten moment" CD 25zl (Refuse) ost. egz.
ZLODZIEJE ROWEROW "Ten moment" MC 8zl (Refuse) ost. egz.
ZLODZIEJE ROWEROW "Emo'la" 2LP (limited orange vinyl) 75zl / 19,00e (Refuse+Emancypunx) ost. egz.
ZLODZIEJE ROWEROW "Emo'la" 2LP 60zl / 15,00e (Refuse+Emancypunx) ost. egz.
ZLODZIEJE ROWEROW "Emo'la" CD 25zl (Refuse+Emancypunx) ost. egz.
ZLODZIEJE ROWEROW "Emo'la" MC 8zl (Refuse) ost.egz.
ZLODZIEJE ROWEROW "Zlodzieje Rowerow" MC 8zl (Refuse) ost. egz.

REFUSE 096 WATCHING ME FALL "Little things" 7"EP PRE-ORDER
"Little things" to tytul drugiego wydawnictwa W.M.F. - pieciu chlopakow z Bielska-Bialej, bedacych ze soba od jakiegos juz czasu. Na plycie znajduja sie cztery kawalki o niewielkich problemach. Tak niewielkich, ze w zasadzie niedostrzeganych, a potrafiacych wywrzec olbrzymi wplyw na zycie nieco pogubionych w obecnej rzeczywistosci ludzi. Cztery kawalki o poszukiwaniu dla siebie miejsca i niezawsze dobrych rozwiazaniach. A muzycznie? Wychowani w wiekszosci na europejskiej scenie hc/punk lat 90., srednie tempo, zwolnienia, przyspieszenia, troche melodii, troche wrzasku.
Singiel ukazuje sie w limitowanym nakladzie 300 sztuk w kooperacji Make A Change Records, Black Wednesday Records i Refuse Records.
http://watchingmefall.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/watchingmefallhc

Pressing info:
3 test pressy (nie na sprzedaz) 10 egz. bialy winyl, puste labele, inna okladka (nie na sprzedaz)
90 egz. bialy winyl, inna okladka (20zl + poczta)
200 egz. czarny winyl (20zl + poczta)

Termin wydania: Styczen 2014
Realizacja zamowien: Koniec stycznia/poczatek lutego 2014
Zamowienia:
refuseorder@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl www.refusemusic.net

Rowniez dostepne:
WATCHING ME FALL "We run" LP (Make A Change+In Our Hands+Vargtimmen) 35zl

REFUSE 097 MISLED YOUTH "Misled Youth" 7"EP PRE-ORDER
Pochodzacy z Washington DC, Misled Youth nie ma nic do ukrycia i jedzie przez piec numerow w niecale szesc minut z czystym, szybkim Straight Edge HC Punk. W skladzie ujrzymy czlonkow tak konkretnych kapel jak COKE BUST i METH LAB. Instensywnosc i gwaltownosc zaprezentowana na debiutanckim singlu moze przywolac na mysl inne projekty czlonkow zespolu, ale tez nie musi, albowiem zespol posiada swoj wlasny charakter. Slyszalne sa mocne wplywy zarowno Youth Of Today, Poison Idea czy kapel z wczesnych lat 2000 jak Striking Distance - to wszystko nalezycie wykonane w ich spojrzeniu na klasyczny Hardcore. Na poczatek roku od razu jeden z najciekawszych debiutow 2014!
Singiel ukazuje sie w kooperacji z Society Bleeds Records (USA). http://misledyouthdc.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/MisledYouthdc

Pressing info:
14 test pressow, inna okladka (nie na sprzedaz)
150 egz. przezroczysty winyl (20zl + poczta)
600 egz. czarny winyl (20zl + poczta)

Termin wydania: Luty/Marzec 2014
Realizacja zamowien: Luty/Marzec 2014
Zamowienia:
refuseorder@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl www.refusemusic.net

Rowniez dostepne:
MISLED YOUTH s/t demo MC (Misled Youth) (15zl + poczta)

REFUSE 095 TZN XENNA "Czart PRLu" LP PRE-ORDER
"Czart PRLu" to pierwsza dlugograjaca plyta winylowa w historii TZN Xenna! Album zawiera siedem nowych, autorskich kompozycji zespolu, ktorych teksty nawiazuja do aktualnych wydarzen politycznych i spolecznych w kraju. Tytulowy "Czart Prlu" ma raz na zawsze zerwac z mitem jaki poprzedni ustroj zakorzenil w spoleczenstwie. Pomimo zmiany systemu mechanizmy pozostaja te same.
Oprocz nowosci plyta zawiera tez utwory, ktore powstaly w latach 1981-1983, a ktore nigdy nie straca na swojej aktualnosci. Znane tylko z nagran koncertowych, po raz pierwszy nagrane w studio zabrzmia pelnia swojej mocy. Wszystkie nagrania zrealizowano w Mamoot Studio przez Michala Pchele Piastowicza. Miksem zajal sie Smok i Mario z Studio As One. Dzieki temu drugiemu utwor Ajdont nabral nowego brzmienia, ktore bardzo go ubarwilo.
Limitowana wersja plyty zawiera dodatkowo DVD z pierwszego w historii zespolu koncertu w Jarocinie 2012. W latach 1981-87 ani pozniejszych TZN Xenna nigdy w nie brala udzialu w tym festiwalu. Wystep na jarocinskiej scenie zostal sfilmowany i zmontowany przez TZN Xenna Krew.
Plyta ukazuje sie w kooperacji Refuse Records i Tzn Annex Records.
Promo mix:
https://www.facebook.com/tznxennaoi

Track list:
Pressing info:
30 egz test press, inna okladka (nie na sprzedaz)
110 egz. bialy winyl + dodatkowo DVD "Live in jarocin 2012" (wyprzedane)
421 egz. czerwony winyl (45zl + poczta)

Premiera plyty: koniec Grudnia 2013
zamowienia: refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net
www.refuserecords.prv.pl
Wersja CD plyty ukazala sie w Fonografika.
Rowniez dostepne:
TZN XENNA "Scierwo" 7"EP przezroczysty winyl, dodatkowa okladka (25zl + poczta) (Refuse/TZN Annex)
TZN XENNA "Scierwo" 7"EP czerwony winyl (20zl + poczta)
TZN XENNA "Scierwo" 7"EP 2nd press, czerwony winyl (18zl + poczta)
TZN XENNA "1981-2011" 7"EP (Refuse/Tzn Annex) 18zl

REFUSE 085 REGRES "Nie patrzec wstecz" MCD wydane
Minela ponad dekada od debiutanckiej kasety Regresu dla Refuse Records, a zespol duzymi krokami zbliza sie do swej 15-tej rocznicy dzialalnosci. W miedzyczasie zagrali mnostwo koncertow, wydali kilka plyt i uzyskali reputacje jednej z najbardziej szanowanych kapel HC w kraju. Jak sami niegdys spiewali - "dla wytrwalych to jest, dla wytrwalych". To wlasnie dzieki tej wytrwalosci, ale rowniez konsekwencji i autentycznosci w tym co robia. Ta paczka kumpli z jednego podworka nie zamierza jednak patrzec za siebie - sa nowe utwory jest i wiec nowa plyta, ktora przynosi siedem premierowych utworow, ktore rozwijaja to czym zespol kierowal sie od poczatkow istnienia. Laczac brzmienie starej szkoly HC z tym co w nim wspolczesne. Zwracajac duza uwage na slowa i przekaz oraz ladunek emocji zawarty w tekscie i brzmieniu. I ta plyta jest jak zywiolowe koncerty Regresu - nie ma tutaj miejsca na podzialy, nie ma tutaj miejsca na wykluczanie, nie ma miejsca na elitarnosc - kazdy niech czuje sie zaproszony.
Dwa utwory z nowej plyty: http://refuserecords.bandcamp.com/album/nie-patrze-wstecz-12
REGRES: http://www.facebook.com/Regres

Cena: 20zl + poczta
zamowienia: refuseorder@gmail.com
www.refusemusic.net
www.refuserecords.prv.pl

Rowniez dostepne:
"Nie patrzec wstecz" 12" (Refuse) 40zl (czerwony winyl) (ost. egz.)
"Nie patrzec wstecz" 12" (Refuse) 35zl (czarny winyl)
"Ta iskra wciaz plonie" 12" / MCD (In Our Hands) 30zl / 25zl
"W naszych dloniach" MCD (Refuse) 20zl (ostatnie egz.)
"Punk Rock Pozytyw" CD (Refuse) 25zl

PLANY NA 2014
Po intensywnym roku 2013, rok 2014 zapowiada sie wcale nie mniej aktywny. Sporo, mam nadzieje,
interesujacych planow wydawniczych, troche tras, koncertow, przynajmniej jeden festiwal.

ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE:
NATIONS ON FIRE "Strike the match" LP i "Death of the pro-lifer" LP
Najwyzsza pora oznajmic swiatu, ze nakladem Refuse Records ukaza sie wznowienia plyt legendarnego belgijskiego NATIONS ON FIRE! Jestem z tego niezmiernie szczesliwy, albowiem byl to dla mnie jak i dla wielu innych osob absolutnie jeden z czolowych zespolow w historii europejskiej sceny straight edge hardcore, niezwykle inspirujacy i praktycznie definiujacy charakter tego czym bylo Refuse Records przez te wszystkie lata.
Na pierwszy ogien pojdzie wznowienie klasycznej pozycji "Strike The Match" LP. Pierwotnie wydanej w 1992 roku przez X-Mist Records, a wznowionej w limitowanym nakladzie w zeszlym roku przez Kidnap Music. Ta pozycja doskonale znana byla w Polsce dzieki kasecie wydanej przez Qqryq Productions w 1993 roku. Nastepnie wydane zostanie wznowienie plyty "Death of the pro-lifer" z 1995 roku, ktora ukazala sie nakladem Genet Records na LP i Conquer The World Records na CD. Kasetowa wersja ukazala sie w Refuse Records i byla jej czwartym wydawnictwem.
Plany na 2015 to kolejne wznowienia - NATIONS ON FIRE "Singles collection" LP oraz RISE ABOVE "Singles collection" LP i kto wie, moze jeszcze cos zaskakujacego. Ale o tym za kilka czy kilkanascie miesiecy.
https://www.facebook.com/NATIONSONFIRE

MANLIFTINGBANNER/DEADSTOOLPIGEON split 7"EP
Innym planowanym wydawnictwem, ktore sprawia ze krew szybciej plynie jest specjalnie przygotowywany dla Refuse Records split z coverami kapel, ktore byly inspiracja dla obu tych holenderskich formacji. MANLIFTINGBANNER to obok NATIONS ON FIRE najbardziej kultowa europejska kapela sXe hardcore poczatku lat 90, powiazani z LARM, SEEIN' RED czy PROFOUND. W 2010 roku zespol reaktywowali sie na dobre, wydal swa dyskografie poszerzona o kilka nowych utworow dla Crucial Response Records, a niebawem wchodza do studia, aby zarejestrowac dla CRR nowa plyte oraz nagrania na wspomniany split EP dla Refuse Records!
DEADSTOOLPIGEON to byl pozniejszy zespol dwoch czlonkow MLB, - Michiela i Barta. Wydali trzy plyty CD w latach 1995-1997 . Na stronie DSP znajda sie dwa nagrania zarejestrowane pod koniec dzialalnosci zespolu, ktore nigdy wczesniej nie zostaly wydane.
https://www.facebook.com/manliftingbanner
http://www.crucialresponse.com/label/en/bands/Dead-Stool-Pigeon.html?task=viewAuth

CYMEON X 7"EP
Jak juz jestesmy przy legendach sXe poczatku lat 90. to rowniesz nasza rodzima ekipa z Poznania przymierza sie do dwoch wydawnictw dla Refuse Records w 2014. Na jesien planowany bowiem jest singiel z nowymi utworami zespolu, a calosc wydawnictwa bedzie mialo mocno pro-animalistyczny, pro-wegetarianski/weganski charakter. Wspolnie uznalismy, ze temat ten nie jest juz tak istotny w scenie Hardcore/Punk jak to bylo w latach 90. Okazuje sie, ze Cymeon X jest jednym z niewielu obecnie dzialajacych 100% wegetarianskich zespolow. W latach 90. te proporcje byly zupelnie odwrotne. Oprocz nowych nagran, wydawnictwo bedzie zawierac eseje napisane przez kazdego z czlonkow zespolu.
Planowane wydanie to jesien 2014.
http://cymeonx.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/CYMEONX

CYMEON X/REGRES split 7"EP
Drugim natomiast wydawnictwem CX bedzie split z czestochowskim REGRES. Pomysl na wspolna epke padl podczas ostaniej trasy No Headliner, gdzie oba zespoly wystepowaly. Singiel planowany jest na lato 2014, najpozniej na 15-lecie Regresu jesienia 2014. Zawierac bedzie po dwa utwory kazdego zespolu. Dodatkowo oba zespoly wzajemnie beda sie coverowac.
Nagrania z obu epek Cymeona X ukaza sie na jednym CD w Refuse Records.

GO! "The Word is Go!" 7"EP
Pozostajemy w klimacie starych kapel. Ta nowojorska formacja dzialajaca na przelomie lat 80. i 90. , a potem 2006-2009, byla dokonale znana ze swego szybkiego hardcore i sporej ilosci epek jakie pozostawili (dwa z nich ukazaly sie w Refuse). Blisko zwiazani z nowojorska scena DIY, reprezentowana wowczas przez takie kapele jak BORN AGAINST, CITIZENS ARREST, SFA czy NAUSEA i alternatywne centrum ABC-No-Rio, gdzie wokalista Go!, Mike Bullshit organizowal regularne koncerty.
Planowane wydawnictwo "The word is Go!' zawierac bedzie nagrania z ich demo z 1989 i ukaze sie w limitowanej edycji.
https://www.facebook.com/pages/GO-NYHC/297490183850

INSPIRE "Demo" 7"EP
Inna demowka ktora ukaze sie w formie limitowanej winylowej epki, beda nagrania brazylijskiej grupy INSPIRE. Ta krotko dzialajaca na przelomie lat 90. i 2000 grupa wydala jedynie demo, ukazala sie rowniez na skladance "More Than The X On Our Hands" w Commitment Records (kaseta w Refuse). Byl pierwszym brazylijskim zespolem straight edge HC ktory zagral w Europie. Personalnie powiazany z POINT OF NO RETURN, ale ich muzyka to dynamiczny old schoolowy sXe hardcore. Zespol nie dawno reaktywowal sie, a ta epka z pewnoscia przypomni ten interesujacy zespol.

GOVERNMENT FLU 12"
Na poczatku przyszlego roku chlopaki z GOV FLU wchodza do studia aby nagrac nowy LP. Ich ostatnie singlowe wydawnictwa podniosly jeszcze oczekiwania, wiec spodziewac sie mozna absolutnego killer LP. Plany zespolu sa imponujace. O tym wszystkim w swoim czasie.
http://governmentflu.pl/

EYE FOR AN EYE 7"
Mniej wiecej w tym samym czasie, do studia planuje wejsc Eye For An Eye, aby nagrac material na singla, ktory ukaze sie w kooperacji Refuse, Black Wednesday Records oraz Campary Records (Niemcy) oraz na split 7" dla Emancypunx Records. Oba te winyle ukaza sie na jednym CD.
Nowe nagrania grane sa juz podczas koncertow zespolu, wiec oto przedsmak:
http://www.youtube.com/watch?v=to1r6P6qKWY&list=UUJppPc_JZZ5NZqU6yNHBPDQ
http://www.youtube.com/watch?v=cK0Y9_kHv64&list=UUJppPc_JZZ5NZqU6yNHBPDQ
http://eyeforaneye1.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/efaepl

COKE BUST "Confined Anthology" CD
Na luty/marzec planowane jest kompaktowe wydaanictwo dla waszyngtonskiego COKE BUST, ktore zawierac bedzie nagrania z "Confined" 12", "Degradation" 7", "Live on WMUC" 7" oraz split 7" z Vaccine. Wersja US ukaze sie w Grave Mistake Records. Planowana jest rowniez wersja brazylijska.
Zespol planuje odwiedzic Brazylie w styczniu 2014 oraz ponownie Europe w marcu - ale tylko Uk oraz Hiszpanie, Portugalie i Francje.
W kwietniu zagraja na Damaged City Fest w Washington DC
https://www.facebook.com/events/184839145038461/
http://cokebust.bandcamp.com/
http://cokebust.com/

APPRAISE "Deeper than that" LP
Ta ekipa z Barcelony ukonczyla wlasnie nagrania na pelnometrazowy LP, ktory planowany jest na poczatek przyszlego roku. Ukaze sie on w kooperacji Refuse Records, Tea Brigade Records (Hiszpania), Amendment Records (USA/Chile) oraz 78 Life Recordings (Brazylia). Appraise zamieszani sa w organizacje festiwalu "Can't Keep Us Down" Fest w Barcelonie, gdzie obok gospodarzy zagraja min. Vitamin X, Truth Through Fight, Col-lapse, Las Otras, Poder Absoluto etc.
http://appraise.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/appraisebcn

HELLO BASTARDS s/t LP
Prawdopodobnie w 2014 w koncu ukaze sie w koncu pelnowymiarowa plyta tej ekipy Vegan Straight Edge HC Punk z Londynu. Wyjdzie w kooperacji kilku DIY wytworni.
http://hellobastards.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/xhellobastardsx

I to pewnie jeszcze nie wszystko. Poza tym planowane sa kolejne tloczenia plyt ANCHOR "Recovery" LP, ANCHOR 7", COKE BUST 12", GOVERNMENT FLU/POISON PLANET 7".

PLANY KONCERTOWE:
Na 30.04. planowana jest kolejna edycja festiwalu Noc Walpurgii. Podobnie jak zeszla edycja, i ta odbedzie sie w Berlinie. W W-wie natomiast na czerwiec zapowiadany jest koncert z udzialem NO PROBLEM (Can), HYSTERICS (US), VOIGHT KAMPFF (US) i HARDWARE YOUTH (US).
Na maj / czerwiec trasa dla dwoch wysmietych kapel sXe hardcore: CAUGHT IN A CROWD (US) i KEEP IT CLEAR (Can).

inne wiesci:
Ukazal sie pozegnalny singiel VACCINE - split 7" z No Faith. Wydalo to Vinyl Rites Records.
THUGxLIFE dostali propozycje udzialu na nowej miedzynarodowej sXe kompilacji LP , ktora ukaze sie w Cobra Records w Niemczech.
SPIKNYKTER planuje nowe nagrania w przyszlym roku, na split 7" albo samodzielny 7".
MINDSET planuja nowe wydawnictwo w 2014 i serie koncertow.
ANCHOR maja juz zarejestrowany material, ktory ukaze sie na "Distance & Devotion" LP/CD
BETWEEN EARTH & SKY pracuja nad nowym materialem.
Jeden nowy utwor THE CORPSE ukazal sie na 4-way split cd-r wraz z zespolami Despizer, Dziady Borowe i Maggoth.
SEEIN' RED przygotuwuja sie do sesji nagraniowej na pozegnalny 7"ep.

WYWIAD DLA WORDS AS WEAPONS:
Zapraszam do przesluchania wywiadu jakiego udzielilem Gregowi Bennickowi z Words As Weapons: http://wordsasweapons.com/category/waw-interviews/


+ 26.06.13 +Witam,
Oto kolejne wiesci ze stajni Refuse Records.
Od tej chwili mozna juz zamawiac przez nowy sklep internetowy: www.refusemusic.net (dzieki dla Damiana z Vicious Reality!).
Stary adres www.refuserecords.prv.pl wciaz aktualny.
SPIKNYKTER 7" jest juz wydany. Natomiast teraz startujemy z pre-orderem na dwa wydawnictwa: HCP LP oraz COKE BUST 12".
Poza tym w planach koncert dla TZN XENNA, MAILMANLOPPU i ARMLESS CHILDREN 9.06. w Berlinie oraz festiwale z okazji XX-lecia Refuse w Berlinie (lipiec) i w Warszawie (sierpien).
Poza tym udzial w organizacji tras BETWEEN EARTH & SKY, COKE BUST, SLOA KNIVAR,
GOVERNMENT FLU, O INIMIGO, REMISSION i EPIDEMICS.

Wszystkie szczegoly ponizej!
REFUSE 091 H.C.P. "Pozytywny stan swiadomosci 1989" LP PRE-ORDER
Od dawna zapowiadane i od dawna wyczekiwane wydawnictwo, ktore podsumowuje dzialajaca w latach 1988-1989 formacje H.C.P. czyli Hard Core Poznan. To rowniez dokument, ktore poszerza dorobek nowej fali kapel hardcore w Polsce, ktora pojawila sie pod koniec lat 80. - okresu tworzenia sie swiadomie niezaleznej sceny. H.C.P. bylo pierwszym zespolem tej fali, ktoremu udalo sie wydac plyte winylowa, dzieki szwajcarskiej wytworni Resistance Productions. Wlasnie nagrania z tego legendarnego singla "Anti Drugs", a takze utwory pierwotnie wydane na split kasetach z Chaos i Apatia, znalazly sie na tej plycie. W sumie 19 utworow szybkiego, drapieznego Hardcore Punk (czy jak wowczas okreslano, HC/Thrash) z tekstami dotyczacymi problematyki okresy schylku komuny w Polsce takimi jak przemoc panstwa, militaryzm, energia nuklearna czy neofaszyzm. Nawiazujacy do tego ostatniego problemu utwor "Mlodzi faszysci", stal sie najbardziej znanym w dorobku zespolu, przez lata wykonywany byl przez inne zespoly polskiej sceny. Pomimo tych problemow okresu transformacji zespol tryskal optymizmem i mlodzienczym spontanem, apelowal zmiane wartosci i pozytywna swiadomosc. Ten pozytywny i progresywny przekaz zespolu odzwierciedlal sie rowniez w postawie straight edge, a zespol byl jednym z pierwszych w Polsce zwiazanym z tym nurtem.
Zakonczenie rodzialu H.C.P. bylo jednoczesnie poczatkiem innego, istotnego rozdzialu polskiej sceny na kolejne dwadziescia kilka lat, ktorym byla Apatia.
Plyta ukazuje sie wraz z 28-stronicowym bookletem z tekstami, wywiadem ze wszystkimi czlonkami zespolu, wspomnieniami Pablo z Resistance Productions oraz mnostwem archiwalnych zdjec i flejerow. Mastering nagran Smok w Studio As One.
Plyta ukazuje sie w kooperacji Refuse Records i Warsaw Pact Records.
https://www.youtube.com/watch?v=0zLnZEY8KXE

Pressing: 22 test press, inna okladka (sold out)
125 egz. czerwony winyl (48zl + poczta)
375 egz. niebieski winyl (45zl + poczta)

Dostepne rowniez koszulki HCP "Hard Core Poznan" (szara lub biala koszulka, dwustronny nadruk) w cenie 35zl Pakiet LP + koszulka: 75zl (czerwony winyl) lub 70zl (niebieski winyl).
Termin wydania: poczatek lipca 2013

REFUSE 092 COKE BUST "Confined" 12" PRE-ORDER
To juz trzecie wydawnictwo Coke Bust, ktore ukazuje sie nakladem Refuse Records. Dotychczasowa zasada zespolu wydawania kazdego nowego wydawnictwa w innej wytworni przelamana zostala juz na poprzednim 7" splicie z Vaccine w Refuse.. Ich druga w dyskografii 12-calowa plyta przynosi tym razem dziewiec utworow, ktore uderzaja sila i dynamika jeszcze bardziej niz dotychczas. Nie ma wiec mowy o spuszczaniu z tonu, wrecz przeciwnie. To jest wlasnie Coke Bust, klasa sama w sobie. Mamy tu zmiany tempa i przyspieszenia, ktore wyrywaja z butow. Mamy tu teksty, ktore sa glosnym i pelnym desperacji krzykiem o oswobodzenie sie z petli zacisnietej przez polityke wspolczesnego zachodniego swiata, gdzie wygodny, uzalezniajacy konsumeryzm zapewniany jest przez interwencje zbrojne w innych czesciach swiata. Przed przesluchaniem wskazane jest wziecie glebokiego oddechu.
http://cokebust.bandcamp.com/ http://cokebust.com/

Pressing:
30 test presses (80zl + poczta)
150 copies on blue vinyl (44zl + poczta)
350 copies on white vinyl (40zl + poczta)

Termin wydania: czerwiec 2013 / poczatek lipca 2013

REFUSE 090 SPIKNYKTER "Spiknykter" 7"EP OUT NOW!
SPIKNYKTER to anarchistyczny vegan straight-edge hardcore z Goeteborga. Na ich brzmienie najwiekszy wplyw mial dorobek kultowych szwedzkich kapel Hc/Punk lat 80. takich jak Mob 47 czy Anti Cimex czy tez lat 90. jak DS-13. Tak wiec to, czego mozna oczekiwac po ich debiutanckim singlu, to dziesiec mocnych, szybkich i agresywnych numerow z mocnym przekazem i duchem DIY. Ekipa powiazana z LOSE THE LIFE i INKVISITIONEN.
Wydawnictwo zaopatrzone w booklet z tekstami i komentarzami oraz programem zespolu. Singiel ukazal sie w kooperacji z Commitment Records (Holandia) i Ugly & Proud Records (Bulgaria). Spiknykter zagraja w lipcu na kilku koncertach w Polsce oraz na festiwalach Refuse 20th year anniversary w Berlinie oraz Fluff Fest.
Wywiad z zespolem: http://www.idioteq.com/exclusive-spiknykter-interview/
Muzyka: http://spiknykter.bandcamp.com/
Strona: http://www.facebook.com/spiknykter

Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaz)
130 egz. zielony winyl (18zl + poczta)
396 egz. czerwony winyl (18zl + poczta)

REFUSE 079 GOVERNMENT FLU "Singles collection" 12" 2ND PRESS
Ukazalo sie drugie tloczenie Government Flu "Singles Collection" 12".
Pressing info:
414 egz. czarny winyl (35zl + poczta)
Zostalo jeszcze kilka egz. z pierwszego tloczenia na niebieskim winylu (39zl + poczta)

Gov Flu zagraja tego lata na XX-leciu Refuse w Berlinie oraz w Warszawie, Fluff Fescie oraz odbeda trase obejmujaca Niemcy, Holandie i Czechy. Terminy ponizej.
http://www.governmentflu.pl/

Najblizsze plany:
REFUSE 093 STAY HUNGRY s/t 7"EP
Najnowszy material zalogi z Goeteborga przynosi szesc utworow pelnego gniewu straight edge hardcore prosto w twarz. Singiel powinien ukazac sie na festiwal Refuse 20th year anniversary w Berlinie.
Dwa utwory z tego singla do odsluchu: http://stayxhungry.bandcamp.com/

REFUSE 094 THUGxLIFE "Jungle law" 7"EP
Podczas tego festiwalu zapowiada sie premiera jeszcze jednego singla - ekipa z Poznania atakuje nowym singlem i nie pozostawia zadnych watpliwosci, ze zespol stal sie znaczacym punktem rodzimej sceny, w dodatku zyskajacy co raz wiecej poza granicami Polski. Ich nowa epka sprawi, ze koszulki Polish Straight Edge nie beda noszone tylko nad Wisla.
Dwa utwory na epke sa juz w sieci: http://thugxlife.bandcamp.com/

REFUSE 095 WATCHING ME FALL 7"EP
Nakladem Black Wednesday Records i Refuse Records ukaze sie nowy material jednej z najciekawszych kapel HC w Polsce, czyli Watching Me Fall z Bielska-Bialej. Zespol pelen charyzmy i z sensownym przekazem, brzmieniowo inspirawyny europejska scena ostatniej dekady czy dwoch, jak Refused, Serene, Children Of Fall czy Newborn. Singiel ukaze sie w limitowanym nakladzie 300 sztuk.
http://watchingmefall.bandcamp.com/

REFUSE 096 TZN XENNA nowy 7"EP
Xenna wchodzi do studia, aby nagrac numery na nowa epke, ktora ukaze sie w kooperacji i Refuse i Tzn Annex na XX-lecie Refuse w sierpniu. Znajda sie na nim cztery utwory: "Chce to zobaczyc", "Chaos i wojna", "Politycy" i "Dlaczego?".
TZN XENNA wystapi na kilku festiwalach tego lata jak XX-lecie Refuse w W-wie , Summer Riot Open Air Festival w Czersku, Flader Festiwal, Rock na Bagnie, Sie Dzieje Fest. Oprocz tego zagraja ponownie w Berlinie 9.06. wraz z Mailamnloppu i Armless Children z Finlandii...
http://www.facebook.com/tznxennaoi

Niebawem wznowienia plyt CATHARSIS, BETWEEN EARTH & SKY 12", THUGxLIFE 7", TZN XENNA "Scierwo" 7", ANCHOR 7".

inne newsy:
Najblizsze koncerty NO MISTAKE to:
July 13 - Gilman Street
CATHARSIS zagraja krotka trase po Europie tego lata, po raz pierwszy od 2001 roku. Wystapia na XX-leciu Refuse w W-wie, Fluff Fest, Ieper Fest oraz na koncertach w Niemczech, Francji i Wegrzech. Wczesniej powinno sie ukazac wznowienie ich dyskografii w Crimethinc/Refuse.
http://www.facebook.com/CatharsisOfficial

MINDSET zagraja 10.08. na This Is Hardcore Fest w Filadelfii, min. obok 7 Seconds, H2O, Killing Time czy Rival Mob.
http://www.facebook.com/pages/MINDSET/263004617435

REGRES wystapia na XX-leciu Refuse w Berlinie i w W-wie, a wczesniej 9 czerwca w Bielsku Bialej z Bleak Reality i War Charge.
http://www.facebook.com/Regres

APPRAISE najblizsze koncerty:
14 JUNE: APPRAISE @ SKATEPARK GUINAUETA (W/ THE FLEX AND 3 MORE BANDS)
24 JUNE: APPRAISE @ ESTRAPERLO (W/ASSAC, ZOMBI PUJOL AND NEGATIVE APPROACH
COKE BUST odbedzie trase po Europie tego lata, zahaczajac o XX-lecie Refuse w Berlinie i W-wie oraz Fluff Fest. Ich najnowsza duza plyta nosic bedzie tytul "Confined" ukaze sie w Europe w Refuse Records i w Stanach w Grave Mistake Records.
Najblizsze plany koncertowe to:
26.04. Shut Up Fest III, Wapakoneta, Ohio w/ Archagathus, Scaphe, Agitate, Cokskar, Sick/Tired, Cloud Rat + more
27.04. Forward Ohio Fest, Columbus, OH w/ Death Sentence, Sick/Tired and more
30.04. Washington DC w/ Gasmask Terror, Youth Avoiders
21.05. Washington DC w/ Forward, Long Knife
http://www.cokebust.com

THUGxLIFE zagraja na XX-leciu Refuse w Berlinie i W-wie oraz niebawem wchodza do studia, aby nagrac nowa 7"ep dla Refuse Records. Do tego czasu powinno ukazac sie drugie tloczenie ich "All eyez on you" 7". Poza tym, TxL zagraja we wrzesniu w Szwecji na festiwalu Unity Fest III w Norrkoping.
http://www.facebook.com/pages/Thug-X-life/347267831972678

ANCHOR wystapia w W-wie w sierpniu na XX-leciu Refuse. Przy okazji odbeda trase po krajach nadbaltyckich. Ekipa przygotowuje material na nowy LP. W listoadzie odbeda trase z No Turning Back, A Strength Within i Light It Up w ramach "True Spirit vol. 2 tour".
http://www.facebook.com/anchorofficial

BETWEEN EARTH & SKY odwiedzi Europe latem 2013 i wystapi min. ne 20-leciu Refuse w Berlinie i W-wie oraz Fluff Fescie! Pierwsze tloczenie "Of roots and wings" 12" jest juz prawie wyprzedane, plyta bedzie wznowiona przed trasa.
http://betweenearthandsky.com/

NOTHING W sierpniu zagraja w W-wie na XX-leciu Refuse, a wczesniej na Fluff Fescie!
http://nothingsalright.blogspot.de/

THE CORPSE zagraja :
20 lipca - Berlin, Refuse 20th Year Anniversary Fest
2-3 sierpnia - Warszawa, XX-lecie Refuse
Kaniow - 31 sierpnia
Bielsk Podlaski - 28 wrzesnia

VITAMIN X Tego lata zagraja min. na XX-leciu Refuse w Berlinie i na Fluff Fescie. July
Fr. 19. AJZ Neubrandenburg, Ger
Sa 20. Refuse Fest, Cassiopeia, Berlin, Ger
Fr. 25 TBC, Ger
Sa 20. Fluff Fest, Rokycany, CZ
August Th 15 Lyon TBC, Fr
Fr. 16 Nantes or Tours TBC, FR
Sa 17. Paris, TBC

CYMEON X wezma udzial na festiwalu XX-lecie Refuse tego lata oraz w listopadzie w ramach trasy "No Headliner Tour". We wrzesniu zagraja w Berlinie podczas Berlin Edge Day 7.09.
Poczatek roku 2014 nowy,studyjny singiel w wytworni Refuse Records i promujaca go trasa koncertowa. http://www.facebook.com/CYMEONX

+ 6.03.13 +
Oi mates,
Oto pierwszy w tym roku newsletter. W 2013 Refuse obchodzi XX-lecie dzialalnosci i z tej okazji bedzie to bardzo pracowity rok - planowane sa okazjonalne festiwale, wydawnictwa etc. Wiecej na temat ponizej. Rowniez ponizej informacje o pre-orderze dwoch nowych wydawnictw: GOVERNMENT FLU/POISON PLANET 7" oraz NO MISTAKE 7". Poza tym tradycyjnie lista koncertow / tras i nowych pozycji w katalogu.
W ostatnim okresie Refuse bralo udzial w organizacji koncertow dla MINDSET, THUGxLIFE, WOLFDOWN, POSITIVE IMPACT, SEX DRIVE i CRUTCHES, a takze organizowalo trase po Europie dla wysmienitego MINDSET. Trasa wyszla rewelacyjnie. Dzieki dla Pawla, Slonia i Agaty za organizacje koncertu w Czestochowie.
Latem organizuje trase po Europie dla BETWEEN EARTH & SKY, a takze biore udzial w trasie COKE BUST. W czerwcu natomiast zamieszany jestem w czesc trasy dla finskich MAAILMANLOPPU i ARMLESS CHILDREN. Bede tez gosciem na trasie "Support Hard Core Tour 2013" pod koniec kwietnia.
Poza tym w planach organizacja koncertow min. VITAMIN X, NAMENLOS, DISHONORABLE DISCHARGE oraz w/w kapel.

REFUSE 089 GOVERNMENT FLU/POISON PLANET "Government poison" 7"EP PRE-ORDER
Polsko-amerykanski pakt przypieczetowany na siedmiocalowym kawalku plastiku. Kiedy rzady krajow goraczkowo zajete sa saczeniem swej trucizny, w takich miejscach jak Warszawa albo Chicago sa jeszcze niepokorni wywrotowcy tworzacy brudna i glosna muzyke z krytycznym albo tez szyderczym spojrzeniem na rzeczywistosc. Na plycie znajduje sie w sumie osiem numerow HC, ktore powinny byc skuteczna odtrutka na apatie, ignorancje, bezsilnosc i zwykla nude.
Government Flu: http://governmentflu.pl/
Poison Planet: http://poisonxplanet.bandcamp.com/ http://www.facebook.com/pages/Poison-Planet/177658082939

Pressing info:
3 test press (nie na sprzedaz)
110 egz. bialy winyl (20zl + poczta)
390 egz. niebieski winyl (18zl + poczta)

zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl

premiera: 1.04.2013
Realizacja zamowien: 2-9.04.2013
Mozliwosc odbioru osobistego na terenie W-wy.

REFUSE 088 NO MISTAKE "Connect the dots... complete the puzzle" 7"EP PRE-ORDER
Debiutancka epka kapeli z Kalifornii, w ktorej skladzie znajduje sie Mike Bullshit z legendarnego Go! oraz czlonkowie takich kapel jak min. In Disgust czy Permanent Ruin. Ten singiel zawiera 9 dynamicznych utworow mocno osadzonych w klimacie 80s USHC i tradycji Negative Approach, SSD czy SOA, ktore ukazaly sie nieco wczesniej na ich demo. Te szybko przeskakujace numery podejmuja kilka waznych tematow, jak degradacja srodowiska ("Expiration date") czy tez kolonialna historie Usa ("We stole Hawaii"). Wydawnictwo ukazuje sie w kooperacji z No Mistake i Suburban Thrash Records (USA), CC Fundacion (Hiszpania) oraz Guerilla Vinyl (Francja). Naklad ograniczony do 775 egz.
https://www.facebook.com/nomistake http://nomistake.bandcamp.com

pressing info:
30 egz. test press (nie na sprzedaz)
7 egz. rozowy winyl (nie na sprzedaz)
93 egz., czerwono-bialy winyl (20zl + poczta)
675 egz. czarno-czerwony winyl (20zl + poczta)

zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl

Release-show: 22.03.2013 San Jose w/ Ill Content, Brain Rash
Realizacja zamowien: 2-9.04.2013
Mozliwosc odbioru osobistego na terenie W-wy.

REFUSE 086/087 CATHARSIS "Light from a dead star" 4 LP BOX SET OUT / SOLD OUT
Pod koniec stycznia ukazal sie 4-plytowy box set CATHARSIS i natychmiast zostal wyprzedany. Tych, ktorzy nie zalapali sie na box setowe wydanie, chcemy poinformowac, ze calosc bedzie wznowiona za jakis czas jako dwa podwojne albumy. Nie bylo nasza intencja, aby te nagrania i ten przekaz zredukowany zostal jedynie jako kolekcjonerskiej ciekawostki.
W styczniu CATHARSIS zagrali trzy koncerty w Stanach i wyglada na to, ze na tym sie nie skonczy. Videosy z koncertow styczniowych:
Catharsis 1/17/2013 Raleigh , North Carolina
http://www.youtube.com/watch?v=msMQS0tgsi8
Baltimore 18/01/2013
http://www.youtube.com/watch?v=llXbIZTN7sw

"Light from a dead star" BOX SET Pressing info:
40 test presses, different silk-screened cover, additional poster+insert (SOLD OUT)
7 copies, mixed color/black edition - red, blue and two black vinyls. (SOLD OUT)
103 copies, red, blue, yellow and green vinyls (SOLD OUT)
404 copies, black vinyls (SOLD OUT)

REFUSE 084 MINDSET "Now, more than ever" CD WYDANE
Pod koniec grudnia ukazala sie dyskografia Mindset -
Autentyczny, intensywny Straight Edge Hardcore. Ta ekipa z Maryland to wulkan energii, poparty przekazem, ktory przywraca wiare w siebie, poszerza spoleczna swiadomosc i wzmaga aktywnosc w swiecie zarazonym apatia i kompromisem. Bez niczego do stracenia, z zacisnietymi piesciami i otwartymi umyslami. To jest Mindset - Straight Edge Hardcore naszych czasow i chyba najlepsza kapela w tym stylu od czasu The First Step. "Now, more than ever" CD to zbior trzech dotychczasowych studyjnych winylowych wydawnictw zespolu, wydawanych wczesniej przez React! Records. Na plycie znajduje sie 20 utworow pochodzacych z plyt "Leave no doubt" 12", "Time & Pressure" 7" oraz "Realpower" 7". Calosc wydana w digipack, zaopatrzona w 12-str. booklet.
Do odsluchu: http://refuserecords.bandcamp.com/album/now-more-than-ever-cd
Strona Mindset: http://www.facebook.com/pages/MINDSET/263004617435

CD : 25zl + poczta
Zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
http://refuserecords.bandcamp.com
http://www.facebook.com/pages/Refuse-Records/183267901719633

MINDSET odbyli swa pierwsza i zarazem bardzo udana trase po Europie. Miejmy nadzieje, ze wroca do nas niebawem...Mnostwo zapisow video z tej trasy znajdziecie na stronie: http://hate5six.com

REFUSE 085 REGRES "Nie patrzec wstecz" 12" OUT NOW
Podczas koncertu Mindset / Rregres w Czestochowie 1.01.2013 miala miejsce premiera nowej plyty Regres. Winyl wciaz dostepny, a niebawem zabieramy sie za prace nad wersja CD.

Minela dokladnia dekada od debiutanckiej kasety Regresu dla Refuse Records, a zespol duzymi krokami zbliza sie do swej 15-tej rocznicy dzialalnosci. W miedzyczasie zagrali mnostwo koncertow, wydali kilka plyt i uzyskali reputacje jednej z najbardziej szanowanych kapel HC w kraju. Jak sami niegdys spiewali - "dla wytrwalych to jest, dla wytrwalych". To wlasnie dzieki tej wytrwalosci, ale rowniez konsekwencji i autentycznosci w tym co robia. Ta paczka kumpli z jednego podworka nie zamierza jednak patrzec za siebie - sa nowe utwory jest i wiec nowa plyta, ktora przynosi siedem premierowych utworow, ktore rozwijaja to czym zespol kierowal sie od poczatkow istnienia. Laczac brzmienie starej szkoly HC z tym co w nim wspolczesne. Zwracajac duza uwage na slowa i przekaz oraz ladunek emocji zawarty w tekscie i brzmieniu. I ta plyta jest jak zywiolowe koncerty Regresu - nie ma tutaj miejsca na podzialy, nie ma tutaj miejsca na wykluczanie, nie ma miejsca na elitarnosc - kazdy niech czuje sie zaproszony.
Dwa utwory z nowej plyty: http://refuserecords.bandcamp.com/album/nie-patrze-wstecz-12
Wersja CD planowana jest w pozniejszym terminie.
REGRES: http://www.facebook.com/Regres

Pressing info:
14 test presses, inna okladka (sold out!)
20 egz. release-show version, czarny winyl, dodatkowa okladka (sold out)
110 egz. czerwony winyl (40zl + poczta)
399 egz. czarny winyl (35zl + poczta)

zamowienia: refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
Najblizsze koncerty REGRES to: 09.03.2013 - Wroclaw

PLANY WYDAWNICZE NA 2013:
NO MISTAKE s/t 7"EP
GOVERNMENT FLU/POISON PLANET "Government poison" 7"
H.C.P. "Pozytywny stan swiadomosci 1989" LP
COKE BUST new LP
CATHARSIS "Light from a dead star vol. 1" 2LP
CATHARSIS "Light from a dead star vol. 2" 2LP
ZLODZIEJE ROWEROW "Ten moment" LP
CYMEON X 7"
STAY HUNGRY 7"
SPIKNYKTER 7"
HELLO BASTARDS LP
THUGxLIFE new 7"EP
GOVERNMENT FLU new LP
...i to jeszcze nie wszystko!

inne newsy:
VACCINE RIP 2009-2013
Rozpadla sie ekipa z Massachusets - VACCINE. Zespol odwiedzil Europe (w tym Polske na dwoch koncertach) zeszlego lata, wydali split 7" z Coke Bust w Refuse oraz kilka innych epek.
Juz niebawem gotowe bedzie trzecie tloczenie splitu z Coke Bust.
Ich ostatnim wydawnictwem bedzie split 7" z No Faith, a niebawem ich pozegnalne koncerty:
Saturday March 9th - Miami, FL w/ INFEST
Sunday March 10th - Orlando, FL (matinee show)
Saturday March 23rd - Easthampton, MA (last gig)
http://vaccinexxx.blogspot.de/

PRESSURE RIP 2008-2013
Zakonczylo dzialalnosc PRESSURE, ekipa sXe hardcore z Portugalii. Pozostawili sobie dwie 7"epki. Ostatnia z nich "Your rage" w Refuse Records. Dla zainteresowanych zostaly jedynie 2-3 sztuki tej epki.
http://www.facebook.com/xpressurehcx?fref=pb

APPRAISE "They live we sleep" demo
Ekipa z Barcelony wypuscila nowe demo - "They live we sleep". Poza tym odbyla trase po Ameryce Poludniowej. Tamze ukazala sie CD wersja ich debiutanckiej epki w 78 Life Records z Brazylii.
https://www.facebook.com/appraisebcn

TZN XENNA wystapi na kilku festiwalach tego lata jak XX-lecie Refuse w W-wie i Summer Riot Open Air Festival w Czersku. W miedzyczasie zmienil sie nieco sklad zespolu. Od zespolu odszedl Klaus, a na jego miejsce wskoczyl Panek.
http://www.facebook.com/tznxennaoi

COKE BUST odbedzie trase po Europie tego lata, zahaczajac o XX-lecie Refuse w Berlinie i W-wie oraz Fluff Fest. Ich najnowsza duza plyta ukaze sie w Europe w Refuse Records i w Stanach w Grave Mistake Records. Najblizsze plany koncertowe to:
13.04. Damaged City Fest, Washington DC w/ Negative Approach, Double Negative, Culo, Mindset, No Tolerance, Hounds Of Hate, Violent Reaction, Night Birds, Give, Prisoner Abuse, Sick Fix + more!
26.04. Shut Up Fest III, Wapakoneta, Ohio w/ Archagathus, Scaphe, Agitate, Cokskar, Sick/Tired, Cloud Rat + more
27.04. Forward Ohio Fest, Columbus, OH w/ Death Sentence, Sick/Tired and more
30.04. Washington DC w/ Gasmask Terror, Youth Avoiders
21.05. Washington DC w/ Forward, Long Knife
http://www.cokebust.com

THUGxLIFE zagraja na XX-leciu Refuse w Berlinie i W-wie oraz niebawem wchodza do studia, aby nagrac nowa 7"ep dla Refuse Records. Do tego czasu powinno ukazac sie drugie tloczenie ich "All eyez on you" 7". Poza tym, TxL zagraja we wrzesniu w Szwecji na festiwalu Unity Fest III w Norrkoping.
http://www.facebook.com/pages/Thug-X-life/347267831972678

Kolejne pokazy filmu o ZLODZIEJACH ROWEROW to:
* 15 marca - Ruda Slaska - ADK Berza, ul. Dworcowa 2, godz. 19.00
* 19-21 kwietnia - Lublin - TekturaFest
* 5-6 lipca - Osowiec Twierdza - festiwal ROCK NA BAGNIE
* 2-3 sierpnia - Warszawa - XX-LECIE REFUSE

ANCHOR odbywaja wlasnie trase po Ameryce Poludniowej. Oto video z wystepu na Verdurada Fest w Sao Paulo: http://youtu.be/_rJ99LeH_70
Poludniowoamerykanska edycja "The quiet dance" CD ukazala sie w Vegan Records z Argentyny. ANCHOR wystapia w W-wie w sierpniu na XX-leciu Refuse!
http://www.facebook.com/anchorofficial

BETWEEN EARTH & SKY odwiedzi Europe latem 2013 i wystapi min. ne 20-leciu Refuse w Berlinie i W-wie oraz Fluff Fescie! Pierwsze tloczenie "Of roots and wings" 12" jest juz prawie wyprzedane, plyta bedzie wznowiona przed trasa.
http://betweenearthandsky.com/
NOTHING w marcu rusza na trase po Chinach! Daty ponizej. W sierpniu zagraja w W-wie na XX-leciu Refuse, a wczesniej na Fluff Fescie!
http://nothingsalright.blogspot.de/

THE CORPSE zagraja w kwietniu trase po Polsce z Cymeon X, Outbound i Vicious Reality. Terminy ponizej. W maju zagraja z Extreme Noise Terror w Holandii, a potem na XX-leciu Refuse w Berlinie i w W-wie latem 26 kwietnia - Gdansk / Cymeon X, Outbound, Vicious Reality
27 kwietnia - Torun / Cymeon X, Outbound, Vicious Reality
28 kwietnia - Lodz / H2O, Cymeon X, Eye For An Eye
11 maja - Terrordome, Tester Gier
18 maja - Haga (Holandia) w/ Extreme Noise Terror
18-19.07. Berlin, Refuse 20th year anniversary
2-3 sierpnia - Warszawa, XX-lecie Refuse

VITAMIN X zagraja 22.03. w Berlinie wraz z NAMENLOS (legendarna kapela z bylego NRD) oraz RESET//MANKIND. Tego lata zagraja min. na XX-leciu Refuse w Berlinie i na Fluff Fescie. Poza tym trasa po UK w kwietniu i po Usa w maju.
Vitamin X upcoming shows/tours:
March
Fri 15, Rastatt, Art Canrobert (Germany)
Sat 16, Oilsjt Omploft 2013, Aalst (Belgie)
Fri 22, Kopi, Berlin (Germany)
Sat 23 KAW, Leverkusen (Germany)
July
Sat 20 Refuse Fest/Berlin +one more show on that weekend TBC
Sat 27th, FLUFF fest
http://www.facebook.com/pages/Vitamin-X/113442678712373

CYMEON X zagraja w kwietniu trase po Polsce w ramach "Support Hard Core Tour 2013" wraz z The Corpse, Outbound i Vicious Reality. Daty ponizej. Poza tym wezma udzial w festiwalach Ultra Chaos Piknik, Rock Na Bagnie i XX-lecie Refuse tego lata.
A najblizszy wystep to 16.03. Fuck Fascism Fest w Poznaniu.
http://www.facebook.com/CYMEONX


+ 19.12.12 +Rok 2012 dobiega konca i zawsze jest to pora na pewne podsumowania. W tym roku nakladem Refuse ukazaly sie nastepujace pozycje: TZN XENNA "1981-2011" 7", THUGxLIFE 7", NOOSE 7", KAMI ADA 7", GOVERNMENT FLU 12", COKE BUST/VACCINE 7", TZN XENNA "Scierwo" 7", THE TANGLED LINES 12", APPRAISE 7", THE CORPSE LP, a do konca roku powinny ukazac sie jeszcze MINDSET CD i REGRES 12". Oprocz tego szereg tras, koncertow oraz festiwale (Noc Walpurgii i Straight Edge Fest). To byl intensywny rok... ale to tylko rozgrzewka przed 2013! Albowiem na przyszly rok przypada 20-lecie dzialalnosci Refuse i z tej okazji planowanych jest kilka wydawnictw-niespodzianek oraz dwa festiwale:
XX-LECIE REFUSE, BERLIN - 19-20.07.2013
XX-LECIE REFUSE, WARSZAWA - 2-3.08..2013
Warto zapisac te daty w kalendarzu, zapowiada sie sporo atrakcji.
A ponizej konkrety dotyczace przelomu 2012-2013: REGRES 12" pre-order wciaz trwa, a teraz zapowiadamy dwa mocne uderzenia - CATHARSIS 4LP Box Set oraz MINDSET CD.
Szczegoly ponizej (rowniez plany, infosy, lista nowosci w distro etc).
Dzieki dla wszystkich ktorzy wspierali slowem i czynem Refuse Records w 2012!
Wszystkiego Najlespszego w 2013!
Robertxxx

REFUSE 086/087 CATHARSIS "Light from a dead star" 4 LP BOX SET
Dwie dekady temu, zanim przemysl muzyczny zaczal kolonizowac wciaz jeszcze mocno undergroundowa scene Do-It-Yourself, ktora pozostawala jeszcze swobodna i otwarta na eksperymentowanie przestrzenia, czesto radykalnie stojaca w opozycji do reszty swiata. To byl konkekst w ktorym pojawilo sie CATHARSIS, jeden z zespolow nowej fali kapel, ktore wykorzystywaly elementy metalu w swym surowym i zadziornym hardcore punk. Szybko zdolali sie wyroznic, dzieki prawie autodestrukcyjnej intensywnosci i bezkompromisowej etyce antykapitalistycznej. Przeinaczajac chrzescijanska ikonografie, aby wzmocnic walke jednostki przeciw wrogiemu wszechswiatowi, a przy tym wystepujac pod starym sztandarem "Bez Bogow Bez Panow" i jednoczesnie rozszerzajac ten projekt kompletnego oporu o ich wlasne, coraz bardziej burzliwe, zycie. Te apokaliptyczne odczucia oddzialywaly na ich muzyke, ktora chcieli uderzac za pomoca magicznej kombinacji slow, harmonii i rytmow, ktore moglyby wywolac swiatowa pozoge.
Catharsis rozpadl sie w roku 2002, po nieustajacych trasach koncertowych i ostatecznej, katastrofalnej w skutkach pieciomiesiecznej trasie po Europie. Po dekadzie ogladania starych plyt zespolu sprzedawanych po absurdalnych cenach i pojawiajacych sie kiepskiej jakosci bootlegach wydawanych dla zysku, uznalismy ze to najwyzsza pora, aby zaproponowac odpowiednie zestawienie kolekcji dokonan zespolu.
Wydawnictwo "Light from a Dead Star" ukazuje sie w formie czteroplytowego box setu i zawiera nagrania z plyt: "Catharsis" 7", "Samsara" LP, "Passion" LP, split longow z Gehenna i Newborn, a takze ostani, nigdy wczesniej niepublikowany utwor "Absolution", ktory nagrany zostal podczas sesji na split 12" z Newborn, a ukonczony w 2012 roku. To daje ponad dwie godziny muzyki na czterech plytach winylowych, zapakowany w box z dodatkowymi dwoma bookletami.
"Light from a dead star" box set limitowany jest do 500 egz. Czesc nakladu ukazuje sie na kolorowych winylach. Calosc dostepna bedzie rowniez z kodem do sciagniecia wszystkich utworow w wersji digital oraz materialow video, flyerow z koncertow i innych archiwalnych materialow. Calosc ukazuje sie w kooperacji Crimethinc. oraz Refuse Records.
Wydawnictwo powinno ukazac sie na planowane cztery koncerty CATHARSIS w styczniu 2013:
17.01. [Raleigh, NC](http://kingsbarcade.com/2013/01/17/cath ... t-feeling/);
18.01. [Baltimore, MD](http://blowthescene.com/bands/integrity ... -bash.html);
19.01. [New York City](http://www.brooklynvegan.com/archives/2 ... _adds.html); and 20.01.
[Washington, DC](https://www.facebook.com/events/1236952 ... ser_joined), (benefit na rzecz wiezniow politycznych)

Pressing info:
40 test presses
100 egz. kolorowe winyle - czerwony, niebieski, zolty, zielony (180zl + poczta)
400 egz. czarne winyle (150zl + poczta)

Rowniez dostepne:
CATHARSIS "Samsara" kas. (Youth Culture, ostatnie egz.) (10zl + poczta):
zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
http://refuserecords.bandcamp.com

Realizacja zamowien: 1-15.02.2013
REFUSE 084 MINDSET "Now, more than ever" CD
Autentyczny, intensywny Straight Edge Hardcore. Ta ekipa z Maryland to wulkan energii, poparty przekazem, ktory przywraca wiare w siebie, poszerza spoleczna swiadomosc i wzmaga aktywnosc w swiecie zarazonym apatia i kompromisem. Bez niczego do stracenia, z zacisnietymi piesciami i otwartymi umyslami. To jest Mindset - Straight Edge Hardcore naszych czasow i chyba najlepsza kapela w tym stylu od czasu The First Step. "Now, more than ever" CD to zbior trzech dotychczasowych studyjnych winylowych wydawnictw zespolu, wydawanych wczesniej przez React! Records. Na plycie znajduje sie 20 utworow pochodzacych z plyt "Leave no doubt" 12", "Time & Pressure" 7" oraz "Realpower" 7". Calosc wydana w digipack, zaopatrzona w 12-str. booklet.

Plyta dostepna podczas drugiej czesci trasy MINDSET po Europie - daty ponizej.
Release-show: 31.12.2012. Berlin, K19 Mindset w/ ThugxLife, WolfxDown
Do odsluchu: http://refuserecords.bandcamp.com/album/now-more-than-ever-cd
Strona Mindset: http://www.facebook.com/pages/MINDSET/263004617435

CD (+ Mindset Euro tour poster): 25zl + poczta
Zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
http://refuserecords.bandcamp.com
http://www.facebook.com/pages/Refuse-Records/183267901719633

Realizacja zamowien: 15-30.01.2013
MINDSET EUROPEAN TOUR 2012/2013
27.12.2012 Finland, Helsinki @ Semifinal w/ Foreseen, Upright, No Part
28.12.2012 Sweden, Stockholm @ Torpet w/ Damage, Our Heart And Soul, Neighborhood
29.12.2012 Sweden, Lund @ Hemgarden w/ Lose The Life
30.12.2012 Germany, Hamburg @ Hafenklang w/ WolfxDown, Eisberg, Gone To Waste
31.12.2012 Germany, Berlin @ K19 w/ ThugxLife, WolfxDown
1.01.2013 Poland, Czestochowa @ Teatr From Poland w/ Regres, Bright Light, Heatseeker
2.01.2013 Germany, Dresden @ Chemiefabrik w/ ThugxLife, Jungle Fever, Change, Dogchains
3.01.2013 Holland, Hengelo @ Innocent w/ Isolation, Soul Power, Dogchains
4.01.2013 Belgium, Beringen @ Jeugdclub Beverlo w/ Not Afraid, Trapped Inside, Grim
5.01.2013 Germany, Coburg @ Juz Domino w/ Get It Done, Risk It, Dogchains

REFUSE 085 REGRES "Nie patrzec wstecz" 12" (PRE-ORDER)
Minela dokladnia dekada od debiutanckiej kasety Regresu dla Refuse Records, a zespol duzymi krokami zbliza sie do swej 15-tej rocznicy dzialalnosci. W miedzyczasie zagrali mnostwo koncertow, wydali kilka plyt i uzyskali reputacje jednej z najbardziej szanowanych kapel HC w kraju. Jak sami niegdys spiewali - "dla wytrwalych to jest, dla wytrwalych". To wlasnie dzieki tej wytrwalosci, ale rowniez konsekwencji i autentycznosci w tym co robia. Ta paczka kumpli z jednego podworka nie zamierza jednak patrzec za siebie - sa nowe utwory jest i wiec nowa plyta, ktora przynosi siedem premierowych utworow, ktore rozwijaja to czym zespol kierowal sie od poczatkow istnienia. Laczac brzmienie starej szkoly HC z tym co w nim wspolczesne. Zwracajac duza uwage na slowa i przekaz oraz ladunek emocji zawarty w tekscie i brzmieniu. I ta plyta jest jak zywiolowe koncerty Regresu - nie ma tutaj miejsca na podzialy, nie ma tutaj miejsca na wykluczanie, nie ma miejsca na elitarnosc - kazdy niech czuje sie zaproszony.
Dwa utwory z nowej plyty: http://refuserecords.bandcamp.com/album/nie-patrze-wstecz-12
Wersja CD planowana jest w pozniejszym terminie.
REGRES: http://www.facebook.com/Regres

Pressing info:
14 test presses, inna okladka (Sold out)
100 egz. czerwony winyl (40zl + poczta)
400 egz. czarny winyl (35zl + poczta)

zamowienia: refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl

Realizacja zamowien: 28-31.12.2012
Premiera: 1.01.2013 Czestochowa, koncert Regres w/ Mindset, Bright Light, Heatseeker

Rowniez dostepne:
"Ta iskra wciaz plonie" 12" / MCD (In Our Hands) 30zl / 25zl
"W naszych dloniach" MCD (Refuse) 20zl (ostatnie egz.)
"Punk Rock Pozytyw" CD (Refuse) 25zl

Najblizsze koncerty REGRES to: 01.01.2013 - Czestochowa, 09.03.2013 - Wroclaw
REFUSE 048 THE CORPSE "Fight against rules" LP WYDANE
Pojawienie sie THE CORPSE w polowie lat 80. bylo kamieniem milowym i otwarciem nowego rozdzialu rodzimej sceny muzycznej. Ta pochodzaca z Kolumny-Lasku formacja, slusznie postrzegana jest jako prekursor nurtu Hardcore w Polsce. Ich kapitalne, potezne brzmienie bedaca wypadkowa HC, thrash, metal i punk bylo kompletnym zaskoczeniem i czyms zupelnie unikatowym jak na tamte czasy. Sam zespol stal sie wyznacznikiem nowej jakosci w jaka przetransformowal sie wowczas ruch punkowy. Zaowocowal on w drugiej polowie lat 80. cala fala zespolow HC, ktore pojawily sie doslownie w calym kraju (jak chociazby U.O.M., H.C.P., Nadzor, Od Jutra, Chaos, Total Attack, Political Vermin czy Trybuna Brudu), mnostwem wydawanych fanzinow i stworzeniem autentycznie niezaleznej sieci kontaktow, ktora stala sie fundamentem rodzimej sceny DIY hardcore punk. Zespol wystepowal w wielu rejonach Polski, w tym wystepowali w Jarocinie. Spotykajac sie z jednej strony odrzuceniem i kompletnym niezrozumieniem przez ortodoksyjne zalogi, a z drugiej z goraca aprobata ze strony ekip pierwszej fali rodzimego HC.
Dzieki miedzynarodowej sieci wymiany kaset, nagrania The Corpse znane byly w wielu miejscach swiata, spotykajac sie z entuzjastycznym przyjeciem (min. wywiad w amerykanskim "Maximum Rocknroll" zine). Pomimo naplywajacych propozycji z zagranicy, zespolowi nie udalo sie wydac w tamtym okresie szerszego materialu (nie liczac kaset, w tym splitu z Moskwa oraz nagran na kompilacjach). Niniejszym wydawnictwem nadrabiamy te zaleglosc, dzieki ktoremu dokumentacja rodzimego HC/Punk staje sie zdecydowanie bardziej kompletna. Tak wiec po prawie trzech latach od wydania "Fight against rules" na CD (Refuse Records), ukazuje sie od dluzszego czasu oczekiwany winyl z tym materialem.W miedzyczasie zespol reaktywowal sie i regularnie koncertuje.
Wspomniana wersja kompaktowa uzyskala swietne recenzje w zinach na calym swiecie. Mariam Bastani w Maximum Rock'n'Roll" napisala: "THE CORPSE to najlepsza rzecz jaka slyszalam od jakiegos czasu. To definitywnie moj album lata i jestem pewna, ze trafi na moj top 10 roku i bedzie jednym z moich ulubionych albumow do konca mojego zycia. Tak, jest to tak dobre".
Plyta "Fight against rules" zawiera 11 utworow z najlepszego okresu zespolu. Zawiera nagrania z ich legendarnego demo z 1988 roku, poszerzone o utwor "Walcz", zarejestrowany rok pozniej w studio Izabelin (zamieszczony na drugiej wersji demo). Plyta zawiera dodatkowo 16-stronicowy booklet z biografia, wywiadem, tekstami oraz mnostwem archiwalnych zdjec oraz slynnych grafik zespolu. Masteringu nagran dokonali Smok i Dziura w Studio As One. Opracowanie graficzne okladki autorstwa Jaroslawa Skladanka, opracowanie graficzne bookletu autorstwa Piotra Wilforta. Plyta ukazuje sie w kooperacji Refuse Records, Scream Records oraz Warsaw Pact Records.
The Corpse: http://dada.serpent.pl/thecorpse

Pressing info:
20 test press, inna okladka (sold out)
161 egz. czerwony winyl, dodatkowa okladka (45zl + poczta)
372 egz. zolty winyl (45zl + poczta)

Wciaz dostepny: "Fight against rules" CD (Refuse Records, ost. egzemplarze!) 25zl + poczta
zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
http://refuserecords.bandcamp.com/

plany koncertowe THE CORPSE to: 12 stycznia - Wroclaw, 25 stycznia - Olsztyn, 26 stycznia - Malbork, 27 stycznia - Szczytno
pozostale newsy:

"PUNK ROCK WEDLUG ZLODZIEI ROWEROW" FILM
"Punk Rock wedlug Zlodziei Rowerow" to dokument opowiadajacy o punkowym zespole z Polski B oraz o wartosciach i idealach przyswiecajacych ludziom, ktorzy tworzyli scene niezalezna w trudnym okresie transformacji ustrojowej. To powrot do klimatu lat 90-tych, kiedy przyjaciol nie poznawalo sie na Facebooku a slowo "sukces" brzmialo jak obelga. Ten 50 minutowy obraz wyprodukowany metoda D.I.Y. przypomina o etyce charakteryzujacej niegdys zjawisko nazywane punk rockiem. Jest to film o szczegolnym pojmowaniu roli muzyki, tak obcym wspolczesnej kulturze opartej na komercji i zaleznosci od panstwowych dotacji. W filmie wykorzystano m.in. fragmenty nagran archiwalnych wybranych z ponad 17 godzin materialu udostepnionego przez zespol.
Autorem filmu jest Przemyslaw Tyminski (Studio Ulica).
Najblizsze pokazy:
22.12. Warszawa, Radio Luksembourg (przed koncertem Cios, Oreiro, The Stubs, The Union) 1.01.13. Czestochowa, Teatr From Poland (przed koncertem Mindset, Regres, Bright Light, Heatseeker) http://studioulica.blogspot.de/
http://www.zxrx.pl/

"THE HEART STILL BEATS" - ANCHOR W AZJI
Dokument o azjatyckiej trasie ANCHOR:
http://www.youtube.com/watch?v=hpfDJt9-9i4&feature=youtu.be
Trasa po Ameryce Poludniowej Luty/Marzec 2013 (terminy ponizej)

Najblizsze koncerty APPRAISE to:
11-12 JAN: CANT KEEP US DOWN FEST, Barcelona: Appraise + Man lifting Banner + Collapse + Survival + Absurso + Crim + Pay the Cost + Zephyr Lake, etc...,
W styczniu trasa po Ameryce Poludniowej (daty ponizej)
FEBRUARY 2013: Esperpento Fest in Salamanca
https://www.facebook.com/appraisebcn

TZN XENNA - Najblizszy koncert: 05.01.2013 Poznan klub "U Bazyla"
http://www.facebook.com/tznxennaoi

COKE BUST wystapia:
12/21/2012 @ Washington DC w/ Paint it Black, Sick Fix, Recide, Breakthrough, Big Mouth
12/22/2012 @ BOSTON w/ Sick Fix, Terminal Crisis, No Sir I Won't
12/23/2012 @ SYRACUSE w/ Black SS, Sick Fix, I Object, Better Times
2.01.2013 @ The Mr. Roboto Project, Pittsburgh, PA w/ Hounds of Hate
2.02.2013 Chicago
3.02.2013 Now That's Class, Cleveland, OH w/ Scum of the Earth, Cruelster
13.04.2013 Washington, DC,
27.04. Forward Ohio Fest, Columbus, OH
http://cokebust.com
http://www.facebook.com/cokebust

VACCINE zagraja: 18.01.13. Cambridge w/ Society Nurse, Slices, Necklacing
http://vaccinexxx.blogspot.de/

Video GOVERNMENT FLU z koncertu: 02.12.2012: Warszawa @ Znosna Lekkosc Bytu:
http://www.youtube.com/watch?v=M0WTXC3hpy0

KAMI ADA planuja trase po Azji luty/marzec 2013. Wczesniej: 22.12.12 Schokoladen, Berlin
THUGxLIFE wystapia na dwoch koncertach w Niemczech wraz z Mindset!
31.12 Mindset, WolfXdown - Berlin
2.01 Mindset, Dogchains, Change, Jungle fever - Dresden
19.01 Zielona gora
http://thugxlife.bandcamp.com/

NOTHING planuja odbyc trase po Chinach w 2013. Tymczasem kolejne koncerty to: 04.01.2013 verden @ az w/extreme noise terror, unrest
http://nothingsalright.blogspot.de/

PRESSURE najblizszy koncert:
NO TURNING BACK + PRESSURE + HIGHEST COST | 11.01.2013 | Faro, Portugal , Legacy Bar http://www.facebook.com/xpressurehcx

CYMEON X przymierzaja sie do nagrania 7" oraz nowego LP w 2013.
http://www.facebook.com/CYMEONX

+ 9.12.12 +


REFUSE 085
REGRES "Nie patrzec wstecz" 12" (PRE-ORDER)
Minela dokladnia dekada od debiutanckiej kasety Regresu dla Refuse Records, a zespol duzymi krokami zbliza sie do swej 15-tej rocznicy dzialalnosci. W miedzyczasie zagrali mnostwo koncertow, wydali kilka plyt i uzyskali reputacje jednej z najbardziej szanowanych kapel HC w kraju. Jak sami niegdys spiewali - "dla wytrwalych to jest, dla wytrwalych". To wlasnie dzieki tej wytrwalosci, ale rowniez konsekwencji i autentycznosci w tym co robis. Ta paczka kumpli z jednego podworka nie zamierza jednak patrzec za siebie - ss nowe utwory jest i wiec nowa plyta, ktora przynosi siedem premierowych utworow, ktore rozwijajs to czym zespol kierowal sie od poczatkow istnienia. Lsczsc brzmienie starej szkoly HC z tym co w nim wspolczesne. Zwracajsc duzs uwage na slowa i przekaz oraz ladunek emocji zawarty w tekscie i brzmieniu. I ta plyta jest jak zywiolowe koncerty Regresu - nie ma tutaj miejsca na podzialy, nie ma tutaj miejsca na wykluczanie, nie ma miejsca na elitarnosc - kazdy niech czuje sie zaproszony.
Dwa utwory z nowej plyty: http://refuserecords.bandcamp.com/album/nie-patrze-wstecz-12 Wersja CD planowana jest w pozniejszym terminie.
REGRES: http://www.facebook.com/Regres

Pressing info:
14 test presses, inna okladka (60zl + poczta)
100 egz. czerwony winyl (40zl + poczta)
400 egz. czarny winyl (35zl + poczta)

zamowienia: refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl

Realizacja zamowien: 28-31.12.2012
Premiera: 1.01.2013 Czestochowa, koncert Regres w/ Mindset, Bright Light, Heatseeker

Rowniez dostepne:
"Ta iskra wcisz plonie" 12" / MCD (In Our Hands) 30zl / 25zl
"W naszych dloniach" MCD (Refuse) 20zl (ostatnie egz.)
"Punk Rock Pozytyw" CD (Refuse) 25zl

Najblizsze koncerty REGRES to: 14.12.2012 - Bielsko-Biala, 15.12.2012 - Krakow, 01.01.2013 - Czestochowa, 09.03.2013 - Wroclaw

REFUSE 048 THE CORPSE "Fight against rules" LP (PRE-ORDER)
Pojawienie sie THE CORPSE w polowie lat 80. bylo kamieniem milowym i otwarciem nowego rozdzialu rodzimej sceny muzycznej. Ta pochodzsca z Kolumny-Lasku formacja, slusznie postrzegana jest jako prekursor nurtu Hardcore w Polsce. Ich kapitalne, potezne brzmienie bedscs wypadkows HC, thrash, metal i punk bylo kompletnym zaskoczeniem i czyms zupelnie unikatowym jak na tamte czasy. Sam zespol stal sie wyznacznikiem nowej jakosci w jaks przetransformowal sie wowczas ruch punkowy. Zaowocowal on w drugiej polowie lat 80. cals fals zespolow HC, ktore pojawily sie doslownie w calym kraju (jak chociazby U.O.M., H.C.P., Nadzor, Od Jutra, Chaos, Total Attack, Political Vermin czy Trybuna Brudu), mnostwem wydawanych fanzinow i stworzeniem autentycznie niezaleznej sieci kontaktow, ktora stala sie fundamentem rodzimej sceny DIY hardcore punk. Zespol wystepowal w wielu rejonach Polski, w tym wystepowali w Jarocinie. Spotykajsc sie z jednej strony odrzuceniem i kompletnym niezrozumieniem przez ortodoksyjne zalogi, a z drugiej z gorscs aprobats ze strony ekip pierwszej fali rodzimego HC.
Dzieki miedzynarodowej sieci wymiany kaset, nagrania The Corpse znane byly w wielu miejscach swiata, spotykajsc sie z entuzjastycznym przyjeciem (min. wywiad w amerykanskim "Maximum Rocknroll" zine). Pomimo naplywajscych propozycji z zagranicy, zespolowi nie udalo sie wydac w tamtym okresie szerszego materialu (nie liczsc kaset, w tym splitu z Moskws oraz nagran na kompilacjach). Niniejszym wydawnictwem nadrabiamy te zaleglosc, dzieki ktoremu dokumentacja rodzimego HC/Punk staje sie zdecydowanie bardziej kompletna. Tak wiec po prawie trzech latach od wydania "Fight against rules" na CD (Refuse Records), ukazuje sie od dluzszego czasu oczekiwany winyl z tym materialem.W miedzyczasie zespol reaktywowal sie i regularnie koncertuje.
Wspomniana wersja kompaktowa uzyskala swietne recenzje w zinach na calym swiecie. Mariam Bastani w Maximum Rock'n'Roll" napisala: "THE CORPSE to najlepsza rzecz jaks slyszalam od jakiegos czasu. To definitywnie moj album lata i jestem pewna, ze trafi na moj top 10 roku i bedzie jednym z moich ulubionych albumow do konca mojego zycia. Tak, jest to tak dobre".
Plyta "Fight against rules" zawiera 11 utworow z najlepszego okresu zespolu. Zawiera nagrania z ich legendarnego demo z 1988 roku, poszerzone o utwor "Walcz", zarejestrowany rok pozniej w studio Izabelin (zamieszczony na drugiej wersji demo). Plyta zawiera dodatkowo 16-stronicowy booklet z biografis, wywiadem, tekstami oraz mnostwem archiwalnych zdjec oraz slynnych grafik zespolu. Masteringu nagran dokonali Smok i Dziura w Studio As One. Opracowanie graficzne okladki autorstwa Jaroslawa Skladanka, opracowanie graficzne bookletu autorstwa Piotra Wilforta. Plyta ukazuje sie w kooperacji Refuse Records, Scream Records oraz Warsaw Pact Records.
The Corpse: http://dada.serpent.pl/thecorpse

Pressing info:
20 test press, inna okladka (sold out)
161 egz. czerwony winyl, dodatkowa okladka (45zl + poczta)
372 egz. zolty winyl (45zl + poczta)

Wcisz dostepny: "Fight against rules" CD (Refuse Records, ost. egzemplarze!) 25zl + poczta zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
http://refuserecords.bandcamp.com/

Premiera podczas trasy CYMEON X/INKWIZYCJA/THUGxLIFE
Release show: 15.12.2012. THE CORPSE, Bielsk Podlaski
Inne plany koncertowe THE CORPSE to: 12 stycznia - Wroclaw, 25 stycznia - Olsztyn, 26 stycznia - Malbork, 27 stycznia - Szczytno

+ 24.10.12 +Witam,
Kolejna garPc newsow.
Nakladem Refuse Records ukazal sie APPRAISE 7", a teraz zaczynamy pre-order na winylow+/- wersje THE CORPSE "Fight against rules".

REFUSE 048 THE CORPSE "Fight against rules" LP
Pojawienie sie THE CORPSE w polowie lat 80. bylo kamieniem milowym i otwarciem nowego rozdzialu rodzimej sceny muzycznej. Ta pochodz+/-ca z Kolumny-Lasku formacja, slusznie postrzegana jest jako prekursor nurtu Hardcore w Polsce. Ich kapitalne, potezne brzmienie bed+/-c+/- wypadkow+/- HC, thrash, metal i punk bylo kompletnym zaskoczeniem i czymP zupelnie unikatowym jak na tamte czasy. Sam zespol stal sie wyznacznikiem nowej jakoPci w jak+/- przetransformowal sie wowczas ruch punkowy. Zaowocowal on w drugiej polowie lat 80. cal+/- fal+/- zespolow HC, ktore pojawily sie doslownie w calym kraju (jak chociazby U.O.M., H.C.P., Nadzor, Od Jutra, Chaos, Total Attack, Political Vermin czy Trybuna Brudu), mnostwem wydawanych fanzinow i stworzeniem autentycznie niezaleznej sieci kontaktow, ktora stala sie fundamentem rodzimej sceny DIY hardcore punk. Zespol wystepowal w wielu rejonach Polski, w tym wystepowali w Jarocinie. Spotykaj+/-c sie z jednej strony odrzuceniem i kompletnym niezrozumieniem przez ortodoksyjne zalogi, a z drugiej z gor+/-c+/- aprobat+/- ze strony ekip pierwszej fali rodzimego HC.
Dzieki miedzynarodowej sieci wymiany kaset, nagrania The Corpse znane byly w wielu miejscach Pwiata, spotykaj+/-c sie z entuzjastycznym przyjeciem (min. wywiad w amerykanskim "Maximum Rocknroll" zine). Pomimo naplywaj+/-cych propozycji z zagranicy, zespolowi nie udalo sie wydac w tamtym okresie szerszego materialu (nie licz+/-c kaset, w tym splitu z Moskw+/- oraz nagran na kompilacjach). Niniejszym wydawnictwem nadrabiamy te zalegloPc, dzieki ktoremu dokumentacja rodzimego HC/Punk staje sie zdecydowanie bardziej kompletna. Tak wiec po prawie trzech latach od wydania "Fight against rules" na CD (Refuse Records), ukazuje sie od dluzszego czasu oczekiwany winyl z tym materialem.W miedzyczasie zespol reaktywowal sie i regularnie koncertuje.
Wspomniana wersja kompaktowa uzyskala Pwietne recenzje w zinach na calym swiecie. Mariam Bastani w Maximum Rock'n'Roll" napisala: "THE CORPSE to najlepsza rzecz jak+/- slyszalam od jakiegoP czasu. To definitywnie moj album lata i jestem pewna, ze trafi na moj top 10 roku i bedzie jednym z moich ulubionych albumow do konca mojego zycia. Tak, jest to tak dobre".

Plyta "Fight against rules" zawiera 11 utworow z najlepszego okresu zespolu. Zawiera nagrania z ich legendarnego demo z 1988 roku, poszerzone o utwor "Walcz", zarejestrowany rok poLniej w studio Izabelin (zamieszczony na drugiej wersji demo). Plyta zawiera dodatkowo 16-stronicowy booklet z biografi+/-, wywiadem, tekstami oraz mnostwem archiwalnych zdjec oraz slynnych grafik zespolu. Masteringu nagran dokonali Smok i Dziura w Studio As One. Opracowanie graficzne okladki autorstwa Jaroslawa Skladanka, opracowanie graficzne bookletu autorstwa Piotra Wilforta. Plyta ukazuje sie w kooperacji Refuse Records, Scream Records oraz Warsaw Pact Records.
The Corpse: http://dada.serpent.pl/thecorpse


Pressing info:
20 test press, inna okladka (sold out)
150 egz. czerwony winyl, dodatkowa okladka (45zl + poczta)
350 egz. zolty winyl (45zl + poczta)

Wci+/-z dostepny: "Fight against rules" CD (Refuse Records, ost. egzemplarze!) 25zl + poczta zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
http://refuserecords.bandcamp.com/

Premiera podczas trasy CYMEON X/INKWIZYCJA/THUGxLIFE
Release show: 15.12.2012. THE CORPSE, Bielsk Podlaski

Inne plany koncertowe THE CORPSE to: 3.11. Wielun, 4.11 Zdunska Wola, 12.01.13 Wroclaw

REFUSE 083 APPRAISE "Appraise" 7"EP Wydane!
Barcelona Straight Edge. Debiutancki singiel, ale nie mamy tu do czynienia bynajmniej z debiutantami. Ekipa z Appraise to osoby aktywnie tworz+/-ce lokaln+/- scene w rodzinnej Barcelonie od ponad dekady, organizuj+/-c regularne koncerty czy festiwale (np. Fire & Ice Fest), prowadz+/-c wytwornie (Cycle Records) czy graj+/-c w kapelach (CINDER, COLLAPSE, POWER). Appraise to kilku die-hards, dla ktorych Straight Edge, PMA i stare brzmienie HC wci+/-z krec+/- i daj+/- kopa do dzialania. Ta epka to 6 numerow (+ outro) dla kumaj+/-cych brzmienia Insted, In My Eyes czy Floorpunch.
Plyta ukazala sie w kooperacji Refuse Rec. z dwiema wytworniami z Hiszpanii - Tea Brigade Records oraz Auge Records.
Ekipa wyrusza na trase po Ameryce Poludniowej w styczniu 2013.
www.facebook.com/appraisebcn
http://appraise.bandcamp.com/

Pressing info:
5 Test Presses (not for sale)
30 copies, release show edition, additional cover, black vinyl (sold out)
100 copies, clear vinyl (20zl / 5,00 EUR / $7)
370 copies, black vinyl (18zl / 5,00 EUR / $7)

zamowienia: refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl

Plany koncertowe APPRAISE to: 17 NOV: Appraise + Curro Jimenez + Gundown + Dirty Sanchez 16 DCC: Appraise + Vitamin X + Absurdo + Peligro, 11-12 JAN: CANT KEEP US DOWN FEST, Barcelona: Appraise + Man lifting Banner + Collapse + Survival + Absurso + Crim + Pay the Cost + Zephyr Lake, etc...
FEBRUARY 2013: Esperpento Fest in Salamanca

PLANY WYDAWNICZE:
MINDSET Discography CD
GOVERNMENT FLU/POISON PLANET split 7"
REGRES 12"
H.C.P. Discography LP

inne newsy:
VITAMIN X "About to crack" 12" w Tank Crimes Records
Ukazalo sie nowe wydawnictwo holenderskiego Vitamin X. W listopadzie ekipa wyrusza na trase po Stanach promuj+/-c+/- now+/- plyte. Mnostwo koncertow na 2013 w planach, min. udzial na Maryland Deathfest w maju 2013, na ktorym min. reunion Infest!
http://www.facebook.com/pages/Vitamin-X/113442678712373

TZN XENNA nagrala material na pelnowymiarow+/- plyte. Wersja CD ukaze sie w wydawnictwie Finografika. W listopadzie Xenna na koncertach w UK (9/10.11.), a poza tym min.:
23.11. Nowe nad Wisla, 24.11. torun., 8.12. Warszawa (+Hatestory, Happy Bones)

COKE BUST wyst+/-pilo na Edge Day w Filadelfii, obok min. Youth Of Today, Foundation, stick Together, Outlast itd. Na listopad i grudzien zapowiadana jest kolejna seria koncertow: 11/3/2012 @ Charm City Arts Space in Baltimore Maryland w/ BOSTON STRANGLER, FREE SPIRIT, INTENT., 12/21/2012 @ TBA in DC w/ RECIDE, 12/22/2012 @ TBA in BOSTON w/ SICK FIX, 12/23/2012 @ TBA in SYRACUSE w/ SICK FIX, I OBJECT, BLACK SS
Wznowienie "Degradation" 7" i split 7" z Vaccine w Refuse juz niebawem!
http://cokebust.com
http://www.facebook.com/cokebust

VACCINE wyst+/-pi+/- na Not Dead Yet Fest w Toronto (8-11.11.). Mega sklad, obok Vaccine min. Mindset, Hoax, The Rival Mob, Career Suicide, Waste Management, Boston Strangler, Creem i wiele innych:
http://notdeadyettoronto.tumblr.com/NDY2012
http://vaccinexxx.blogspot.de/

KAMI ADA planuj+/- trase po Azji luty/marzec 2013. WczePniej: 27.10.12 New Yorck 59, Berlin, 01.12.23 Subversiv, kritisch-lesen.de Soliparty, Berlin, 22.12.12 Schokoladen, Berlin

THUGxLIFE wyst+/-pi+/- na przynajmniej dwoch koncertach w Niemczech wraz z Mindset! WczePniej natomiast na czterech koncertach w Polsce w ramach "United Blood Tour 2012" wraz z Cymeonem X i Inkwizycj+/- (Krakow, Rzeszow, Bielsko-Biala, Lublin).
6.11 - Poznan z Heartless, Word is mine, Epileptic walk, 22.11 - Krakow - CX, Inkwizycja, 23.11 - Rzeszow - CX, Inkwizycja, 24.11 - Bielsko-Biala - CX, Inkwizycja, 25.11 - Lublin - CX, Inkwizycja, 31.12. Berlin w/ Mindset, 2.01.2013 - Drezno - Mindset
http://thugxlife.bandcamp.com/

POISON PLANET zawiesza dzialalnoPc na jakiP czas z powodu mocnych przetasowan personalnych.
http://www.facebook.com/pages/Poison-Planet/177658082939

ANCHOR odbyli trase po Rosji i Finlandii. W listopadzie wyruszaj+/- na trase po Wloszech, ktora jest benefitem dla Sea Sheperd.
http://www.facebook.com/anchorofficial

BETWEEN EARTH & SKY wchodz+/- niebawem do studia, aby nagrac pelnowymiarowy LP. Greg Bennick odwiedzi Europe w 2013 podczas swego spoken word tour.
http://www.facebook.com/betweenearthandskyofficial

Od PRESSURE odszedl perkusista Rafael, a na jego miejsce wskoczyl Armando (z The New Blood). Zespol przymierza sie do nagrania nowego 7" na pocz+/-tku 2013.
http://pressure.bandcamp.com/album/your-rage-ep

NOTHING opuPcil basista Breuer, a jego obowi+/-zki przej+/-l Jobst, ktory teraz jednoczePnie jest na wokalu i obsluguje bas. Ekipa planuje trase po Chinach w kwietniu 2013.
Kolejne koncerty to: 31.10.2012 berlin halloweenparty @ k19 w/bitter crop
02.11.2012 eisenberg w/valerian swing, ornaments
16.11.2012 berlin @ kvu w/halbstark
23.11.2012 berlin @ kastanienkeller w/hammerhead
04.01.2013 verden @ az w/extreme noise terror, unrest
http://nothingsalright.blogspot.de/

REGRES zagralo w Czestochowie z Armi+/-, a kolejne koncerty to:
2.11.12 Ostrowiec |wietokrzyski
3.11.12 Lublin
1.01.13. Czestochowa (+ Mindset)
http://www.facebook.com/Regres

CYMEON X zagraj+/- w listopadzie trase "United Blood Tour 2012" wraz z Inkwizycj+/- i ThugxLife. Daty ponizej.
http://www.facebook.com/CYMEONX


+ 26.09.12 +Hej,
Witam w kolejnej odslonie newslettera. Mnostwo sie dzialo tego lata, a to jeszcze nie wszystko co planowane jest podziemnym sztabie Refuse do konca roku.
Latem ukazaly sie cztery nowe tytuly: THE TANGLED LINES 12", TZN XENNA "Scierwo" 7", COKE BUST/VACCINE split 7" i GOVERNMENT FLU "Singles collection" 12". Pozycje ss wcisz dostepne, aczkolwiek niektore z nich juz na wyczerpaniu.
Niebawem THE CORPSE LP, POISON PLANET/GOVERNMENT FLU split 7", nowy REGRES, a takze MINDSET CD!
Gorscy okres letni w sztabie Refuse zaaowocowal rowniez organizacjs kilku koncertow (lista ponizej), tras koncertowych (mniejszy bsdz wiekszy udzial w trasach dla COKE BUST, VACCINE, ANCHOR, STAY HUNGRY, BEYOND PINK i GOVERNMENT FLU).
Przed nami min. trasa THUGxLIFE/FIGHT THEM ALL, a na przelomie grudnia i stycznia Refuse organizuje trase dla MINDSET ze Stanow. Ekipa zawita po raz pierwszy do Europy!

Ponizej wiecej newsow, plany oraz lista nowosci w distro, dzieki za uwage,
RobXXX

REFUSE 082 THE TANGLED LINES "Stacy" 12" OUT NOW!
Po ponad 10 latach, dzialalnosc doskonale znanego w naszym kraju THE TANGLED LINES z Drezna dobiega konca. Na cale szczescie zespol zmobilizowal sie na tyle, aby dokonac nagran na pozegnalne wydawnictwo. Ten fakt tym bardziej cieszy, albowiem zanosilo sie na zamilkniecie zespolu bez ostatniego slowa. "Kropks nad i" jest plyta "Stacy", na ktorej znalazlo sie 11 utworow. Przewija sie przez nie tajemnicza postac tytulowa. Zespol jak zwykle tryska mnostwem pomyslow, poczuciem humoru, dynamiks, sprawnoscis techniczns. Szybkie, porywajsce numery poprowadzone przez charyzmatyczns front(wo)menke zespolu, Louiss. Bez wstpienia jeden z najasniejszych punktow niemieckiej sceny HC ostatniej dekady!
Plyta ukazuje sie w limitowanym nakladzie 610 sztuk. Nie przewidujemy kolejnych tloczen tego wydawnictwa.

Pressing info:
20 test presses, different cover (80zl + poczta)
120 copies, last tour press, different cover, black vinyl (40zl + poczta)
210 copies, clear vinyl (12 EUR / $16 + shipping) (48zl + poczta)
280 copies, black vinyl (10 EUR / $14 + shipping) (40zl + poczta)

THE TANGLED LINES zagralo swoj pozegnalny 29.07. w Berlinie, w towarzystwie Hunger (US), Tyrranicide (NL) oraz As We Were (US). Zainteresowanie bylo na tyle duze, ze zespol musial wystspic dwukrotnie! Ich pozegnalna trasa obejmowala koncerty w Czechach (min. Fluff Fest) oraz w Niemczech. Raport z pozegnalnej trasy oraz kilka videosow na stronie: http://www.thetangledlines.de/
Poza tym, nakladem Spastic Fantastic Records, ukazala sie kaseta "Discography tape", zawierajsca nagrania z lat 2001-2012.

REFUSE 081 TZN XENNA "Scierwo" 7"EP OUT NOW!
Po entuzjastycznie przyjetym poprzednim singlu "1981-2011", stara zaloga idzie za ciosem i nie kaze czekac kolejnych dwoch dekad na kolejne wydawnictwo. Wrecz przeciwnie - pracuje nad nowymi numerami, nagrywa je, regularnie koncertuje i jednoczesnie zamyka usta zblazowanym sceptykom krzyczscym o "powrotach starych dziadow" czy "odgrzewanych kotletach". Umiejetnie przypomina stare numery, ktore nie mialy szansy zostac zarejestrowanymi w czasach glebokiego PRLu, a jednoczesnie wydaje nowe kompozycje stuprocentowego punk rocka z aktualnym i krytycznym tekstem. Epka "Scierwo" zawiera dwa zupelnie nowe utwory, jeden z wczesnego okresu dzialalnosci zespolu ("Religia") oraz na nowo skomponowany numer "Wasza wiara?", pierwotnie wykonywany przez Zygzaka wraz z Dezerterem podczas festiwalu Jarocin '84. Wydawnictwo ukazalo sie w kooperacji Refuse Records i Tzn Annex Records.
Ostatnie egz. "Scierwo" 7" (1st press) i "1981-2011" 7" (2nd press) dostepne jeszcze w Refuse.

Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaz)
200 egz. przezroczysty winyl, dodatkowa okladka (25zl + poczta)
330 egz. czerwony winyl (20zl + poczta)
Latem, TZN XENNA wystspila na kilku festiwalach, min. DIY Punk Fest oraz po raz pierwszy na festiwalu w Jarocinie. Poza tym, zagrali w Berlinie i byl to ich pierwszy zagraniczny koncert. W listopadzie Xenna odwiedzi UK, gdzie zagrajs dwa koncerty (Londyn i Bristol), min. z Disorder!
http://www.facebook.com/tznxennaoi

REFUSE 080 COKE BUST/VACCINE split 7"EP OUT NOW!
Jedno z najwazniejszych wydawnictw Refuse w 2012 bedzie i zarazem jeden z najbardziej oczekiwanych splitow tego roku! Coke Bust nie trzeba juz przedstawiac. Wysmienity straight-edge hardcore thrash z Waszyngtonu po linii Heresy, Ripcord, Infest czy wczesnego DRI, znany u nas chociazby z epki "Degradation" w Refuse oraz wystepu w W-wie w 2010. To jest sunsca do przodu maszyna, ktorej nie mozna powstrzymac. VACCINE natomiast to ekipa straight edge thrash/powerviolence HC z Massachusets, ktora narobila mnostwo zamieszania ich trzema singlami, ktore ukazaly sie min. w Painkiller Records. Vaccine to soniczny, brudny, halasliwy i bezkompromisowy atak. W skladzie zespolu znalezli sie byli czlonkowie takich formacji jak ORCHID, AMPERE, THINK I CARE czy RELICS.
Dostepna jest koncowka pierwszego nakladu:

Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaz)
210 niebieski winyl (18zl + poczta)
570 zielony winyl (15zl + poczta)

Zarowno COKE BUST, jak i VACCINE, odwiedzili Europe w tym roku. COKE BUST zagralo na trzech koncertach w Polsce (SE w W-wie, Lublin, Wroclaw), natomiast VACCINE na dwoch (Warszawa, Wroclaw).

Poza wspomnians split 7", Coke Bust wypuscilo koncertows 7" "Live on WMUC" w Carry The Weight Records (UK), natomiast Vaccine majs nowego 7" "Dead inside" w Cut The Cord That... REcords (Niemcy). Wersja US w Painkiller Records.
http://cokebust.com/ http://cokebust.bandcamp.com/
http://vaccinexxx.blogspot.com/

REFUSE 079 GOVERNMENT FLU "Singles collection" 12" OUT NOW!
Zebrane w jedns dwunastocalows calosc nagrania stolecznej pakiety, pochodzsce z wyprzedanych bsdz prawie wyprzedanych siedmiocalowych epek: "Demo 2008", "Fuck poetics", "Like letters" oraz kompilacji "Warsaw is Burning". Dla dobra ludzkosci uznalismy, ze te 23 utwory powinny wcisz byc sluchane i umieszczone wspolnie na 12" formacie. Tym samym, aby dostepne byly nie tylko dla wsskiego grona posiadaczy limitowanych wydawnictw. Gov Flu to jeden z mocniejszych punktow rodzimej sceny, bez pozerki, bez hipsterki, czasem na powaznie, czasem ze zgryws, ale zawsze konkretnie i do przodu. Zabojcza okladka autorstwa Rafala Wechterowicza. Plyta ukazala sie w kooperacji Refuse oraz Nikt Nic Nie Wie.

Pressing info:
14 test presses
160 blue vinyl (39zl + poczta)
363 black vinyl (35zl + poczta)
W sierpniu GOVERNMENT FLU zagralo bardzo udans trase po krajach nadbaltyckich, natomiast we wrzesniu na Bez Ziewania Fest w Bydgoszczy.
Foto raport z trasy: http://www.facebook.com/governmentflu

Tymczasem nakladem Yama Dori Records ukazala sie najnowsze 7" zespolu - "Holes". Niebawem split 7" z POISON PLANET w Refuse.
www.governmentflu.pl

NAJBLIZSZE PLANY WYDAWNICZE:
MINDSET "Discography" CD
Nakladem Refuse Records ukaze sie dotychczasowa dyskografia jednej z najlepszych obecnie zalog sXe hardcore z Usa - MINDSET. Kompakt zawierac bedzie nagrania z obu epek oraz nowej pelnametrazowej plyty dla React! Records, demosy oraz kilka niespodzianek. Plyta planowana jest na trase MINDSET po Europie na przelomie grudnia i stycznia...
http://www.facebook.com/pages/MINDSET/263004617435

THE CORPSE "Fight against rules" LP - powinien ukazac sie w listopadzie, w kooperacji ze Scream Records i Warsaw Pact Records.
GOVERNMENT FLU/POISON PLANET split 7" - pradopodobnie listopad/grudzien. Oba zespoly ukonczyly juz nagrania.
REGRES 7" - premiera w styczniu na koncercie z MINDSET.

inne news...
THUGxLIFE na trasie z FIGHT THEM ALL
Poznanskie THUGxLIFE wyruszylo wlasnie na trase z FIGHT THEM ALL, obejmujscs Polske, Niemcy oraz Czechy. Zagrajs min. na Edge Day w Berlinie, 28.09. Terminy ponizej.
W lipcu TxL wystspilo na Straight Edge Fest w W-wie.
http://thugxlife.bandcamp.com/

ANCHOR odbylo latem kolejns trase koncertows, min. zagrali na Fluff Fest jako glowny zespol drugiego dnia, oraz trzy koncerty w Polsce (Tychy, Wegrow, Szczecin). Poza tym w sierpniu zagrali na festiwalach w Niemczech: Voice of Art i Baltic Sea Fest.
Kolejna trasa w pazdzierniku, obejmujsca Finlandie oraz Rosje. Na sam jej koniec Anchor wystspis na Edge Day w Sztokholmie, wraz z Stay hungry, Iron to gold, Inherit, Lose the life, Urbanoia, SSE Revenge. http://www.facebook.com/anchorofficial

REGRES ukonczyli prace nad nowym materialem, ktory ukaze sie na przelomie grudnia i stycznia w Refuse Records.
http://regreshc.com/

VITAMIN X zagrali na Enemy Of The Sun Fest w Pradze. Najblizsze koncerty to Rosja, Bialorus i Ukraina. http://www.facebook.com/pages/Vitamin-X

CYMEON X zagrali w czerwcu na Ferment Fest w Nowym Targu, a w lipcu na Straight Edge Fest w W-wie. W listopadzie ruszajs na trase po Polsce z INKWIZYCJL oraz THUGxLIFE.
CYMEON X Ferment Fest, Nowy targ: http://www.youtube.com/watch?v=d8yM86mzWYg
http://cymeonx.bandcamp.com/

+ 07.07.12 +Witam,
Najbardziej intensywny okres w roku przed nami. Zaczynamy pre-order na cztery nowe wydawnictwa Refuse:
- GOVERNMENT FLU "Singles collection" 12"
- COKE BUST/VACCINE split 7"
- TZN XENNA "Scierwo" 7"
- THE TANGLED LINES "Stacy" 12"
Mozna juz rowniez zamawiac reedycja:
- TZN XENNA "1981-2011" 7"
- POISON PLANET "Boycot everything" 7"

Poza tym, oczywiscie zapraszam na Straight Edge Fest (15.07. Warszawa) oraz serie innych koncertow i tras koncertowych (lista ponizej).
Do zobaczenia na koncertach i festiwalach (SE Fest, Fluff Fest) tego lata!

Robxxx www.refuserecords.prv.pl
http://www.facebook.com/pages/Refuse-Records/183267901719633
http://refuserecords.bandcamp.com/

REFUSE 079 GOVERNMENT FLU "Singles collection" 12" PRE-ORDER
Zebrane w jedna dwunastocalowa calosc nagrania stolecznej pakiety, pochodzace z wyprzedanych badz prawie wyprzedanych siedmiocalowych epek: "Demo 2008", "Fuck poetics", "Like letters" oraz kompilacji "Warsaw is Burning". Dla dobra ludzkosci uznalismy, ze te 23 utwory powinny byc wciaz sluchane i umieszczone wspolnie na 12" formacie. Tym samym, aby dostepne byly nie tylko dla waskiego grona posiadaczy limitowanych wydawnictw. Gov Flu to jeden z mocniejszych punktow rodzimej sceny, bez pozerki, bez hipsterki, czasem na powaznie, czasem ze zgrywa, ale zawsze konkretnie i do przodu. Hardcore/Punk to Hardcore/Hardcore i nie ma dyskusji! Zarowno Rollins jak i Szczesny maja na to zelazne argumenty!
Plyta ukazuje sie w kooperacji Nikt Nic Nie Wie i Refuse Records. Zabojcza okladka autorstwa Rafala Wechterowicza.
Government Flu na trasie po Europie w sierpniu.
www.governmentflu.pl

Track list:
Side A:
1. Intro / my way
2. No life
3. No
4. Shut your mouth
5. I know - you know
6. What's that smell
7. Blackmail
8. Two riffs - it's enough
9. Government flu
10. H&M's gonna help us man!
11. 24 words about L.O.V.E.
12. Out come the assholes

B:
1. A song for an enemy
2. I can't be positive
3. I don't wanna date myself
4. Manifesto
5. Role model
6. Fuck poetics
7. 7 a.m.
8. Navy blue
9. All for one
10. Like letters
11. If i...

Pressing info:
14 test presses
150 blue vinyl (39zl + poczta)
350 black vinyl (35zl + poczta)

Zamowienia:
refusrecords@gmail.com; www.refuserecords.prv.pl

Termin wydania: 15.07.
Realizacja zamowien: 25.07.-5.08.
Rowniez dostepne:
GOVERNMENT FLU "Demo 2008" 7"ep (Refuse+...) 13zl ost. egz.
GOVERNMENT FLU "Fuck poetics" (Refuse) 18zl (1st press, limited edition on green vinyl, additional cover) ost. egz
GOVERNMENT FLU "Fuck poetics" 15zl (1st press, green vinyl) ost. egz
GOVERNMENT FLU "Fuck poetics" 13zl (2nd press, black) ost egz
GOVERNMENT FLU "Fuck poetics+Demo 2008" MCD (Refuse) 20zl
GOVERNMENT FLU "Are you sorry now?" 12"/CD (NNNW) 35zl / 25zl

REFUSE 080 COKE BUST/VACCINE split 7"EP PRE-ORDER
Jedno z najwazniejszych wydawnictw Refuse w 2012 bedzie i zarazem jeden z najbardziej oczekiwanych splitow tego roku! Coke Bust nie trzeba juz przedstawiac. Wysmienity straight-edge hardcore thrash z Waszyngtonu po linii Heresy, Ripcord, Infest czy wczesnego DRI, znany u nas chociazby z epki "Degradation" w Refuse oraz wystepu w W-wie w 2010. To jest sunaca do przodu maszyna, ktorej nie mozna powstrzymac.
VACCINE natomiast to ekipa straight edge thrash/powerviolence HC z Massachusets, ktora narobila mnostwo zamieszania ich trzema singlami, ktore ukazaly sie min. w Painkiller Records. Vaccine to soniczny, brudny, halasliwy i bezkompromisowy atak. W skladzie zespolu znalezli sie byli czlonkowie takich formacji jak ORCHID, AMPERE, THINK I CARE czy RELICS.
Oba zespoly na koncertach w Europie (i rowniez w Polsce) tego lata! Coke Bust wystapia: 15.07. Warszawa, SE Fest, 16.07. Lublin, 17.07. Wroclaw; Vaccine: 6.08. Warszawa, 7.08. Wroclaw http://cokebust.com/ http://vaccinexxx.blogspot.com/

Track list:
Side A, COKE BUST:
1.Pain and suffering
2.Permanent mission
3.Empty void
4.Social currency

Side B, VACCINE:
1.Ball and chain
2.Inferior
3.Blind consumption
4.Futureless
5.When will we learn?

Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaz)
200 niebieski winyl (18zl + poczta)
550 zielony winyl (15zl + poczta)

Zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl

Termin wydania: 1.07. 2012
Release-show: 3.07. Amsterdam, Occhi (Coke Bust+Manliftingbanner)
Release-show PL: 15.07. Straight Edge, Warszawa
Realizacja zamowien: 25.07.-5.08. (lub do odbioru podczas koncertow Coke Bust w Polsce, Fluff Fest etc).

Rowniez dostepne:
COKE BUST "Degradation" (Refuse) 18zl (1st press, limited orange vinyl w/ tour poster)
COKE BUST "Degradation" 15zl (1st press, green vinyl)
COKE BUST "Degradation" 13zl (2nd press, black vinyl)
COKE BUST "Degradation" 15zl (3rd press, red vinyl, red print labels)
COKE BUST "Degradation" 13zl (3rd press, black vinyl, red print labels)
COKE BUST "Degradation" US press (Grave Mistake) 15zl

REFUSE 081 TZN XENNA "Scierwo" 7"EP PRE-ORDER
Po entuzjastycznie przyjetym poprzednim singlu "1981-2011", stara zaloga idzie za ciosem i nie kaze czekac kolejnych dwoch dekad na nowe wydawnictwo. Wrecz przeciwnie - pracuje nad nowymi numerami, nagrywa je, regularnie koncertuje i jednoczesnie zamyka usta zblazowanym sceptykom. Umiejetnie przypomina stare numery, ktore nie mialy szansy zostac zarejestrowanymi w czasach glebokiego PRLu, a jednoczesnie powstaja nowe kompozycje stuprocentowego punk rocka z aktualnym i krytycznym tekstem. Epka "Scierwo" zawiera cztery utwory. Strona pierwsza to zupelnie nowe numery - tytulowy w klimatach Abrasive Wheels/One Way System oraz Crass'owo brzmiacy "Korporacyjny lament song". Strona druga to przypomnienie kawalkow z poczatku lat 80. - "Religia", nagrany z goscinnym udzialem Piotra "Czombe" Dubiela, pierwszego gitarzysty Xenny oraz na nowo skomponowany numer "Wasza wiara?", pierwotnie wykonywany przez Zygzaka wraz z Dezerterem podczas festiwalu Jarocin '84.
Wydawnictwo ukazuje sie w kooperacji Refuse Records i Tzn Annex Records. Plyta dostepna tylko w sieci niezaleznych dystrybucji oraz w lokalnych parafiach na terenie calego kraju. Po zlozeniu zamowieniu ofiara bedzie spelniona. Alleluja!
http://www.facebook.com/tznxennaoi
"Wasza wiara?" z "Scierwo" EP - http://www.youtube.com/watch?v=DHqWZp0PVYg&feature=plcp
Track list:
Strona Scierwo:
1. Scierwo
2. Korporacyjny lament song
Strona Religia
3. Wasza wiara?
4. Religia

Pressing:
3 test presses (nie na sprzedaz)
180 egz. przezroczysty winyl, dodatkowa okladka (25zl + poczta)
320 egz. czerwony winyl (20zl + poczta)

zamowienia:
Refuse Records: refuserecords@gmail.com; www.refuserecords.prv.pl
Tzn Annex Records: tznannex@gmail.com

Termin wydania: 12.07.
Premiera: 13-14.07. DIY HC/Punk Fest Gdynia / 15.07. Straight Edge Fest, Warszawa / Jarocin 2012
Realizacja zamowien: 25.06.-5.07.
(Mozliwosc odbioru osobistego podczas SE Fest i koncertow Coke Bust w Polsce).

Rowniez dostepne:
TZN XENNA "1981-2011" (Refuse/Tzn Annex) 18zl (2nd press, black vinyl)

REFUSE 082 THE TANGLED LINES "Stacy" 12" PRE-ORDER
Po ponad 10 latach, dzialalnosc doskonale znanego w naszym kraju THE TANGLED LINES z Drezna dobiega konca. Na cale szczescie zespol zmobilizowal sie na tyle, aby dokonac nagran na pozegnalne wydawnictwo. Ten fakt tym bardziej cieszy, albowiem zanosilo sie na zamilkniecie zespolu bez ostatniego slowa. "Kropka nad i" jest plyta "Stacy", na ktorej znalazlo sie 11 utworow. Przewija sie przez nie tajemnicza postac tytulowa. Zespol jak zwykle tryska mnostwem pomyslow, poczuciem humoru, dynamika, sprawnoscia techniczna. Szybkie, porywajace numery poprowadzone przez charyzmatyczna front(wo)menke zespolu, Luise. Bez watpienia jeden z najasniejszych punktow niemieckiej sceny HC ostatniej dekady!
Plyta ukazuje sie w limitowanym nakladzie 600 sztuk. Nie przewidujemy kolejnych tloczen tego wydawnictwa.
W lipcu pozegnalna trasa zespolu. Koncert pozegnalny: 29.07. Berlin.
http://www.thetangledlines.de/

Track list:
Side A:
1.Botox smile
2.Reinvention
3.Rush'n rest
4.15 minutes of fame
5.Battles
6.December 21st

Side B:
7.Mirror, mirror
8.No labels
9.My rules
10.Interlude to enhance drama
11.Fatal call
Pressing info:
20 test presses (80zl + poczta)
200 egz, przezroczysty winyl (48zl + poczta)
400 czarny winyl (40zl + poczta)

Zamowienia: refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
Release-show: 22.07. Fluff Fest
Termin realizacji zamowien: 25.07.-5.08.
(lub do odbioru osobistego podczas Fluff Festu)

Rowniez dostepne:
THE TANGLED LINES "Wash the shit off!" (Refuse) 13zl (2nd press, black)

Wydane:
REFUSE 078 KAMI ADA "Resistencia libertad" 7"EP
Debiut formacji z Berlina z miedzynarodowa obsada (Kolumbia, Indonezja, Polska, Niemcy). Szybki, polityczny hardcore punk na zenski wokal, przywodzacy na mysl dokonania Los Crudos, Tragatelo, Ruidosa Inmundicia oraz dorobek zaangazowanych kapel z Ameryki Poludniowej. Ekipa tworzaca Kami Ada aktywna byla w swoich lokalnych scenach (min. SLOWA WE KRWI, TAKE A STAND). Plyta ukazuje sie w kooperacji z Emancypunx Records, Up The Punx Records, Famed Records oraz Aktiver Ausstand In Plastik Records.
W maju zespol wyrusza na swa pierwsza trase po Europie (lista koncertow ponizej).
http://kamiadapunk.wordpress.com/
3 test press (nie na sprzedaz)
190 egz. czerwony winyl (15zl + poczta)
330 egz. czarny winyl (15zl + poczta)

REFUSE 077 NOOSE "Depraved indifference" 7"EP
Vegan Straight Edge z Chicago - pelny gniewu i wscieklosci HC inspirowany starym bostonskim HC. 7 utworow, w tym cover RIPCORD. Limitowany naklad 530 egz. Nie przewidujemy kolejnych tloczen tego wydawnictwa.

Pressing info:
3 test presses (nie na sprzedaz)
105 egz., przezroczysty vinyl (18zl + poczta)
125 egz., tour edition, zolty vinyl (18zl + poczta)
300 egz., czerwony winyl (15zl + poczta)

WZNOWIENIA:

POISON PLANET "Boycott everything" 7"EP Drugie tloczenie
510 egz. czarny winyl (13zl + poczta)
TZN XENNA "1981-2011" 7"EP Drugie tloczenie
500 egz, czarny winyl (18zl + poczta)


ZAPOWIEDZI: REGRES EP : Ekipa z Regresu zarejestrowala nowy material, ktory ukaze sie jeszcze w tym roku w Refuse Records!
POISON PLANET/GOVERNMENT FLU split 7"EP
THE CORPSE "Fight against rules" LP
H.C.P. LP/CD
ZLODZIEJE ROWER?W "Ten moment" LP

Inne newsy:
THUGxLIFE zarejestrowali kilka nowych utworow. Jeden z nich znajdzie sie na kompilacji 7" w Ratel Records. Reszta planowana jest na split 7" dla Refuse Records. We wrzesniu ekipa z Poznania planuje trase wraz z Fight Them All, w ktorej udziela sie dwoch czlonkow TxL. http://thugxlife.bandcamp.com/

Od BURST IN odszedl Marcys i tym samym zespol wrocil do skladu z jedna gitara.
http://burstin.bandcamp.com/
POISON PLANET odbylo trase po Stanach wraz z Sectarian Violence. W sierpniu ekipa wystapi podczas New Direction Fest w Olympii, min. obok Oi Polloi, Between Earth & Sky, Outlook, Rape Revenge, Resist And Exist, Skarp, Hysterics, etc. Great fest with lots of workshops, political stuff... http://newdirectionfest.net/
http://poisonxplanet.bandcamp.com/

ANCHOR EUROPEAN TOUR
Anchor wyrusza na swa kolejna trase, podczas niej wystapia min. na Fluff Fest, a takze na trzech koncertach w Polsce: 27.07. Tychy, 28.07. Wegrow, 29.07. Szczecin.
http://www.facebook.com/anchorofficial
http://xanchorx.bandcamp.com/

BETWEEN EARTH & SKY wystapili na Rain Fest w Seattle, a w sierpniu wystapia na New Direction Fest w Olympii (Waszyngton).
http://www.betweenearthandsky.com/

Nowa plyta berlinskiego NOTHING ukazuje sie niebawem w This Charming Man Records (Niemcy). W lipcu ekipa wyruszy na trase po Niemczech. Po powrocie zagraja w Berlinie z Poison Idea. http://nothingsalright.blogspot.com/

VITAMIN X wystapia we wrzesniu w Pradze na Enemy Of The Sun Fest, min z The Mob, Wolfpack, Yuppicide, Ruidosa Inmundicia etc.
http://www.facebook.com/pages/Vitamin-X/113442678712373


KONCERTY
8.07. Berlin, Koma F
ENOUGH (US)
EVOLVE (D)

15.07. Warszawa, 1500m2
STRAIGHT EDGE FEST 2012
COKE BUST (US)
ENOUGH (US)
STAY HUNGRY (S)
EVOLVE (N)
CYMEON X
IRON TO GOLD
THUGxLIFE
OUTBOUND
VICIOUS REALITY

18.07. Berlin, Koma F
COKE BUST (US)
BEYOND PINK (S)
STAY HUNGRY (S)
LANDVERRAAD (NL)

29.07. Berlin
THE TANGLED LINES final show

5.08. Berlin, Koma F
VACCINE (US)
PIG//CONTROL

6.08. Warszawa, Eufemia
VACCINE (US)
SUFFERING MIND
HEARTSEEKER

25.08. Berlin
GOVERNMENT FLU (PL)
1.09. Berlin, Kopi
TZN XENNA (PL)

TRASY
ANCHOR EUROPEAN TOUR
29.06. Sweden, Gavle
30.06. Sweden, Borlange
1.07. Norway, Oslo
2.07. Norway, Stavanger
3.07. TBA
4.07. TBA
5.07. Holland, Eindhoven
6.07. Belgium, Merksplas
7.07. Germany, Karlsruhe
8.07. TBA
9.07. TBA
10.07. Spain, Palencia
11.07. Portugal, Oporto
12.07. Portugal, Lisbon
13.07. Spain, Xerez
14.07. Spain, Madrid
15.07. Spain, Barcelona
16.07. France, Marseille
17.07. TBA
18.07. Germany, Wurzburg
19.07. Czech Republic, Prague (w/ Coke Bust)
21.07. Czech Repubclic, Rokycany, FLUFF FEST
23.07. Austria, Wien
24.07. Slovakia, Kosice
25.07. Hungary, Balatonalmadi
26.07. Austria, Salzburg
27.07. Poland, Tychy
28.07. Poland, Wegrow
29.07. Poland, Szczecin
30.07. Germany, Braunschweig
31.07. Germany, Berlin (w/ Verse, Shai Hulud, Soul Control)
1.08. Germany, Osnabruck
2.08. Germany, Hamburg
3.08. Denmark, Fredericia
4.08. Sweden, Motala

COKE BUST EUROPEAN TOUR
Di. 03.07.2012 Amsterdam - Occii w/ Manlifting Banner, The Shining
Mi. 04.07.2012 Kortrijk - The Pits w/ Bite Down
Do. 05.07.2012 Paris - La Miroiterie w/ Graf Orlock, Birds in a row, Compte
Fr. 06.07.2012 Fresse sur Moselle - Crustatombe Festival
Sa. 07.07.2012 Basel - Hirscheck w/ Left in Ruins
So. 08.07.2012 Munich - Kafe Kult
Mo. 09.07.2012 Zagreb - Klub Attack, AKC Medika
Di. 10.07.2012 Skopje - tba
Mi. 11.07.2012 Vienna - Venster w/ COLD WORLD (record release)
Do. 12.07.2012 Budapest - Szabad Az ? w/ Crippled Fox, Mind Your Step
Fr. 13.07.2012 Trutnov - Obscene Extreme Fest
Sa. 14.07.2012 Bratislava - Obluda Club
So. 15.07.2012 Warszawa - Straight Edge Fest w/ Iron to Gold, Enough, Outbound, ThugXLife, Vicious Reality, Evolve, Cymeon X,
Mo. 16.07.2012 Lublin w/ Stay Hungry, Suffering Mind
Di. 17.07.2012, Wroclaw w/ Beyond Pink, Stay Hungry, Landverraad
Mi. 18.07.2012 Berlin - AGH w/ Beyond Pink, Stay Hungry, Landverraad
Do. 19.07.2012 Prague - Pre fluff show
Fr. 20.07.2012 Rokycany - Fluff Fest (+ SICK FIX )
Sa. 21.07.2012 Leipzig - Zoro (+ SICK FIX )
So. 22.07.2012 Dresden - Chemiefabrik (+ SICK FIX )
Mo. 23.07.2012 Hamburg - Hafenklang (+ SICK FIX )
Di. 24.07.2012 Malmo (+ SICK FIX )
Mi. 25.07.2012 Oslo - Blitz (+ SICK FIX )
Do. 26.07.2012 Gothenburg - Skjul 46 (+ SICK FIX ) w/ Underg?ng
Fr. 27.07.2012 Copenhagen - tba (+ SICK FIX )
Sa. 28.07.2012 Hannover - Korn (+ SICK FIX )
So. 29.07.2012 Munster - Baracke (+ SICK FIX )
Mo. 30.07.2012 Uk - The Downtown Diner, Ashford (+ SICK FIX )
Di. 31.07.2012 Uk - Wharf Chambers, Leeds w/ Sick Fix, Rot in Hell, Stab
Mi. 01.08.2012 Uk - Nice N Sleazys, Glasgow (+ SICK FIX )
Do. 02.08.2012 Uk - The Pint, Dublin (+ SICK FIX )
Fr. 03.08.2012 GALWAY, IRELAND (+ SICK FIX )
Sa. 04.08.2012 Uk Kraak Gallery, Manchester (+ SICK FIX )
So. 05.08.2012 Uk The Wagon and Horses, Birmingham (afternoon) (+ SICK FIX )
So. 05.08.2012 Uk The Big Takeover, London (+ SICK FIX )
Mo. 06.08.2012 Nijmegen - Onderbroek
Di. 07.08.2012 Mannheim - Juz (tbc)
Mi. 08.08.2012 Lyon - tba
Do. 09.08.2012 Zurich - Dynamo Werk 21
Fr. 10.08.2012 Ieper - Festival
Sa. 11.08.2012 Verden - Juz w/ The Adolescents, Citizens Patrol, Bent Cross, Inside Job

STAY HUNGRY
15.07. Warszawa, Straight Edge Fest
16.07. Lublin (w/ Coke Bust, Suffering Mind)
17.07. Poznan (w/ Coke Bust, Beyond Pink, Landverraad)
18.07. Berlin (w/ Coke Bust, Beyond Pink, Landverraad)

BEYOND PINK
17.07. Poland, Wroclaw (w/ Coke Bust, Stay Hungry, Landverraad)
18.07. Germany, Berlin (w/ Coke Bust, Stay Hungry, Landverraad)

THE TANGLED LINES
22.07.2012 [Fluff Fest, Rokycany]
23.07.2012 [After Fluff Show, TBA, Praha]
24.07.2012 [TBA, Munster]
25,07.2012 [TBA, Kamen]
26.07.2012 [Exzess, Frankfurt/Main]
27.07.2012 [Shakshuka Fest, Scheune, Dresden]
29.07.2012 Berlin, FINAL SHOW

VACCINE
5.08. Berlin
6.08. Warszawa
7.08. Wroclaw

+ 11.10.11 +PRE-ORDER: REFUSE 074 BURST IN "1000slow" 12" BURST IN to dzialaj+/-ca juz od kilku lat zaloga z Warszawy. Po bardzo cieplo przyjetym demo oraz zamieszczonym utworem "Klincz" na skladance "Warsaw is Burning" 7" o zespole nieco ucichlo z powodu zmian personalnych. Zespol nie dal jednak za wygran+/- i powraca do gry w nowym, odPwiezonym skladzie, a w dodatku moze pochwalic sie 12" plyt+/- z najnowszym materialem, ktor+/- prezentujemy. W sklad zespolu wchodzi obecnie trzech oryginalnych czlonkow nieodzalowanego xREASONx.
Burst In to hardcore jakiego brakowalo w Polsce. Posiadaj+/-cy wlasny charakter, zagrany z glow+/-, uczuciem, trafiaj+/-cy do sluchacza zrecznie napisanym tekstem. Potrafi+/-cy czerpac zarowno z amerykanskich inspiracji (Trial, Strife, Mouthpiece), ale jednoczePnie wpisac sie w tradycje dobrze zagranego i prowokuj+/-cego do myPlenia HC w rodzimym wykonaniu z interesuj+/-cymi i poruszaj+/-cymi tekstami po polsku (Apatia, Zlodzieje Rowerow, Regres, April).
Plyta ukazuje sie w dwoch wersjach, na czerwonym i czarnym winylu. Premiera plyty (release-show): 19.09. Warszawa, Radio Luxembourg, wraz z Trial, Anchor, Run With The Hunted, Regres.
http://burstin.bandcamp.com
http://www.facebook.com/pages/Burst-In/153529547992798

Pressing info:
14 test press (60zl + poczta)
50 egz. release-show edition, czarny winyl, inna okladka (dostepna tylko na koncercie 19.09. w W-wie, 40zl)
100 egz. czerwony winyl, recznie numerowana, inna okladka, z plakatem z koncertu release party wraz z Trial (40zl + poczta)
350 egz. czarny winyl (30zl + poczta)

Juz dostepne:
DOUBLE VISION "Cold comfort" 7"EP
Warsaw Hardcore! DOUBLE VISION wystartowalo w 2010 roku stajac sie od razu jednym z ciekawszych nowych zespolow w stolicy. Czesc z was moze kojarzyc inne kapele w ktorych udzielali sie, badz udzielajs czlonkowie DV - chociazby BURST IN, HARD TO BREATHE, THE ANTHEM czy DEADLIFT. Nowy zespol z pewnoscia wniosl nowa jakosc i dynamike. Nie ogladajac sie za siebie, juz kilka miesiecy potem zarejestrowali material na swoj debiutancki EP. Ten zapis, ktory ukazuje sie w formie 7" plyty winylowej z pewnoscis przypadnie do gustu zwolennikom starej szkoly pozytywnego hardcore. Punkty odniesienia w tworczosci Double Vision to klasyka youth crew hardcore lat 80. jak Youth Of Today, 7 Seconds, Unit Pride, Wide Awake, jak i bardziej wspolczesnych reprezentantow tego nurtu pokroju Champion, Stay Gold czy Mindset. Bardzo solidny, dobrze brzmiscy energiczny hardcore z duzym potencjalem - DOUBLE VISION!
"Cold comfort" 7" ukazal si+/- w kooperacji Refuse Records oraz Elephant Skin Records.
http://doublevisionhc.bandcamp.com/

REFUSE 073 POISON PLANET "Boycott everything" 7"EP
POISON PLANET to polityczny vegan straight edge hardcore punk z Chicago, Usa. W skladzie min. czlonkowie HALFMAST, NO TIME LEFT czy COLD SHOULDER. Muzycznie to szybki i wkurwiony hardcore punk korzeniami tkwiscy w HC lat 80. i klimatach Negative Approach, Violent Minds, Blank Stare czy 86 Mentality. Ich przekaz to dosadny i wyzbyty zludzen krytyczny komentarz do politycznej i spolecznej sytuacji wspolczesnego swiata, wobec ktorego wciaz istnieje potrzeba kontestacji. Jak sami przyznajs, mocny wplyw na charakter zespolu mialy nie tylko brzmienia klasycznych kapel HC lat 80, ale rowniez pobudzajsce do myslenia publikacje Howarda Zinna czy Naomi Klein. Zdaniem Poison Planet, weganizm, straight edge bsdz aktywnosc spoleczna mogs byc sposobem na pozostanie wrazliwym i swiadomym na dzialanie mechanizmow spolecznych, politycznych i kulturowych. "Boycott Everything" to najnowsze dokonanie zespolu z Chicago. Zawiera piec utworow szybkiego i agresywnego hardcore.
http://poisonxplanet.bandcamp.com/

ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE:
CONQUEST FOR DEATH "Adventure thrash" 7"EP
Kilka lat temu zapowiadaliPmy kompaktowe wydawnictwo dla CONQUEST FOR DEATH, do ktorego jednak nie doszlo. Do CFD powracamy i w chwili obecnej mozemy Pmialo oglosic ze zespol zarejestrowal nowe utwory. CzePc z nich ukaze sie na 7"ep w Refuse Records, pozostale znajd+/- sie na pelnowymiarowym LP/CD w Tank Crimes Records (Usa) oraz na 10" w Offside Records (Francja). CONQUEST FOR DEATH z San Francisco to kapela zlozona z ? slynnego WHAT HAPPENS NEXT? (Devon, Robert, znany takze min. z ARTIMUS PYLE). W piecioosobowym skladzie, wraz z dwoma japonczykami, Alexem i Kiku (CHARM, ASSFORT), tworz+/- pioronuj+/-c+/- mieszanke hardcore, thrash i crossover, inspirowanego tuzami amerykanskiego i japonskiego HC lat 80-tych. Zespol ma na koncie szereg koncertow po Stanach, trase po Azji oraz Afryce. CFD planuj+/- zawitac do Europy w przyszlym roku!
Nowe video zespolu: http://www.youtube.com/watch?v=lT8AbQnk6dI
www.conquestfordeath.com www.myspace.com/conquestfordeathsf

THUG LIFE 7"EP
Mloda i pelna entuzjazmu ekipa straight edge HC z Poznania jest w trakcie nagrywania materialu na 7" dla Refuse Records. Niebawem wiecej szczegolow o rezultatach.
http://thugxlife.bandcamp.com/

H.C.P. Discography LP/CD
Ruszyly prace nad tym zapowiadanym od lat wydawnictwem. JePli ktoP z was ma w zanadzru jakieP materialy zespolu (zdjecia, flyery z koncertow etc), prosze o kontakt!
Tymczasem w Poznaniu pojawily koszulki HCP, byc moze jeszcze dostepne.

inne newsy:
ANCHOR "Recovery" LP DRUGIE TLOCZENIE
Pierwsze tloczenie "Recovery" Lp jest juz prawie wyprzedane. Przed tras+/- z TRIAL i RUN WITH THE HUNTED pojawi sie drugie tloczenie:
100 br+/-zowy winyl (44zl + poczta)
400 czarny winyl (40zl + poczta)
Juz mozna skladac zamowienia. Z pierwszego tloczenia dostepne s+/-: limit przezroczysty (48zl), bialy winyl (44zl).
Po odbytej letniej trasie po Europie wraz z NO OMEGA oraz kilku festiwalach (min. Ieperfest) zespol przymierza sie do europejskiej trasy wraz legendarnym TRIAL oraz RUN WITH THE HUNTED. Nie przegapcie jedynego koncertu w Polsce tego zestawu 19.09. w W-wie. Rozpiska trasy ponizej.
http://www.facebook.com/anchorofficial http://xanchorx.bandcamp.com/
BETWEEN EARTH & SKY wyst+/-pili na kalifornijskim festiwalu Sound & Fury. Zespol zacz+/-l prace nad pelnowymiarow+/- plyt+/-.
Utwor "The wounds have never to win" nagrany podczas "Sound & Fury" Fest:
http://www.youtube.com/watch?v=-tjcVby8w4Q
http://www.betweenearthandsky.com/ http://www.facebook.com/pages/Between-Earth-Sky/193000417398047

NOTHING odbylo latem sw+/- pierwsz+/- trase po Europie. Niebawem wyst+/-pi+/- min. 3.09. Coco Jambo Fest w Munster (min. z Career Suicide, Get It Done, Morser etc), a takze 25.09. na Berlin HC Fest. Poza tym w Berlinie 25.09. wraz Crucial Section i Geriatric Unit.
http://nothingsalright.blogspot.com/

COKE BUST zagraj+/- trase po zach. wybrzezu Usa w paLdzierniku. Wczesniej zagraj+/- min. z DRI i Strong Intention. W listopadzie zagraj+/- w NYC z Ringworm. Ekipa z Waszyngtonu planuje zawitac do Europy latem 2012, byc moze wraz z SICK FIX! CB wyst+/-pi+/- min. na Obscene Extreme Fest.
http://cokebust.com

GOVERNMENT FLU planuj+/- wydanie wlasnym sumptem nowego 7"ep we wrzePniu. Przy okazji jej wydania zagraj+/- kilka koncertow w Niemczech i Holandii (min. na Zoro Fest w Lipsku).
http://www.myspace.com/governmentflufuckyou

Obszerny wywiad z Marc Hanou (BIRDS OF A FEATHER) o ksiazce "The Past The Present" w kanadyjskiej audycji Equalizing Distort. Do odsluchu: http://equalizingxdistort.blogspot.com/

THE CORPSE zagraj+/- 3.09. na Gangfest w Kaniowie, a potem inne miasta: Poznan, Legnica, Wroclaw i Warszawa.

THE TANGLED LINES wyst+/-pi+/- na Paranoya Fest w Dreznie 3.09.
http://www.thetangledlines.de/

REGRES wyst+/-pi+/-: 17.09. Wroclaw na Ratel fest, 18.09. Czestochowa oraz 19.09. Warszawa (+ Trial, Anchor, RWTH, Burst In).
VITAMIN X zagraj+/- 24.09. na RNR Fest w Venlo (Holandia), min. z Systematic Death, Direct Control, Spermbirds etc.

Nagrania min. REACHING FORWARD, REGRES, NEW WINDS, ONLY WAY OUT, THE TANGLED LINES, VITAMIN X oraz ZLODZIEI ROWER?W ukazaly sie na skladance CD ""Open Hardcore Fest - the way it was", ktora ukazala sie w Cursed Records na pozegnalna edycje festiwalu Open Hc Fest.

+ 9.05.11 +Refuse Records przedstawia:
REFUSE 070
ANCHOR "Recovery" LP PRE-ORDER

Drugi pelnometrazowy material tej znakomitej formacji straight edge hardcore ze Szwecji, ktory ukazuje naturalny rozwoj zespolu w stosunku do poprzednich dokonan. Nowa plyta rozwija koncepcje wykorzystane na poprzednim kr+/-zku "Relations of violence" 7" (Refuse Records, 2009). Wynikiem jest material, ktory brzmi ciezej, brudniej oraz rowniez bardziej emocjonalnie niz dotychczas. Ich szerokie inpiracje siegaj+/- tak roznych nazw jak Judge, Entombed, Skitsystem czy Verse i ta otwartoPc z pewnoPci+/- procentuje w charakterystycznym brzmieniu i sklaniaj+/-cych do myPlenia tekstach.
Najnowszy Anchor LP zawiera jedenaPcie premierowych utworow nagranych w Studio Bengt w Lund. GoPcinny udzial: Sean Murphy (Verse) oraz Johan Hurtig (Balance). Plyta ukazuje sie w eleganckim gatefoldzie wraz z 12-stronicowym kolorowym bookletem.

Ekipa podtrzymuje swoj+/- reputacje jednej z najintensywniej pracuj+/-cych zalog HC w Europie, ze swoim imponuj+/-cym dorobkiem prawie 300 koncertow na koncie, w tym dwoch amerykanskich trasach. Kolejne koncerty juz niebawem - ich nadchodz+/-ca trasa razem z Raindance (ex-Outrage) promuje najnowsz+/- plyte.
Release party: 22.06. Stockholm w/ Terror, Raindance, No Omega

Wersja CD ukazuje sie w niemieckim Let It Burn Records.
www.myspace.com/xanchorx
http://xanchorx.bandcamp.com/
www.facebook.com/anchorofficial

Pressing info:
25 test presses (80zl + poczta)
180 clear vinyl (48zl + poczta)
340 white vinyl (44zl + poczta)

Realizacja zamowien:
27-30.06.
Ewentualnie do odbioru podczas koncertow Poison Planet w Polsce (25.06. Ferment Fest, 26.06. Warszawa, 27.06. Szczecin)

Zamowienia: refusexresist@go2.pl
PRE-ORDER
REFUSE 069 BETWEEN EARTH & SKY "Of Roots and wings" 12" / CD
Po dlugim okresie oczekiwania, mamy ogromny zaszczyt przedstawic debiutanck+/- plyte BETWEEN EARTH & SKY - zespolu w ktorego sklad wchodz+/- Greg Bennick, Alexei Rodriguez i EJ Bastien z TRIAL oraz CATHARSIS; Sean Lande z STRAIN i BY A THREAD; oraz Happy Kreter z GOB.. To samo w sobie powinno byc wystarczaj+/- rekomendacj+/- i pewnikiem, ze po tym zespole nie mozna oczekiwac niczego, co byloby tuzinkowe i mialkie. To czego mozna natomiast oczekiwac to nieprzemijaj+/-ca pasja odkrywania nowych form wyrazu, tworzenie muzyki ktora porusza i inspiruje oraz blyskotliwie napisanych i inteligentnych tekstow autorstwa Grega Bennicka.
Plyta "Of Roots and Wings" ukazuje sie zarowno na 12" winylu oraz na CD. Material zarejestrowany zostal przez Blaira Calibabe - odpowiedzialnego za brzmienie legendarnej plyty Trial "Are these our lives" oraz Paula Forguesa (wspolpracuj+/-cego ze Slayer czy Hatebreed). Wersja winylowa zawiera szePc utworow, natomiast wersja CD zawiera jeden dodatkowy utwor, ktory ukazal sie pierwotnie na kompilacji "The Power of Ten" 7" w Excursion Records oraz wywiad z zespolem i zaopatrzony jest w 20 stronicowy booklet.
http://www.myspace.com/betweenearthandsky

BETWEEN EARTH & SKY "Of Roots and wings" 12"
Pressing info:
35 test presses (80zl + poczta)
200 egz. niebieski winyl (40zl + poczta)
320 egz. przezroczysty winyl (35zl + poczta)

BETWEEN EARTH & SKY "Of Roots and wings" CD
Pressing info:
500 egz. (25zl + poczta)

Realizacja zamowien: 25-30.05.
zamowienia: refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl
www.myspace.com/refuserecords

Juz dostepne inne nowe wydawnictwa w Refuse Records:
REFUSE 068 PRESSURE "Our rage" 7"EP
Druga siedmiocalowka w dorobku tej pochodz+/-cej z Faro, portugalskiej formacji PRESSURE. Zespol jest w prostej linii kontynuacj+/- jednej z najbardziej znaczacych grup europejskiego straight edge zeslej dekady - POINTING FINGER. W miedzyczasie niektorzy czlonkowie Pressure tworzyli wchodzili w sklad rowniez kapel takich jak TIME X, NEW WINDS, BROKEN DISTANCE, a obecnie rowniez CRITICAL POINT. Wokalista Pressure / Pointing Finger Diogo jest rowniez autorem calkiem znanego zina "Wake Up and Live". Bez wgledu na to jaki bedzie nastepny trend hardcore, Pressure to nie dotyczy. JePli lubisz youth crew, old school / straight edge hardcore prosto w twarz w klimatach Carry On czy In My Eyes, to po drodze Ci z tym co prezentuje ta portugalska ekipa. SzePc utworow na winylowym kr+/-zku ukazuje sie w kooperacji Refuse Records z Salad Days Records (Portugalia), Monument Records (Szwecja) oraz Demons Run Amok Records (Niemcy)
www.myspace.com/xpressurehcx

REFUSE 067 NOTHING "Double dose of negativity" 12"
Pod koniec zeszlego roku na obszernej HC/Punkowej mapie Berlina pojawila sie nowa kapela o skromnej nazwie NOTHING. Pomimo PwiezoPci nowego zespolu, nie tworz+/- go nowicjusze. W skladzie znalazly osoby od lat czynnie zaangazowane w niemieck+/- scene Hc/Punk - na wokalu Jobst (HIGHSCORE, MONSTER, PEACE OF MIND), na gitarach Matthias (HIGHSCORE, DURANGO 95) i Matze (MONSTER, COSTAS CAKE HOUSE), na basie Mark (BOMBENALARM, NAILS) oraz na garach Hupe (SITUATIONS). Wlasne doPwiadczenie oraz silna potrzeba znalezienia ujPcia dla swych tworczych emocji spodowaly, ze na debiut zespolu nie trzeba bylo dlugo czekac, atakaj+/-c w dodatku od razu pelnowymiarowym materialem. Uslyszec na nim mozna pewne echa poprzednich zespolow z widocznymi inpiracjami japonskim "Burning Spirit" era hardcore oraz pewnymi wplywami Poison Idea i NYC hardcore konca lat 80. ale nie ma tu mowa o xerokopiach i ogl+/-daniu sie za siebie.
"Podwojna dawka negatywnoPci" podzielona jest na osiem pigulek, ktorych zaaplikowanie spowoduje u sluchacza szybki powrot do rzeczywistoPci. Zaczynaj+/-c od slow "Bez zadnych oczekiwan i z niczym do stracenia" ekipa z Berlina pozostawia daleko wszelkie zludzenia i puste frazesy, proponuj+/-c w zamian uczciw+/- opowiePc o wypalaniu sie, klamstwach, upadkach, porazkach i starzeniu sie w miePcie, gdzie przejawy wolnej kultury wypierane i brutalizowane s+/- przez napompowanych artystow, hipsterow, blyskawiczne trendy i ludzi celebruj+/-cych sw+/- nude i pustke. Pi+/-tka z Berlina mlodzienczy idealizm ma juz za sob+/-, ale pasja, zaangazowanie oraz krytyczne spotrzezenia staly sie jeszcze bardziej wyostrzone. http://nothingsalright.blogspot.com/

REFUSE 066 APRIL "Kill depression" LP
Cztery lata po ostatnim koncercie, w kwietniu 2011 wszystkie piosenki APRIL zagoPcily na winylowym kr+/-zku. Jest nowy mastering, jest zupelnie nowa szata graficzna (Petr - Underground Factory) i s+/- tu obie plyty APRIL wydane ongiP tylko na kompaktach: "Prolog" (2001) i "Kill Depression" (2004). 12 piosenek, ktore kilka osob ci+/-gle pamieta.
Plyta ukazala sie w kooperacji z April Kolektyw, No Pasaran Records, No Sanctuary Records oraz Pasazer Records.

NAJBLIZSZE PLANY:
REFUSE 070 ANCHOR "Recovery" LP
Material jest juz gotowany i planujemy wydanie plyty na pocz+/-tek czerwca. Premiera planowana jest na koncert w Sztokholmie 22.06. wraz z Terror i Raindance. Zaraz potem zespol wyrusza w sw+/- europejsk+/- trase, terminy koncertow ponizej.
www.myspace.com/xanchorx

REFUSE 072 DOUBLE VISION "Cold comfort" 7"EP
DOUBLE VISION to calkiem Pwiezy sklad ze stolicy, ktorego mial miejsce w zeszlym roku. CzePc z was zapewne kojarzy inne kapele w ktorych udzielali sie badA udzielaj+/- czlonkowie DV - chociazby BURST IN, HARD TO BREATHE, THE ANTHEM czy VIOLENT ACTION. Debiutancka epka zespolu planowana jest na czerwiec i zawierac bedzie szePc numerow, ktore z pewnoPci+/- przypadn+/- do gustu zwolennikiem starej szkoly hardcore ze wspolczesnym szlifem i inspiracjami kapelami pokroju Turning Point, In My Eyes, Stay Gold, Champion czy Mindset. Material ukazuje sie w kooperacji Refuse Records oraz Elephant Skin Records i premiera planowana jest na koncert Double Vision w W-wie 26.06. wraz z Poison Planet i Violent Action.
http://www.myspace.com/doublevisionhc

REFUSE 073 POISON PLANET "Boycott everything" 7"EP
PxP z Chicago ukonczyla juz sesje na now+/- 7" dla Refuse Records. Wersja amerykanska ukaze sie nakladem Third Party Records jako 12"EP. Oprocz nowego singla przed ich zapowiadan+/- tras+/- europejsk+/- ukaz+/- sie rowniez trzy inne pozycje zespolu - Discography LP zawieraj+/-cy dwa poprzednie single w Carry The Weight Records (UK), Demo 7" w Offside Records (Francja) oraz specjalny limitowany tribute dla Dead Kennedys "Bleed for me" 7" w Third Party Records (Usa), w nakladzie 250 egz.
Terminy europejskich koncertow PxP ponizej.
www.myspace.com/poisonxplanet

REFUSE 074 BURST IN "1000slow" 12"
Burst In to dzialaj+/-ca juz od kilku lat zaloga z Warszawy, ktora w koncu doczeka sie pelnowartoPciowego materialu. Do tej pory ich nagrania ukazaly sie na debiutanckim demo oraz na 7" kompilacji "Warsaw is Burning". Zespol ukonczyl nagrania na plyte, powraca do gry w nowym, odPwiezonym skladzie i jednoczePnie planuje wznowienie dzialalnoPci koncertowej. Premiera plyty przewidziana jest na wrzesien. Burst In to hardcore jakiego brakuje w Polsce, zagrany z glow+/-, uczuciem, trafiaj+/-cy do sluchacza zrecznie napisanym tekstem, ktory umiejetnie potrafi czerpac zarowno z amerykanskich inspiracji (Trial, Strife, Mouthpiece), ale jednoczePnie wpisac sie w tradycje dobrze zagranego, inteligentnego i sklaniaj+/-cego do myPlenia HC w rodzimym wykonaniu (Apatia, Zlodzieje Rowerow, Regres, April).
http://burstin.bandcamp.com
Refuse Records prezentuje pre-order dwoch dla najnowszych wydawnictw:
REFUSE 066 APRIL "Kill depression" LP PRE-ORDER
REFUSE 067 NOTHING "Double dose of negativity" LP PRE-ORDER

APRIL "Kill depression" LP
Cztery lata po ostatnim koncercie, w kwietniu 2011 wszystkie piosenki APRIL zagoszcza na winylowym krazku. Jest nowy mastering, jest zupelnie nowa szata graficzna (Petr - Underground Factory) i sa tu obie plyty APRIL wydane ongis tylko na kompaktach: "Prolog" (2001) i "Kill Depression" (2004). 12 piosenek, ktore kilka osob ciagle pamieta.
Plyta ukazuje sie w kooperacji z April Kolektyw, No Pasaran Records, No Sanctuary Records oraz Pasazer Records.

Track list:
Side A: "Kill depression" (2004)
1. Roznorodnosc
2. Hip hop boys against sXe
3. Granice
4. Zelazne gusta
5. Nie przegap
6. Jest jak jest
7. Kill depression
8. Po jasnej stronie

Side B: "Prolog" (2001)
1. April
2. Czas
3. Bat
4. Food Not Bombs


pressing info:
6 test presses, (nie na sprzedaz)
100 egz. limitowany pomaranczowy winyl (42zl + poczta)
150 egz. limitowany czerwony winyl (42zl + poczta)
250 egz. regularny czarny winyl (35zl + poczta)

Rozsylanie zamowien ok. 15-20.04.

NOTHING "Double dose of negativity" LP
Pod koniec zeszlego roku na obszernej HC/Punkowej mapie Berlina pojawila sie nowa kapela o skromnej nazwie NOTHING. Pomimo swiezosci nowego zespolu, nie tworzs go nowicjusze. W skladzie znalazly osoby od lat czynnie zaangazowane w niemiecks scene Hc/Punk - na wokalu Jobst (HIGHSCORE, MONSTER, PEACE OF MIND), na gitarach Matthias (HIGHSCORE, DURANGO 95) i Matze (MONSTER, COSTAS CAKE HOUSE), na basie Mark (BOMBENALARM, NAILS) oraz na garach Hupe (SITUATIONS). Wlasne doswiadczenie oraz silna potrzeba znalezienia ujscia dla swych tworczych emocji spodowaly, ze na debiut zespolu nie trzeba bylo dlugo czekac, atakajsc w dodatku od razu pelnowymiarowym materialem. Uslyszec na nim mozna pewne echa poprzednich zespolow z widocznymi inpiracjami japonskim "Burning Spirit" era hardcore oraz pewnymi wplywami Poison Idea i NYC hardcore konca lat 80. ale nie ma tu mowa o xerokopiach i oglsdaniu sie za siebie. "Podwojna dawka negatywnosci" podzielona jest na osiem pigulek, ktorych zaaplikowanie spowoduje u sluchacza szybki powrot do rzeczywistosci. Zaczynajsc od slow "Bez zadnych oczekiwan i z niczym do stracenia" ekipa z Berlina pozostawia daleko wszelkie zludzenia i puste frazesy, proponujsc w zamian uczciws opowiesc o wypalaniu sie, klamstwach, upadkach, porazkach i starzeniu sie w miescie, gdzie przejawy wolnej kultury wypierane i brutalizowane ss przez napompowanych artystow, hipsterow, blyskawiczne trendy i ludzi celebrujscych sws nude i pustke.
Pistka z Berlina mlodzienczy idealizm ma juz za sobs, ale pasja, zaangazowanie oraz krytyczne spotrzezenia staly sie jeszcze bardziej wyostrzone.
http://nothingsalright.blogspot.com/

Track list:
Side A:
1.Waiting
2.Dead inside
3.Living under lies
4.Everything is wrong

Side B:
5.Double dose of negativity
6.Bombs over Berlin
7.Nothing's alright
8.Old

pressing info:
12 test presses (60zl + poczta)
150 egz. limitowany czerwony winyl (40zl + poczta)
370 egz. regularny czarny winyl (35zl + poczta)

Premiera podczas koncertow Nothing:
15.04.11 dresden//meschwitzstrasse 16 w/sexfront, kenny oh oh
16.04.11 wermelskirchen//ajz bahndamm "heartcore tage" w/abfukk, grey, radare ...
Rozsylanie zamowien po 20.04.

+ 2.03.11 +Witam po raz pierwszy w nowym roku...
Ponizej nadchodzace plany wydawnicze Refuse Records, garsc newsow oraz nowosci jakie pojawily sie w distro.
Koncowka ubieglego roku przebiegla pod katem pozegnalnego koncertu Zlodzie i Rowerow (w towarzystwie Apatii i Regresu), ktory byl ogromnym przezyciem. Dzieki dla wszystkich ktorzy byli czescia tego wydarzenia! Przykro nam, ze nie wszystkim dane bylo w tym koncercie uczestniczyc. Zapraszam do przejrzenia swietnych fotek z tego koncertu autorstwa Mike'a: http://keepthismoment.com/photos/zxrx-final-show/
Niebawem wiecej wspominek z tego koncertu.
Bedac przy Zlodziejach Rowerow - pozegnalna7" "Rozproszenie" oraz winylowa edycja "Emo'li" jakie ukazaly sie na ten koncert sa wciaz dostepne.

2011 - sporo planow wydawniczych, ponizsza lista jest niepelna, albowiem planowanych jest rowniez kilka niespodzianek (rowniez z krajowego podworka). Tradycyjnie rowniez troche planow koncertowych - europejskie trasy min. dla RIGHT IDEA (Cleveland) oraz POISON PLANET (Chicago) oraz koncerty (glownie Berlin) dla wczesniej wspomnianych oraz rowniez dla kultowego japonskiego SYSTEMATIC DEATH (wrzesien 2011)... ale wiecej na temat koncertow innym razem...

Nowy katalog juz na stronach!
do nastepnego,
Robertxxx

PLANY WYDAWNICZE REFUSE RECORDS 2011:

BETWEEN EARTH & SKY "Off roots & wings" 12" / CD
Ta pozycja ma juz konkretne kilkumiesieczne opoznienie, ale wyglada na to ze w koncu doczeka sie materializacji. Premiera plyty planowana jest na wystep TRIAL 27.05. podczas festiwalu Rain Fest w Seattle. Wersja winylowa zawierac bedzie szesc premierowych utworow, wersja CD natomiast dodatkowo utwor z 7" kompilacji w Excursion Records oraz wywiad z zespolem.
www.myspace.com/betweenearthandsky

ANCHOR "Recovery" LP
Brygada VSE z Goeteborga weszla wlasnie do studia, aby zarejestrowac swoj drugi pelnowymiarowy LP dla Refuse Records! Ukazanie sie jej planowane jest na maj/czerwiec 2011, a wiec przed europejska trasa jaka odbedzie ANCHOR wraz z amerykanskim OUTRAGE.
Wersja CD ukaze sie w niemieckim Let It Burn Records.
www.myspace.com/xanchorx

REGRES 7"
W planach jeszcze do konca sprecyzowanych widnieje rowniez najnowsze wydawnictwo dla pozytywnych dzieciakow z Holy City YC czyli Regresu. Data wejscia do studia ani wydania nie jest jeszcze znana. Wersja CD ma ukazac sie w In Our Hands Records.
Ekipa wystapi na tegorocznej edycji Open Hardcore Fest w Piasecznie.
www.myspace.com/regres

POISON PLANET 7" + EUROPEAN TOUR
Poison Planet to polityczny vegan straight edge hardcore punk z Chicago, Usa. W skladzie min. Nick Baran na wokalu - swego czasu zdzierajacy gardlo w HALFMAST oraz NO TIME LEFT, a takze na co dzien szef dzialajacej od lat wytworni ThirdxParty Records. Muzycznie to szybki i wkurwiony hardcore punk korzeniami tkwiacy w HC lat 80. i klimatach Negative Approach, Violent Minds czy 86 Mentality. Ich przekaz to dosadny i wyzbyty zludzen komentarz do politycznej i spolecznej sytuacji wspolczesnego swiata, wobec ktorego wciaz istnieje potrzeba kontestacji. Jak sami przyznaja, mocny wplyw na charakter zespolu mialy publikacje Howarda Zinna czy Naomi Klein. Wg. PoisonxPlanet weganizm, straight edge badz aktywnosc spoleczna moga byc sposobem na pozostanie krytycznym i swiadomym wobec mechanizmow politycznych i kulturowych. Poison Planet poki co maja wydane dwie 7" epki w ThirdxParty. Ich najnowsza 7" ukaze sie w czerwcu nakladem Refuse Records. Wersja 12" tej epki wyjdzie w Usa nakladem ThirdxParty w jakis czas poznej. Oprocz tego dwie pierwsze 7"ki ukaza sie jako LP w Carry The Weight Records z UK, natomiast nagrania z demo wyjda na 7" w Offside Records z Francji.
Na czerwiec/lipiec tego roku planowana jest trasa zespolu po Europie, podczas ktorej odwiedza rowniez Polske. www.myspace.com/poisonxplanet

NOTHING "Double dose of negativity" LP
Na obszernej Hc/Punkowej mapie Berlina pojawila sie nowa kapela o skromnej nazwie NOTHING. Pomimo swiezosci nowego zespolu, nie tworza go nowicjusze. W skladzie ujrzymy osoby od lat czynnie zaangazowane w niemiecka scene Hc/Punk - na wokalu Jobst (HIGHSCORE, MONSTER, PEACE OF MIND), na gitarach Matthias (HIGHSCORE, DURANGO 95) i Matze (MONSTER, COSTAS CAKE HOUSE), na basie Mark (BOMBENALARM, NAILS) oraz na garach Hupe (SITUATIONS). Zespol ukonczyl wlasnie material na debiutancki 12", ktory ukaze sie w kwietniu w Refuse Records. Premiera plyty planowana jest na wystep Nothing podczas festiwalu Hardcore Tage. Ekipa planuje rowniez trase latem oraz min. wystep na festiwalu New Direction w Herrenberg w lipcu.
http://nothingsalright.blogspot.com/

REFLECTION 12"
Nie ulega watpliwosci, ze oczy wiekszosci HC/Punkowego swiatka zwrocone sa w kierunku zachodnim i tym samym zazwyczaj rzezcy godne uwagi dziejace sie po drugiej stronie pozostaja poza radarem. Dotyczy to min. eksplozji HC jaka miala miejsce w Rosji, na Bialorusi i na Ukrainie w ostatnich latach.
Na szczegolne wyroznienie zasluguje wlasnie Ukraina, ktora posiada mloda i witalna scene Hardcore i Straight Edge. Jedna z najciekawszych nowych formacji jakie pojawily sie na ukrainskiej scenie jest niewatpliwie REFLECTION - swietny, zywiolowy straight edge hardcore zagrany z pasja i bez zadnych kompleksow na poziomie godnym pozazdroszczenia przez szereg "zachodnich" zalog. Czlonkowie tej formacji dzialali badz dzialaja rowniez w innych dobrych i wartych polecenia kapelach stamtad pochodzacych jak CLEARSIGHT, ASPIRE oraz STILL. Z cala pewnoscia najwyzsza pora z uwaga spojrzec na wschodnich sasiadow i ukrainska scene HC. Doskonalym sposobem na to bedzie debiutancka 12" Reflection, ktora ukaze sie w Refuse Records. Premiera planowana jest na maj.
http://www.myspace.com/reflectionxxx

RIGHT IDEA/FACE REALITY split 7"
Po raz kolejny bedziemy miec przyjemnosc wspolpracy z crucial ekipa z Clevo czyli RIGHT IDEA. Ich nastepnym wydawnictwem dla Refuse bedzie split 7" z reprezentacja Michigan Straight Edge czyli FACE REALITY. Jesli pasuje Ci Youth Of Today czy Mouthpiece to z pewnoscia ekipa z Detroit przypadnie ci do gustu. Poki co na koncie maja jedna epke dla Dead End Records, jednakze ich dyskografia niebawem sie poszerzy sie o kolejna 7", ktora wyda niebawem zacne Young Blood Records.
Co do planow RxI to wyglada na to, ze ekipa powroci do Europy w czerwcu, ale o tym wiecej juz niebawem. http://if-you-cared.blogspot.com/
http://www.myspace.com/facereality2008

HELLO BASTARDS LP
Kojarzona tu i owdzie ekipa Vegan Straight Edge Anarcho Punx z Londynu, planuja wydanie swego pelnowymiarowego LP w Refuse Records . Dotychczas maja na koncie jedna 7" oraz demowki, obecnie pracuja nad split 7" z Last Laugh, a w kolejnym planie jest wydanie wspomnianego 12" longa. Blizszy termin wydania nie jest jeszcze znany, ale z pewnoscia wydawnictwo utrzymane w starej dobrej tradycji brytyjskiego anarcho punk, z konkretna dawka przekazu i materialow do czytania.
www.myspace.com/hellobastardsxxx

H.C.P. Discography LP/CD
Zapowiadana od wiecznosci dyskografia H.C.P. jest wciaz na liscie nadchodzacych wydawnict i istnieje zelazny plan, aby pozycja ta pojawila sie pod koniec 2011. Trzymajcie kciuki!

UNTIL TODAY Discography LP
Innym wspominkowym wydawnictwem, ktore chcemy zaproponowac to dyskografia dzialajacej w drugiej polowie lat 90. formacji UNTIL TODAY z Polnocnej Karoliny. Ekipa byla z pewnoscia jednym z najciekawszych i najbardziej progresywnych punktow amerykanskiej sceny youth crew/positive straight edge HC tamtego okresu Zespol laczyly personalne zwiazki z innym waznym zespolem tamtejszej sceny - REINFORCE. Podczas swej dzialalnosci UxT zdolalo wydac trzy 7" epki oraz kilka ich nagran trafilo na kompilacje. Na gruzach UxT powstala jedna z najwazniejszych formacji Straight Edge Hardcore ostatniej dekady - THE FIRST STEP.
Dyskografia Until Today zawierac bedzie wspomniane wydawnictwa jak i troche rarytasow. Praca nad wydawnictwem wymaga duzo detektywistycznej pracy, wiec trudno mowic o nawet przyblizonej dacie wydania. http://www.last.fm/music/Until+Today

inne newsy:
THE CORPSE wystapia na dwoch festiwalach tego lata - Rock na Bagnie oraz DIY Hardcore Punk Fest w Gdyni. Beda to pierwsze koncerty zespolu od kilkunastu lat. Winylowa edycja plyty "Fight against rules" ukaze sie w Scream Records tego lata...
www.myspace.com/thecorpsepl

GOVERNMENT FLU maja na koncie pelnometrazowa plyte "Are you sorry now" LP/CD w Nikt Nic Nie Wie. GF wystapia w kwietniu na festiwalu Kids In The Pit w Nunchritz (Niemcy) i po drodze zagraja kilka koncertow w Polsce (Wroclaw, Krakow, Zdunska Wola)
http://www.myspace.com/governmentflufuckyou

SEEIN' RED (a takze LARM) zagraja w czerwcu na festiwalu Chaos in Tejas w Teksasie, min. z Youth Of Today, Unbroken, Doom, Tragedy, Rival Mob, Kriegshog, Asta Kask, Low Threat Profile i mnostwem innych swietnych kapel.
http://home.planet.nl/~ocvdberg/home.html http://www.myspace.com/seeinred

VITAMIN X zagraja na pierwszej edycji festiwalu Adrenalin Addiction w Amsterdamie (26.03). z min. Violent Arrest, Dean Dirg, Citizens Patrol, Herodishonest, Sunpower etc.
http://www.myspace.com/vitaminxhc

+ 1.12.10 +Witam
Kolejna garsc newsow:

- ZLODZIEJE ROWEROW "Rozproszenie" 7" i "Emo'la" pre-order!
- ZLODZIEJE ROWEROW koncert pozegnalny 18.12. Warszawa
- COKE BUST "Degradation" 7" 2nd press
- GOVERNMENT FLU "Fuck poetics" 7" 2nd press
- ANCHOR "The Quite Dance" 3rd press + US tour

PRE-ORDER: ZLODZIEJE ROWEROW "Rozproszenie" 7"EP, "Emo'la" 2LP
18.12. WARSZAWA, KONCERT POZEGNALNY.

ZLODZIEJE ROWEROW "Rozproszenie" 7"EP
Po siedemnastu latach istnienia, Zlodzieje Rowerow odchodzs w niebyt pozostawiajsc na pozegnanie trzy kompozycje. Zarejestrowane one zostaly w bialostockim studio Hertz i bez wstpienia ss najlepiej brzmiscymi utworami dokonanymi przez ten zespol. Doskonale brzmienie poteguje emocjonalny ladunek zawarty w kompozycjach i tekstach zespolu, ktore sprawiajs, ze tych trzech ostanich utworow slucha sie z zacisnietym gardlem.
Odchodzi zespol, ktory dla wielu z nas stanowil i stanowic bedzie synonim swiadomego, autentycznego i szczerego do bolu Hardcore Punk.
Dziekujemy wam Zlodzieje Rowerow za wasze 5 minut.

"Rozproszenie" 7"ep ukazuje sie na czterech kolorach winylu - bialym, czerwonym, zoltym oraz czarnym. Wersje limitowane dostepne z okazjonalnymi okladkami. Tylko podczas koncertu pozegnalnego dostepna bedzie specjalna wersja z dodatkows plytks cd-r z zarejestrowans ostatnis sesjs w studio Hertz.. Opracowanie graficzne autorstwa Piotra Wilforta (Underground Factory).
Calosc stricte limitowana do 565 egz. Nie przewidujemy kolejnych tloczen tego wydawnictwa.

Pressing info:
3 egz. test press (nie na sprzedaz)
110 egz edycja limitowana i numerowana "Koncert pozegnalny" 7"EP+CD-R (na CD nagrania z 7"), inna okladka, bialy winyl oraz plakat z pozegnalnegom koncertu - calosc dostepna tylko podczas koncertu 18.12.10 w W-wie w cenie 25zl
130 egz. edycja limitowana i numerowana (pre-order), inna okladka, czerwony winyl
155 egz. edycja limitowana, regularna okladka, zolty winyl
170 egz. edycja regularna, czarny winyl

ZLODZIEJE ROWEROW "Emo'la" 2LP
Limitowana winylowa reedycja albumu wydanego pierwotnie na CD oraz MC w 1999 roku. Plyta stala sie jednym z wazniejszych wydawnictw rodzimej sceny Hardcore Punk lat 90., dzieki charakterystycznym, nieszablonowym kompozycjom oraz wyjstkowym tekstom, ktore potrafily umiejetnie i doglebnie mowic o wrazliwosci spolecznej czy miedzyludzkich relacjach. "Skazani na sny", "Jak", "Panta rhei" i wszystkie inne numery zawarte na tej plycie udowadnialy nie tylko, ze HC=Punk, ale rowniez, ze emocje w nich zawarte ss autentyczne i nie ujmujs punk rockowi intensywnosci i ekspresji. Utwor "Kazdy inny wszyscy rowni" stal sie antyfaszystowskim "hymnem" pokolenia, stanawiscym zawsze jeden z glownych punktow koncertow Zlodzieji Rowerow.
Winylowa wersja "Emo'li" ukazuje sie jako podwojny album, wydanym w eleganckim gatefoldzie. zawiera 16 kompozycji - w tym cover KTO UKRADL CIASTKA oraz jeden dodatkowy utwor pochodzscy z kompilacji "New Day Rising" wydanej w 1998 na CD we Francji (Boisleve Records).
Calosc zremasterowana zostala przez Smoka w "As One Studio". Szate graficzns zaprojektowal Piotr Wilfort (Underground Factory).
Calosc stricte limitowana do 520 egz, dostepna na pomaranczowym i czarnym winylu. Nie przewidujemy kolejnych tloczen tego wydawnictwa.
Album ukazuje sie w kooperacji Refuse Records i Emancypunx Records.

Pressing info:
15 egz test press, inna okladka
200 egz. edycja limitowana, pomaranczowy winyl
320 egz. edycja regularna, czarny winyl

Premiera obu wydawnictw:
18.12. Warszawa, CDQ, Zlodzieje Rowerow (koncert pozegnalny), Apatia, Regres

Dostepne w pre-order:
ZLODZIEJE ROWEROW "Rozproszenie" 7"EP
130 egz. edycja limitowana i numerowana (pre-order), inna okladka, czerwony winyl (18zl + poczta)
155 egz. edycja limitowana, regularna okladka, zolty winyl (15zl + poczta)
170 egz. edycja regularna, czarny winyl (13zl + poczta)

ZLODZIEJE ROWEROW "Emo'la" 2LP
15 egz test press, inna okladka (100zl + poczta)
200 egz. edycja limitowana, pomaranczowy winyl (75zl + poczta)
320 egz. edycja regularna, czarny winyl (60zl + poczta)

Zamowienia:
refuserecords@gmail.com
www.refuserecords.prv.pl www.myspace.com/refuserecords

Zamowienia beds rozsylane w dniach 15-20.12. i powinny dojsc do odbiorcow przed swietami.
Mozliwy jest tez odbior osobisty podczas pozegnalnego koncertu Zlodzieji Rowerow 18.12. w W-wie.

COKE BUST "Degradation" 7"EP
Coke Bust z Waszyngtonu zakonczyli sws pierwszs trase po Europe. Podczas niej zawitali na jeden koncert do Polski, wystspujsc podczas Hardcore 2010 Fest w W-wie. Przed trass ukazala sie ich najnowsza 7" "Degradation" w Refuse Records. W chwili pobecnej pierwszy naklad jest juz na wyczerpaniu i drugi naklad dostepny bedzie pod koniec listopada.

Pressing info (1st press):
3 test presses
30 copies, Hardcore 2010 Fest edition, Post Regiment rip-off cover, hand numbered, orange vinyl
75 copies of special tour edition, No Fx rip-off cover, hand numbered, orange vinyl
90 copies of limited edition pre-order version, orange vinyl w/ tour poster
347 copies on green vinyl.

Coke Bust planujs powrocic do Europy w przyszlym roku.
www.cokebust.com www.myspace.com/cokebust

ANCHOR "The Quite Dance" LP 3RD PRESSING
ANCHOR/UNRESTRAINED/THE RIVER CARD US TOUR
Wlasnie ukazalo sie trzecie tloczenie plyty ANCHOR "The Quiet Dance". Tym razem 521 egz. na czerwonym winylu. Na dniach ekipa wyrusza na sws drugs trase po Usa, tym razem w towarzystwie Unrestrained i The River Card. Oto plan trasy:
ANCHOR (S)
UNRESTRAINED (US)
THE RIVER CARD (US)

NOVEMBER
T 18 - Easthampton, MA @ The Fly Wheel
F 19 - Boston, MA @ The Democracy Center
S 20 - Burlington, VT @ The nigh.tshop
M 22 - Buffalo, NY The Funeral Home
T 23 - Cleveland, OH @ The Church
W 24 - Columbus, OH @ The Legion of Doom
T 25 KY, MI or WV @
F 26 Indianapolis, IN @ The Dojo
S 27 Grand Rapids, MI - @ The DAAC
S 28 - St. Louis, MO @Lemmons
M 29 - Kansas City, MO @ TBA
T 30 Cheyenne, WY @ Forum 619
DECEMBER
W 1 Twin Falls, ID - The American Legion
T 2 - Reno, NV Fort Ryland
F 3 - Berkeley, CA @ Gilman Street
S 4 Santa Barbara, CA @ TBA
S 5 - Azusa, CA @ House Show
M 6 - San Diego, CA @ Che Cafe
T 7 - Phoenix, AZ @ Nile Theatre
W 8 - Tucson, AZ @ Jacobs YMCA
T 9 Midland, TX @ Pinebox Collective
F 10 San Antonio, TX @ House Show
S 11 Baton Rouge, LA @ The Warehouse
S 12 Gainsville, FL @ TBA
M 13 Myrtle Beach, SC @ TBA
T 14 Asheville, NC - @ TBA
W 15 - Richmond, VA @ TBA
T 16 - Washington, DC @ TBA
F 17 - New York, NY @ Party Xpo
S 18 Albany, NY @ TBA

www.myspace.com/xanchorx

Ukazal sie najnowszy LP SEASICK pt. "Eschaton" w Ground Up Records. Krszek ukazal sie w tylko 100 egz. Wznowienie tej plyty w wiekszym nakladzie planowane jest na przyszly rok.
http://www.myspace.com/seasick

Legendarny THE CORPSE oglosil powrot na scene po ponad 15 latach! Zespol planuje wystspic na festiwalu Rock Na Bagnie latem przyszlego roku oraz nastepnie grywac okazjonalnie koncerty! Powodzenia!
www.myspace.com/thecorpsepl

W stolecznym GOVERNMENT FLU zaszly zmiany personalne. Od zespolu odszedl drummer Marek Sarba. Po raz ostatni w tym skladzie wystspili na HC 2010 Fest. Oferty pracy skladac pod adresem zespolu.
www.myspace.com/governmentflufuckyou

I SHOT CYRUS oraz LETS GROW ukazaly sie na kompilacji "New order no order" 7" zawierajscej nagrania Reagan Youth w Wee Wee Records (Francja). Na skladance znalazly sie rowniez min. Ban This, Face Up To It, La Piovra...

+ 16.10.10 +Nowy katalog na stronach. COKE BUST "Degradation" 7"EP
Najnowszy 7" singiel wspolczesnych reprezentantow Washington DC Straight Edge - COKE BUST! Ekipa doskonale znana z longa z Six Weeks i epek w Third Party i Headcount Records. Bez owi i na maksa, nieustepliwa kanonada hardcore'owego ognia, ktory nie pozostawia szans na zlapanie oddechu. Wyjatkowo uzdolnieni adepci kierunku, ktorego wykladali mistrzowie z Infest, Heresy, Ripcord, SSD czy DRI.
Szesc numerow, ktore znalazly sie na tej epce nagrane zostaly przez Kevina Bernsteina w Developing Nations Studios, a masteringu dokonal Smok w As One studio.
Nowe wydawnictwo Coke Bust promuje ich pierwsza europejska trasa - szczegoly ponizej. Podczas niej Coke Bust wystapia na jedynym koncercie w Polsce, 23.10. w Warszawie podczas festiwalu Hardcore 2010.
Na trase planowane jest limitowana do 100 egz. kasetowa wersja epki, poszerzona o nagrania koncertowe! Bedzie to pierwsze kasetowe wydawnictwo w Refuse od szesciu lat - jednakze o bardziej okazjonalnym charakterze. Kaseta bedzie do nabycia jedynie na koncertach Coke Bust w Europie. Amerykanska edycja "Degradation" 7" ukaze sie kilka miesiecy pozniej nakladem Grave Mistake Records.
www.cokebust.com http://www.myspace.com/cokebust

Track list:
Side A:
1.Another fucking problem
2.Long gone
3.Keep out

Side B:
4.Degradation
5.No authority
6.Deathbed
Pressing info:
3 test pressings
20 copies of special HC 2010 Fest edition, different cover (Post Regiment rip-off), hand numbered, orange vinyl (available only at HC 2010 Fest)
75 copies of special tour edition, different cover (No FX rip-off), hand numbered, orange vinyl (available only on Coke Bust European tour)
100 copies of limited edition pre-order version, orange vinyl w/ tour poster
340 copies on green vinyl.

Ceny:
Limitowany pomaranczowy winyl: 15zl + poczta
Regularny zielony winyl: 13zl + poczta
zamowienia: refuserecords@gmail.com
Realizacja zamowien: 25-30.10. ew. do odbioru osobistego podczas festiwalu HC 2010 w W-wie.
Trapdoor Bookings and Refuse Records presents:
COKE BUST 'DEGRADATION ACROSS EUROPE' TOUR 2010
7.10. - Amsterdam, NL @ OCCI w/ EXTORTION, SEEIN RED
8.10. - Mulheim, DE @ AZ CLUB w/ NERVOUS BREAKDOWN
9.10. - London, GB @ TBA w/ tba
10.10 - Birmingham, GB @ Wagon and Horses w/ NEVER AGAIN, BONESTORM
10.10 - Nottingham, GB (late) @ Old Angel w/ NEVER AGAIN, TREMORS, CURB CRAWL
11.10 - Glasgow, GB @ Fortress of Solitude w/ CLOCKED OUT, DEFENCE, LOBOTOMIES
12.10 - Leeds, GB @ The Fenton w/ NEVER AGAIN
13.10 - Canterbury, GB @ Chantry Social Club w/ NEVER AGAIN, NO REALITY, TREMORS, MOUTH
14.10 - Antwerp, BE w/ Backstage JC Den Eglantier w/ REPROACH, BITE DOWN, GET WISE
15.10 - Bremen, DE @ G18 w/ PLAGUE MASS
16.10 - Gothenburg, SE @ TBA w/ NEVER AGAIN, STAY HUNGRY
17.10 - Karlskrona or Aalborh, SE
18.10 - Hamburg, DE @ Rote Flora w/ AT HALF MAST, WORMS FEED
19.10 - Kortrijk, BE @ The Pits w/ BRUTAL KNIGHTS
20.10 - Gottingen, DE @ Juz