WYDAWNICTWA

Oto lista wydawnictw REFUSE RECORDS. Kliknij na okladke by przeczytac szczegolowe informacje o wydawnictwie oraz recenzje ukazujace sie w fanzinach na calym swiecie.

 
 

#018

ZŁODZIEJE ROWERÓW "Ten moment" LP


#096

WATCHING ME FALL "Little things" 7"EP

#095

TZN XENNA "Czart PRL-u" LP


#094

THUGxLIFE "Jungle law" 7"EP

#093

STAY HUNGRY "Stay Hungry" 7"EP#092

COKE BUST "Confined" 12"#091

H.C.P. "Pozytywny stan świadomości 1989" LP#090

SPIKNYKTER s/t 7"EP#089

POISON PLANET/GOVERNMENT FLU "Government poison" 7"EP#088

NO MISTAKE "Connect the dots... complete the puzzle" 7"EP#087

CATHARSIS "Light from a dead star II." DLP#086

CATHARSIS "Light from a dead star I." DLP#085

REGRES "Nie patrzeć wstecz" 12"EP#084

MINDSET "Now, more than ever" CD#083

APPRAISE "Appraise" 7"EP#082

THE TANGLED LINES "Stacy" 12"EP#081

TZN XENNA "Ścierwo" 7"EP#080

COKE BUST/VACCINE split 7"EP#079

GOVERNMENT FLU "Singles collection" 12"EP#078

KAMI ADA "Resistencia libertad" 7"EP#077

NOOSE "Depraved indifference" 7"EP#076

THUGxLIFE "All eyez on you" 7"EP#075

TZN XENNA "1981-2011" 7"EP#074

BURST IN "1000słów" 12"EP#073

POISON PLANET "Boycott everything" 7"EP#072

DOUBLE VISION "Cold comfort" 7"EP

#071

ZŁODZIEJE ROWEROW "Finał" 2LP+DVD / CD+DVD#070

ANCHOR "Recovery" LP#069

BETWEEN EARTH & SKY "Of roots & wings" 12"EP / CD#068

PRESSURE "Your rage" 7"EP

Druga siedmiocalówka w dorobku tej pochodzącej z Faro, portugalskiej formacji PRESSURE. Zespół jest w prostej linii kontynuacją jednej z najbardziej znaczących grup europejskiego straight edge hardcore ostatniej dekady - POINTING FINGER. W międzyczasie niektórzy członkowie Pressure wchodzili w skład również innych kapel takich jak TIME X, NEW WINDS, BROKEN DISTANCE, a obecnie również CRITICAL POINT. Bez wględu na to jaki będzie następny trend hardcore, Pressure to nie dotyczy. Jeśli lubisz youth crew, old school / straight edge hardcore prosto w twarz w klimatach Carry On czy In My Eyes, to po drodze Ci z tym, co prezentuje ta portugalska ekipa. Sześć utworów na winylowym krążku ukazuje się w kooperacji Refuse Records z Salad Days Records (Portugalia), Monument Records (Szwecja) oraz Demons Run Amok Records (Niemcy). Płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 500 sztuk.

#067

NOTHING "Double dose of negativity" 12"

Pod koniec 2010 roku na obszernej HC/Punkowej mapie Berlina pojawiła się nowa kapela o skromnej nazwie NOTHING. Pomimo świeżości nowego zespołu, nie tworzą go nowicjusze. W składzie znalazły osoby od lat czynnie zaangażowane w niemiecką scenę Hc/Punk - na wokalu Jobst (HIGHSCORE, MONSTER, PEACE OF MIND), na gitarach Matthias (HIGHSCORE, DURANGO 95) i Matze (MONSTER, COSTAS CAKE HOUSE), na basie Mark (BOMBENALARM, NAILS) oraz na garach Ronny (SITUATIONS). Własne doświadczenie oraz silna potrzeba znalezienia ujścia dla swych twórczych emocji spodowały, że na debiut zespołu nie trzeba było długo czekać, atakając w dodatku od razu pełnowymiarowym materiałem. Usłyszeć na nim można pewne echa poprzednich zespołów z widocznymi inpiracjami japońskim "Burning Spirit" era hardcore oraz pewnymi wpływami Poison Idea i NYC hardcore końca lat 80. ale nie ma tu mowa o xerokopiach i oglądaniu się za siebie. "Podwójna dawka negatywności" podzielona jest na osiem pigułek, których zaaplikowanie spowoduje u słuchacza szybki powrót do rzeczywistości. Zaczynając od słów "Bez żadnych oczekiwań i z niczym do stracenia" ekipa z Berlina pozostawia daleko wszelkie złudzenia i puste frazesy, proponując w zamian uczciwą opowieść o wypalaniu się, kłamstwach, upadkach, porażkach i starzeniu się w mieście, gdzie przejawy wolnej kultury wypierane i brutalizowane są przez napompowanych artystów, hipsterów, błyskawiczne trendy i ludzi celebrujących swą nudę i pustkę. Piątka z Berlina młodzieńczy idealizm ma już za sobą, ale pasja, zaangażowanie oraz krytyczne spotrzeżenia stały się jeszcze bardziej wyostrzone.

#066

APRIL "Kill depression" LP

Cztery lata po ostatnim koncercie, w kwietniu 2011 wszystkie piosenki APRIL zagościły na winylowym krążku. Jest nowy mastering, jest zupełnie nowa szata graficzna (Petr – Underground Factory) i są tu obie płyty APRIL wydane ongiś tylko na kompaktach: „Prolog” (2001) i „Kill Depression” (2004). 12 piosenek, które kilka osób ciągle pamięta. Płyta ukazała się w kooperacji Refuse Records z April Kolektyw, No Pasaran Records, No Sanctuary Records oraz Pasażer Records.

#065

COKE BUST "Degradation" 7"EP

Washington DC Straight Edge - COKE BUST! Ekipa doskonale znana z longa z Six Weeks i epek w Third Party i Headcount Records. Bez owi i na maksa, nieustępliwa kanonada hardcore'owego ognia, który nie pozostawia szans na złapanie oddechu. Wyjątkowo uzdolnieni adepci kierunku, którego wykładali mistrzowie z Infest, Heresy, Ripcord, SSD czy DRI. Sześć numerów, które znalazły się na tej epce nagrane zostały przez Kevina Bernsteina w Developing Nations Studios, a masteringu dokonał Smok w As One studio. Amerykańskie wydanie ukazało się nakładem Grave Mistake Records.

#064

ZŁODZIEJE ROWERÓW "Rozproszenie" 7"EP

Po siedemnastu latach istnienia, Złodzieje Rowerów odchodzą w niebyt pozostawiając na pożegnanie trzy kompozycje. Zarejestrowane one zostały w białostockim studio Hertz i bez wątpienia są najlepiej brzmiącymi utworami dokonanymi przez ten zespół. Doskonałe brzmienie potęguje emocjonalny ładunek zawarty w kompozycjach i tekstach zespołu. Odchodzi zespół, który dla wielu z nas stanowił i stanowić będzie synonim świadomego, autentycznego i szczerego do bólu Hardcore Punk. "Rozproszenie" 7"ep ukazuje się na czterech kolorach winylu - białym, czerwonym, żółtym oraz czarnym. Wersje limitowane dostępne z okazjonalnymi okładkami. Opracowanie graficzne - Piotr Wilfort (Underground Factory).
Całość limitowana do 565 egz. Nie przewidujemy kolejnych tłoczeń tego wydawnictwa.

#063

RIGHT IDEA "Right Way" 7"EP

"Right way" 7" to najnowsze osiem kompozycji ekipy z Cleveland. Spodziewajcie się maksymalnie żywiołowego straight edge hardcore w klimatach Straight Ahead, No For An Answer, DYS czy Youth Of Today. W tych szybkich i zwięzłych numerach tkwi istota fenomenu, jakim od nieprzerwanie trzydziestu lat jest bezpośredni, klasycznie podany hardcore starej szkoły. Jest pozytywna energia, jest witalność i jest miejsce na wspólne singalongi, a do tego dodający otuchy optymistyczny przekaz! STRAIGHT EDGE 2010!

#062

RIGHT IDEA "Our Way" CD

RIGHT IDEA "Our way" CD to kolekcja dotychczasowych nagrań zespołu, na którą złożyło się 26 utworów, które pierwotnie ukazały się na "Our World" 12" (React! Rec.), demo/7" (Refuse Rec), najnowszym singlu "Right way" 7" (Refuse), a także utwory niepublikowane. Całość okraszona coverami SSD, IRON CROSS, STRAIGHT AHEAD i YOUTH OF TODAY oraz wydana w digi-pack.

#061

ANCHOR "Relations of violence" 7"EP

Najnowsza produkcja szwedzkiej ekipy Vegan Straight Edge HC, bez watpienia jednej z najciezej pracujacych i sumiennych formacji w Europie w chwili obecnej. Kilka tras europejskich i odbyta w tym roku trasa po Ameryce Polnocnej sa tego najlepszym dowodem. Po zeszlorocznym pelnometrazowym LP "The quite dance", mamy przyjemnosc przedstawic kolejne wydawnictwo tego zacnego zespolu w Refuse Records! Nowy krazek przynosi cztery kompozycje, ktore brzmia bardziej drapieznie - zdecydowanie slyszalne jest podkrecenie dynamiki, motoryki i tempa. Nie byloby bledem stwierdzenie, ze nowe oblicze zespolu to wyjatkowo skuteczna kombinacja wczesniejszych inspiracji zespolu (Trial, Refused, Strife, Unbroken) z odwaznym spojrzeniem na bogaty dorobek szwedzkiego hardcore / punk.
Pierwszy naklad singla dostepny na przezroczystym winylu. Wersja limitowana dostepna w pre-orderze jest numerowana i posiada inna okladke.

#060

RIGHT IDEA "Right Idea" 7"EP

RIGHT IDEA to pochodzaca z Cleveland ekipa straight edge hardcore, ktorej "Our world" 12" dla React! Records (wytworni Arama z Champion/Betrayed) wywolal sporo zamieszania i w przeciagu krotkiego czasu zostal kompletnie wyprzedany. Zespol tworza min. czlonkowie takich grup jak COMMITED i NAMES FOR GRAVES (ich 7" ukazal sie w 2005 roku w Refuse Rec). To czego mozna sie spodziewac po Right Idea to dosadny, bezpretensjonalny hardcore, odwolujacy sie inspiracjami do dokonan klasykow jak Straight Ahead czy No For An Answer. Ich 7" w Refuse Records zawiera zremasterowane nagrania z ich debiutanckiego demo, wydanego w ograniczonym nakladzie. Pierwszy naklad singla dostepny na bialym winylu. Limitowana wersja numerowana.

#059

S.B.V. "Swallow the pill" 7"EP

Zapowiadana od dluzszego czasu najnowsza propozycja tej kalifornijskiej kapeli. S.B.V. czyli SILENT BUT VIOLENT maja na koncie trzy single oraz pelnometrazowy LP/CD w takich wytworniach jak Mankind Records czy Parts Unknown. Ich nowy winyl w Refuse zawiera szesc utworow, ktore sa rozwinieciem wczesniejszych dokonan zespolu, w ktorych wyraznie slychac fascynacje ekipami positive HC lat 80. - Unity, Uniform Choice czy 7 Seconds. Calosc brzmi swiezo i wspolczesnie, a inteligentne i trafnie napisane teksty podejmujace istotne kwestie z odpowiednia doza poczucia humoru sprawiaja, ze hardcore znow smialo mozna odbierac z usmiechem na ustach. Pierwszy naklad singla dostepny na czerwonym winylu. Limitowana wersja jest numerowana i posiada inna okladke .

#058

SEASICK "Ennui" 7"EP

New Jersey Hardcore Punk czerpiacy ze spuscizny USHC lat 80., ale rowniez bogatego dorobku lokalnej sceny ostatnich kilkunastu lat tzw. "Jersey shore" i kapel takich jak ENDEAVOR, THE DEGENERICS, FULL SPEAD AHEAD, DEAD NATION i TEAR IT UP. Zespol zdecydowanie posiada wlasny charakter, a podejmowane w tekstach i wywiadach kwestie takie jak weganizm czy tematy spoleczno-polityczne sa dla nich nie mniej wazne niz aspekt muzyczny. Seasick ma na koncie kilka wydawnictw (10", 12" oraz split 7"ki z A.N.S. i DON'T WAKE UP). Ich najnowszy 7"EP zatytulowany "Ennui" ukazal sie w kooperacji Refuse Records (w Europie) oraz Headcount Records (w Usa). Wersja dostepna w pre-order jest numerowana i zawiera inna okladke (Bad Brains rip off).

#057

GOVERNMENT FLU "Fuck poetics" 7"EP
GOVERNMENT FLU "Fuck poetics" 7"EP+Demo 2008" MCD

#056

GOVERNMENT FLU "Demo 2008" 7"EP

Debiut tej warszawskiej ekipy byl jednym z najmocniejszych punktow w rodzimej scenie w zeszlym roku. Wbrew obiegowym opiniom o dlugowiecznosci kapel HC ze stolicy, ekipa poszla za ciosem przygotowujac zarowno nowy material jak i regularnie koncertujac, rowniez poza granicami kraju. Lata zdobywania doswiadczenia i muzycznych poszukiwan w niezliczonej ilosci kapel, z ktorych dla potrzeb faktografii wymienic mozna grupy takie jak KNIFE IN THE LEG, SIX PACK, GAS CHAMBER MELODIES, BOLD & THE BEAUTIFUL, THE BLACK TAPES, FALL BEHIND, BURST IN, DAYMARES oraz SUNRISE - doprowadzily ich do punktu wyjscia : dynamiki i energii pionierskich brzmien hardcore z poczatku lat 80. Dlugo trzeba bylo czekac, az i w naszym kraju pojawi sie ekipa wycinajaca tak solidnego no bullshit hardcore, odwolujacego sie wprost do prekursorow nurtu jak Black Flag, Minor Threat, Faith, Negative Approach, Die Kreuzen, Dead Kennedys, N.O.T.A. etc. Jednoczesnie inspirujac sie wspolczesnymi formacji czerpiacymi z tej samej tradycji jak Direct Control, Career Suicide, Government Warning czy Citizens Patrol, umiejetnie potrafili stworzyc swe wlasne oblicze zadziornego i szybkiego hardcore punk podszytego lekkim rockowym vibem.

#055

"Warsaw Is Burning" 7"EP

Kompilacja z nagraniami warszawskich zespolow hardcore punk. Na skladance znalazly sie specjalnie nagrane i nie publikowane wczesniej (przynajmniej z tych sesji nagraniowych) utwory zespolow: BURST IN, GOVERNMENT FLU, THE BLACK TAPES, EL BANDA oraz dodatkowo utwor nie istniejacego SIX PACK, pochodzacy z wyprzedanego demo zespolu. Plyta ukazuje sie w ograniczonym nakladzie 520 egz. na czerwonym winylu. Wersja limitowana dostepna z inna okladka, recznie numerowana.
Plyta wydana w kooperacji z Emancypunx Records.

#054

ZLODZIEJE ROWEROW "...GDY WRZALA KREW 1995-1999" CD

Retrospektywne wydawnictwo dzialajacej od ponad pietnastu lat ekipy z Zambrowa, bezapelacyjnie zasluzonej dla rodzimej sceny Hardcore / Punk. Plyta zawiera 23 utwory zarejestrowane w pierwszym okresie dzialalnosci zespolu (a wiec przed wydaniem "Emo'la" CD). Na blisko 80 minutach zawartych na tej plycie skladaja sie nagrania z ich debiutanckiej kasety w Refuse z 1996 roku oraz dodatkowo mniej lub bardziej znane nagrania archiwalne, ktore ukazywaly sie na kompilacjach oraz niskonakladowych kasetach zespolu. Poza tym na plycie znalazla sie rowniez nigdy wczesniej nie publikowana sesja na 7"EP z 1997 roku, ktora z powodow technicznych zarejestrowanych utworow nigdy nie ujrzala swiatla dziennego. Masteringu utworow dokonano w As One Studio przez Smoka i Activatora. Calosc zaopatrzona w digipack oraz 16str. booklet. To wydawnictwo powinno usatysfakcjonowac wszystkich tych, ktorzy zarowno pamietaja wczesne lata dzialalnosci zespolu, jak i tych ktorzy poznali ten zespol w latach ostatnich. Jednoczesnie mamy nadzieje, ze skroci nieco czas oczekiwania na przygotowywany najnowszy material zalogi.

#053

BLANK STARE "BLANK STARE" 12"EP

|wietny, dynamiczny Straight Edge Hardcore z Bostonu. Szybkie tempo, mnostwo energii, a do tego pelen pomyslow i wlasnego charakteru. Poparty wyrazistym, zadziornym, charyzmatycznym wokalem. Muzycznie to w pewnym sensie wypadkowa starej dobrej tradycji amerykanskiego hardcore lat 80., w pol+/-czeniu z bardziej wspolczesnymi amerykanskimi kapelami hardcore (odwoluj+/-cymi sie jednak do tradycyjnego brzmienia HC) jak Cut The Shit, Haymaker, No Time Left, Dead Nation, Tear It Up czy Black SS - z duz+/- doz+/- wlasnej oryginalnoPci i inwencji. Do tego dobre, trafne i inteligentne teksty. To wszystko powoduje, ze Blank Stare jest zespolem, po ktorym wiele mozna oczekiwac. Dotychczas zespol wydal trzy 7" single (min. w Third Party Records i Refuse Records). "Blank Stare" 12" zawiera 10 utworow, w tym cover LAST RIGHTS.
(Wersja limitowana dostepna na niebieskim winylu). Cena: 28zl + poczta

#052

DISCARGA "MUSICA PRA GUERRA" LP

Najnowsza plyta genialnej brazylijskiej kapeli dzialaj+/-cej od 10 lat, a w ktorej skladzie czlonkowie innych kultowach formacji z Brazylii jak POINT OF NO RETURN i RATOS DE PORAO. Bez w+/-tpienia to jedna z najlepszych kapel hardcore/thrash na Pwiecie - istny wulkan energii, temperamentu, zywiolu. Zawrotne tempo i precyzja prosto z serca Ameryki Lacinskiej. Plyta zawiera 19 premierowych numerow, a wydana zostala w kooperacji z Thrashbastard Records (Niemcy). (Wersja limitowana dostepna na zoltym winylu). Cena: 30zl + poczta

#051

GO! "YOUR POWER MEANS NOTHING" 7"EP.

Limitowana reedycja drugiego singla w dyskografii legendarnego nowojorskiego Go!, pierwotnie wydanego w 1990 przez Kingfisher Records i bed+/-cego jednym z najlepszych wydawnictw zespolu. Nagran dokonano w studio Dona Fury'ego, w ktorym nagrywaly wszystkie tuzy NYHC tamtych lat (od Born Against, przez Youth Of Today, Judge, po Sick Of It All i Agnostic Front). Singiel zawiera 11 utworow, szybkiego pozytywnego hardcore, z jakiego znana byla ta ekipa. CzePc nakladu repressu "Your Power Means Nothinhg" dostepna na bialym winylu.
Singiel ukazal sie w kooperacji z Go! (Usa), Guerilla Vinyl (Francja), Honest For Truth Records (Wegry). Uwaga, naklad ograniczony. (cena: 12zl + poczta)

#050

BIRDS OF A FEATHER "The Past The Present" LP + "The Past The Present 1982-2007: a History of 25 Years of European Straight Edge" LP+BOOK / CD

BIRDS OF A FEATHER to supergrupa klasycznego Old School Straight Edge Hardcore, tworzona przez zasluzone postacie holenderskiej sceny, tworzace niegdys takie formacje jak MAINSTRIKE, MANLIFTINGBANNER, BETRAY, CRIVITS, X-MEN, NO DENIAL oraz takze przez wydawce jednego z wazniejszych europejskich fanzinow - "Value Of Strength". Tak wiec mowimy tu o ludziach aktywnie dzialajacych od 15-25 lat w scenie straight edge/hardcore. BOAF znany jest doskonale w Europie i poza nia, dzieki trzem singlom wydanym w takich wytworniach jak Crucial Response Records, Commitment Records i Give Praise Records. W Polsce wystapili dwukrotnie - na dwoch koncertach w 2006, (min. na Open HC Fest) oraz w 2008 (podczas XV-lecia Refuse). Ich pierwsze pelnometrazowe wydawnictwo "The Past The Present" ukazalo sie jako CD w 2008 roku w Refuse Records. Obecnie prezentujemy wersje winylowa tego albumu. Krazek zawiera 13 utworow zarejestrowanych w legendarnym Bunt Studio's w Holandii przez Menno Bakkera. Masteringu dokonano w niemniej znaczacym West West Side Music w Nowym Jorku przez Alan Douches'a. Winylowa edycja "The Past The Present" ukazuje sie w kilku wersjach wydawniczych. Limitowana numerowana edycja dostepna tylko w pre-orderze na brazowym winylu. Limitowana edycja z pierwszego nakladu dostepna na pomaranczowym winylu. Regularna edycja na brazowym winylu Calosc zaopatrzona w gatefold. Wraz z plyta dostepna jest ksiazka dokumentujaca historie sceny Straight Edge Hardcore w Europie. Pozycja zawiera 108 stron formatu 29cm x 29cm, autorstwa czlonkow BIRDS OF A FEATHER - Marc'a Hanou oraz Jean-Paul'a Frijnsa. Uzupelniona jest o autorskie teksty plejady aktywistow ruchu straight edge oraz ponad 250 archiwalnych fotografii z okresu 1982-2007. Ksiazka dostepna tylko w jez. angielskim.

#049

ANCHOR "The Quiet Dance" LP

Vegan Straight Edge Hardcore ze Szwecji. Zespol utworzony zostal przez czlonkow nieistniej+/-cych juz formacji DAMAGE CONTROL, SET MY PATH i SMACKDOWN. Muzycznie, ANCHOR mocno osadzony jest w inspiracjach brzmieniami lat 90. i kapelami pokroju Trial, Unbroken, Strife, Outspoken czy Refused, ale cal+/- pewnoPci+/- przekonac moze rowniez sympatykow bardziej wspolczesnych kapel jak Verse czy nawet Children Of Fall. Rezultat to wysoce energetyczny intensywny hardcore, w ktorym jest wystarczaj+/-co miejsca zarowno na ciezsze partie, momenty szybsze lub tez pelne napiecia i emocji, podane z mnostwem pomyslow i Pwietnych aranzacji. O zespole jest juz gloPno w calej Europie, dzieki ich wyPmienitym wystepom, jak i wydanym wczePniej obu singlom (min. split z The Kind That Kills). Anchor mozna juz Pmialo umiejscowic w jednym rzedzie z najwazniejszymi grupami szwedzkiej sceny HC ostatnich lat. Anchor "The Quiet Dance" dostepny jest na limitowanym bialym oraz czarnym winylu.

#048

THE CORPSE "Fight against rules" CD

Pojawienie sie THE CORPSE w polowie lat 80. bylo kamieniem milowym i otwarciem nowego rozdzialu rodzimej sceny muzycznej. Ta pochodzsca z Kolumny-Lasku formacja, postrzegana jest jako prekursor nurtu Hardcore w Polsce. Ich kapitalne, potezne brzmienie bedscs wypadkows HC, thrash i punk bylo kompletnym zaskoczeniem i czyms zupelnie unikatowym jak na tamte czasy. Sam zespol stal sie wyznacznikiem nowej jakosci w jaks przetransformowal sie ruch punkowy tamtego okresu. Pomimo naplywajscych propozycji z zagranicy, zespolowi nie udalo sie wydac szerszego materialu (nie liczsc, w tym splitu z Moskws oraz nagran na kompilacjach). Niniejszym wydawnictwem nadrabiamy te zaleglosc, dzieki ktoremu dokumentacja rodzimego HC/Punk staje sie zdecydowanie bardziej kompletna. Plyta "Fight against rules" zawiera 11 utworow z najlepszego okresu zespolu. Zawiera nagrania z ich legendarnego demo z 1988 roku, poszerzone o utwor "Walcz", zarejestrowany rok pozniej w studio Izabelin. Plyta wydana w formie digipack, zawiera 24-stronicowy booklet z biografis, wywiadem, tekstami oraz mnostwem archiwalnych zdjec oraz slynnych grafik zespolu. Masteringu nagran dokonal Smok i Dziura w Studio As One. Opracowanie graficzne autorstwa Piotra Wilforta. To wydawnictwo to swietna okazja, aby dokladnie po dwudziestu latach powrocic do historycznych nagran pionierskiej formacji hardcore w Polsce.

#047

V/A "BACK FROM THE DEAD - 4 WAY SPLIT" CD

Od dawna oczekiwana kompilacja, na ktorej znalazly sie nagrania jednych z wazniejszych kapel old school / straight edge hardcore w naszym kraju ostatnich kilku lat: THE AGE (aka Second Age) - material z 7"ep "The Age" wyd. w Commitment Records, CRUSH ALL FAKES (material, ktory pierwotnie mial ukazac sie na s/t MCD w Refuse Records), INSURRECTION (material, ktory pierwotnie mial ukazac sie na s/t MCD w Refuse Records oraz na 12" w Rebellious Records z Japonii) oraz X'S ALWAYS WIN (material z "Demo 2005). CaloPc zremasterowana w As One Studio (Jarek Smak), opatrzona bookletem, zawiera 27 utworow i prawie 60 min. konkretnej dawki rodzimego hardcore! Cena: 20zl + poczta

#046

SPES EREPTA "MINUTOVA TERAPIE" CD

Vegan Straight Edge Hardcore/Punk z czeskiej Pragi. Pierwsze pelnowymiarowe wydawnictwo zespolu, na ktorym obok utworow premierowych znalazly sie nagrania z debiutanckiego 7'ep oraz kompilacji. Ta jedna z wazniejszych formacji sceny hc/punk naszych poludniowych sasiadow, tworzona jest przez ludzi od lat aktywnie dzialajacych w tamtejszej scenie, w zespolach takich jak BALACLAVA, DREAD 101 czy X-WING, a takze jest aktywna zarowno dzialaniach okoloscenowych jak i w organizacjach i kolektywach dzialajacych na rzecz praw zwierzat i promocji weganizmu, antyfaszyzmu, anarchizmu i in. Ma to swoje odbicie w przekazie i charakterze zespolu, dla ktorego podejmowanie kwestii spoleczno-politycznych jest bardzo istotne.
Plyta zawiera dziewiec utworow oraz spoken word aktywisty org. Realita TV dot. weganizmu i praw zwierzat (ktorego tlum. na angielski zamieszczono w 16 str. booklecie, wraz z tekstami i komentarzami do nich).

 
 

#044

THESE HANDS ARE FISTS "Peace is bad for business" MCD

Debiutanckie wydawnictwo pochodzscej z Portugali kapeli Straight Edge Hardcore. THAF zalozyli min. dzialajacy od lat czlonkowie nieistniejscych i zasluzonych formacji tamtejszej sceny takich jak NEW WINDS, TIME X i FIGHT FOR CHANGE. Ich nowy zespol osadzony jest stylistycznie w tradycji szybkiego, dynamicznego i zywiolowego old school hardcore, jednoczesnie brzmiac przy tym wspolczesnie. Ich kompozycjom nie brakuje struktury, pomyslow, zmian tempa czy melodyjnych partii.
I tak jak muzycznie ekipa nie spuszcza z tonu w stosunku do poprzednich kapel, tak i w warstwie tekstowej pozostaja wierni swoim przekonaniom, konsekwentnie podejmujac w nich spoleczna i polityczna tematyke.
Na plycie znalazlo sie osiem utworow. Wydanie zaopatrzone jest w 12 str. booklet z tekstami i komentarzami.

 
 

#044

GO! "What we build together"7"EP

Go! to legendarna formacja z Nowego Jorku, dzialajaca na przelomie lat 80-tych i 90-tych. Wowczas bardzo blisko zwiszana z alternatywnym centrum ABC No Rio, w ktorym ich wokalista Mike Bullshit, przez lata organizowal koncerty dla wielu wysmienitych formacji; w tamtym okresie blisko byli zwiazani z innymi kapelami NYHC jak S.F.A., BORN AGAINST, LIFE'S BLOOD czy CITIZENS ARREST. Go! doskonale znani byli zarowno w Usa jak i w Europie (odwiedzili kontynent na poczstku lat 90-tych) dzieki swym szybkim, krotkim i pozytywnym numerom. "What we build together" zawiera 9 numerow, w tym dwie nowe wersje ich starego utworu "You say you'll" tym razem w wersji niemieckiej i hebrajskiej.
Czesc nakladu ukazala sie w trzech roznych limitowanych wersjach na pomaranczowym, zoltym oraz czarnym winylu. Czesc pieniedzy ze sprzedanych singli przeznaczona jest na organizacjs Polar Bears International. Singiel wydany zostal w kooperacji z Go! oraz Stress To Death Records z Wloch.

 
 

#043

HOODS UP "Arms still open"MCD

Debiutancka plyta pochodzacej z Hamburga formacji HOODS UP. Wyglada na to, ze to jedna z najbardziej obiecujacych formacji straight edge hardcore w Europie. Muzycznie to klasycznie brzmiacy pozytywny old school Straight Edge Hardcore, ich brzmienie inspirowane jest dokonaniami takich formacji jak Youth Of Today, Gorilla Biscuits, The First Step, In My Eyes, Chain Of Strength czy Ten Yard Fight. Ich debiutancki krazek nagrany zostal w legendarnym holenderskim Bunt Studios przez Menno Bakera. Wersja winylowa ukazala sie w holenderskim Commitment Records. Wersja CD w Refuse Records zawiera dodatkowo nagrania z demo oraz cover Hands Tied, w sumie 11 numerow. W jednym z utworow, goscinie na wokalu wystapil Big (Mainstrike, Manliftingbanner, No Denial, Birds Of A Feather).

 
 

#042

SEEIN'RED/F.P.O. "Wash the shit off!"split CD

SEEIN'RED to legendarna formacja z Holandii, istniejaca od 1988 roku, ktora wylonila sie z innej doskonale znanej formacji hardcore, LARM - pionierskiej formacji straight edge w Europie. Obok wspomnianego Larm, czlonkowie Seein'Red udzielali sie rowniez w tak znaczacych formacjach europejskiej sceny straight edge/hardcore jak MANLIFTINGBANNER czy PROFOUND. Tym samym, wydanie nagran Seein Red w polskiej wytworni jest z cala pewnoscia wydarzeniem. Holenderska ekipa ma na koncie wiele wydawnictw (min. w Ebullition Records czy Coalition Records), trasy koncertowe po Usa, Japonii i Europie. Z cala pewnoscia stanowia jeden z fundamentow swiatowej sceny DIY hardcore-punk. Po latach istnienia wciaz sa w doskonalej formie, zupelnie nie spuszczajac z tonu. W dodatku stanowia esencje zaangazowanego, politycznego oblicza sceny hardcore, znani sa bowiem ze swych bezkompromisowych, spoleczno-politycznie zorientowanych tekstow. Material Seein' Red na plycie, zawiera 15 szybkich, ultra-dynamicznych utworow z jakich znana jest ta holenderska formacja, w tym covery LARM, RONDOS i CARBOMB.
Druga czesc splitu stanowi F.P.O. czyli FOREVER POSITIVELY OBSESSED, pochodzacy z Macedonii, znany u nas z koncertow w Polsce latem 2006 roku oraz z plyty "Znam deka ja gubam bitkata" wydanej w Refuse Records. Szybki, czadowy straight edge hardcore/thrash. Na plycie umiescili jeden, 14-minutowy utwor, pelen szybkosci, zmian tempa, dynamiki.
Plyta zawiera dodatkowo 28-minut nagran video obu zespolow oraz 20-stronicowy booklet z tekstami oraz obszernymi esejami autorstwa czlonkow zespolu oraz wydawcy.

 
 

#041

THE TANGLED LINES "Wash the shit off!"7"EP

Po wydaniu split 12" z The 4 Sivits w Marker Rec. oraz split 7" z Dick Cheney w Refuse, jest to najnowszy singiel dobrze znanej u nas ekipy z Niemiec. Krazek zawiera osiem premierowych utworow, utrzymanych w szybkich, dynamicznych tempach, bedacych wypadkowa old school hardcore, youth crew, thrash i crossover, z zenskim wokalem. Ten zespol posiada swoj wlasny charakter, a w ich tworczosci mnostwo jest wlasnych pomyslow, inwencji oraz poczucia humoru - co udowadnia najnowsza plyta. Pierwsze tloczenie singla "Wash the shit off!" dostepne jest na bialym winylu. Poza tym, 200 egz z pierwszego nakladu wydane zostalo w numerowanej, limitowanej wersji z inna okladka (dostepna w kolorach czerwonym, bezowym, szarym, blekitnym, pomaranczowym, zoltym i zielonym).

 
 

#040

LETS GROW "Disease Of Modern Times"CD/LP

Po kilku latach dzialalnosci i dwoch singlach wydanych w amerykanskich 625 i Know Records, ten najwazniejszy zespol balkanskiej sceny hardcore, doczekal sie pelnowymiarowego krazka. Ta pochodzaca z Belgradu formacja, zarejestrowala wyjatkowo mocny i dynamiczny material, ktory bez watpienia stawia ich w czolowce europejskich kapel, holdujscych brzmieniom szybkiego hc lat 80-tych. Krszek "Disease Of Modern Times" zawiera 14 utworow.. Zawiera 16 stronicowy booklet z tekstami zespolu i komentarzami. Muzycznie to oryginalnie brzmiacy, szybki thrashowy hardcore z old schoolowa energia, konkretnym przekazem i mnostwem balkanskiego temperamentu. Slychac inspiracje europejskich kapel oraz amerykanskich kapel lat 80-tych, jak i wspolczesnie dzialajscych. Wersja kompaktowa wydana zostala w kooperacji z Ha-Ko Bastards Records z Serbii oraz Brand New Place Records z Chorwacji. Wersja analogowa ukazala sie w kooperacji z Thrashbastard z Niemiec. 100 egz. z pierwszego nakladu ukazala sie na przezroczystym winylu.

 
 

#039

BLANK STARE "The Refuse Records Seven Inch" 7"EP

Swietny, dynamiczny Straight Edge Hardcore z Bostonu. Szybkie tempo, mnostwo energii, a do tego pelen pomyslow i wlasnego charakteru. Poparty wyrazistym, pelnym jadu wokalem. Muzycznie to w pewnym sensie wypadkowa old schoolowej energii Youth Of Today, starej dobrej tradycji bostonskiego hardcore lat 80-tych, w polsczeniu z bardziej wspolczesnymi amerykanskimi kapelami hardcore jak Cut The Shit, Haymaker, No Time Left czy Dead Nation - z duza dozs wlasnej oryginalnosci i inwencji. Do tego dobre, trafne i inteligentne teksty, dotyczsce takich tematow jak przemoc, seksizm czy uprzedmiotowienie kobiet. To wszystko powoduje, ze Blank Stare zdecydowanie wybija sie sposrod wielu innych nowych kapel amerykanskiej sceny HC i jest zespolem, po ktorym wiele mozna oczekiwac. Pierwsze tloczenie singla na czarnym winylu, drugie tloczenie na przezroczystym.

 
 

#038

NEW WINDS "This Fire these words 1996-2006" CD

Kompletna dyskografia zespolu, zawierajsca wszystkie, kiedykolwiek zarejestrowane nagrania zespolu, wylsczajsc utwory z albumu "A Spirit Filled Revolution". Tym samym, mamy tu pokazny zestaw 30 utworow z repertuaru zespolu powstalych na przestrzeni 10-letniego istnienia zespolu. Ukazaly sie one wczesniej na debiutanckim singlu zespolu ("Seeds Of Hope" dla One Step Ahead), dwoch pierwszych plytach pelnometrazowych ("All things are possible... for those who believe" dla Dead King oraz "Refusing to live by your lies" dla 78 Life),a takze kompilacji takich jak "The Path Of Compassion" (Catalyst), "More Than The X On Our Hands" (Commitment) oraz "Times Still Here" (Best Times). Dodatkowo, plyta zawiera trzy premierowe, nigdy nie publikowane wczesniej utwory, w tym cover Uniform Choice. Pelna dawka melodyjnego, przebojowego old school vegan straight edge hardcore z mocnym spoleczno-politycznym, osobistym i okoloscenowym przekazem, w wykonaniu tej uznanej formacji z Portugalii.
Plyta wydana w digi-packu z dodatkowym 24-stronicowym bookletem.

 
 

#036

FPO "Znam deka ja gubam bitkata" CD

F.P.O. czyli FOREVER POSITIVELY OBSESSED to pierwsza w historii grupa straight edge hardcore pochodzaca z Macedonii. Ich muzyka to szybki fastcore, bedacy polaczeniem hc/thrashowej dynamiki i old schoolowej energii. Szybkie, krotkie numery zagrane z prawdziwie balkanskim temperamentem.
Teksty, tej pochodzacej ze Skopje formacji, dotycza spolecznych i politycznych tematow. Pochodzac z regionu, w ktorym jeszcze do niedawna toczono konflikty o podlozu narodowym i religijnym, F.P.O. pietnuje w tekstach wszelkie formy nacjonalizmu i autorytaryzmu. F.P.O. okresla sie zespolem anarchistycznym, z mocno zaakcentowanym przywiazaniem do etyki DIY.
F.P.O. jest aktywnym zespolem od kilku lat, ktory zdobyl juz rozglos zarowno w Europie, a szczegolnie w Usa, gdzie ukazaly sie dotychczasowe wydawnictwa winylowe - split 7"ep z Secret 7 w Moo Cow Records, split 7"ep z My Revenge! w ThirdxParty Records oraz najnowsze z nich - split 7"ep z I Object w Punx Before Profits Records. Oprocz wspomnianych wydawnictw zespol ma na koncie MCD "The only dead end is refusing to see a way out".
Plyta CD "Znam deka ja gubam bitkata" zawiera 18 utworow i zostala wydana w kooperacji z pochodzacymi z krajow bylej Jugoslawii, wytworniami Dhp i Brand New Place (Chorwacja) oraz Hc i Junk Kola (Macedonia). Na plycie znajduje sie utwory ktore umieszczono badz umieszczone zostana na winylowych wydawnictwach - nagrania z singla dla ThirdxParty Records (USA, ktore ukaze sie niebawem) oraz kompilacji "6 way split" (Beer Is Not Drink), "Macedonian Barbaric Thrash Detonation" (625) oraz "Brand New Place 2" (Brand New Place).

 
 

#037

REGRES "W naszych dloniach" MCD

Najnowsza plyta czestochowskiej formacji, ktora jest swiadectwem dojrzalosci zespolu. Osiagnietemu dzieki wytrwalosci, zaangazowaniu w tworzona muzyke i szczerosc przekazu. Pozytywna energia i autentyczny duch mlodzienczej ekspresji, nie odcinajacy sie od swych punkowych korzeni.
Unikatowe cechy wsrod wspolczesnych kapel hardcore w naszym kraju. Teraz brzmiacy dojrzalej, dosadniej, dynamiczniej i intrygujaco niz kiedykolwiek. "W naszych dloniach" zawiera dziewiec numerow pozytywnego hardcore, zarejestrowanych w warszawskim studio Serakos.

 
 

#034

HIT ME BACK "Life" LP/CD

Pelnowymiarowa plyta pochodzacej z Los Angeles, amerykanskiej formacji. Jednoczesnie pierwszy 12" winyl w Refuse Records! Po wydaniu czterech 7" singli, zespol prezentuje 13 nowych kompozycji, zarejestrowanych w Dutch Oven Studo w Kalifornii, przez Craig Ums'a (What Happens Next?). Stylistycznie osadzonych w klimatach wczesnych lat 80-tych z szybkimi thrashowymi partiami i old schoolowa pozytywna energia. Jest tu wiec miejsce zarowno na melodyjniejsze partie, jak i na zywiolowy szybki hardcore.
Teksty zespolu siegaja zarowno osobistych refleksji, zahaczaja o tematyke spoleczna, a konczac na pasjach zespolu jakimi sa skateboarding i kolekcjonowanie plyt.
Wersja kompaktowa zawiera osiem dodatkowych utworow. Siedem z nich, pochodzi z singla "Only The magic School Bus Goes Back In Time", w tym cover brytyjskiego HERESY. Dodatkowo umieszczony zostal jeden, nigdzie nie wydany utwor, pochodzacy z sesji na wspomnianego singla.
(Plyta ukazala sie w kooperacji z amerykanskimi wytworniami 625 Productions oraz Punx Before Profits Records).

 
 

#035

THE TANGLED LINES/DICK CHENEY split 7"EP

THE TANGLED LINES to jedna z najbardziej interesujacych kapel u naszych zachodnich sasiadow. Porywajacy old school hardcore z melodyjnymi i szybkimi partiami oraz charyzmatycznym zenskim wokalem. Strona THE TANGLED LINES zawiera 4 utwory, w tym cover GORILLA BISCUITS.
DICK CHENEY to zaloga ze Szwecji, ze slynnego Umea. Ich muzyka osadzona jest w inspiracjach zadziornym i drapieznym hardcore poczatku lat 80-tych. Zdecydowanie powrot do tradycyjnych brzmien prekursorskich lat hardcore. Strona Dick Cheney zawiera szesc utworow. Jest to debiutanckie wydawnictwo tej formacji. (80 egz. limitowanej wersji, pierwszy naklad - pomaranczowy winyl. Singiel wydany w kooperacji z Thrashbastard Records z Niemiec).

 
 

#033

NAMES FOR GRAVES "Version 2.1" 7" EP

Cleveland Straight Edge! Names For Graves powstal na gruzach In The Red i jednej z najwazniejszych amerykanskich formacji sXe hardcore konca lat 90-tych - Commited! Zasilony nowymi muzykami i nowymi pomyslami, zespol mozna smialo okreslic, jako jedna z najbardziej obiecujacych nowych kapel amerykanskiej sceny. Muzycznie to szybki old school straight-edge hardcore, doskonale laczacy zadziornosc z melodyjna i naladowana emocjami muzyka. "Version 2.1" EP zawiera 5 szybkich i chwytliwych numerow, zmasterowanych przez Mr. Isse (Good Clean Fun) w The Black House Studio, Washington DC. Ta pozycja jest drugim w dorobku singlem formacji z Cleveland. Ich debiutancki krazek ukazal sie kilka tygodni wczesniej w kanadyjskiej wytworni Specimen 32 Records.
(Pierwszy naklad singla NAMES FOR GRAVES "Version 2.1" ukazal sie na czerwonym winylu. Dodatkowo ukazalo sie 150 egz. limitowanej edycji, na czerwonym winylu)

 
 

#032

JIHEART "Jiheart" MCD

Pierwsza w historii kapela Straight Edge Hardcore pochodzaca z Bialorusi i zarazem jedno z najwazniejszych wydawnictw tamtejszej sceny hc/punk, jakie kiedykolwiek ujrzaly swiatlo dzienne. Uderzajacy autentycznoscia, intensywny, emocjonalny i jednoczesnie dynamiczny Hardcore z niesamowitym charyzmatycznym zenskim wokalem, z poruszajacymi spoleczno-polityczne kwestie tekstami w jezyku bialoruskim. Ta plyta, to wymykajacy sie cenzurze glos wolnosci, oporu i desperacji, pochodzacy z bedacego w izolacji, ostatniego nie-demokratycznego i rzadzonego przez autorytarne wladze kraju w Europie. W kraju, w ktorym bycie aktywna czescia kultury hardcore/punk wymaga wyjatkowego poswiecenia. Ta plyta oddaje to w zupelnosci, czyniac to wydawnictwo charakterystycznym i szczegolnym.
(Plyta wydana w kooperacji z Old Skool Kids Rec z Rosji oraz Emancypunx, Yama-Dori, Sadness Of Noise oraz Black Star).

 
 

#031

NO VIOLENCE "Invencivel" MCD

Mamy zaszczyt zaprezentowac najnowsze wydawnictwo tej zasluzonej legendarnej brazylijskiej formacji! NO VIOLENCE to najstarsza kapela straight edge hardcore w Ameryce Poludniowej. Ten brazylijski zespol powstal w 1989 roku i obok PERSONAL CHOICE byli pierwszymi propagatorami sXe w Brazylii. Po 16 latach dzialalnosci zespol jest wciaz w doskonalej formie, o czym swiadczy najnowsze wydawnictwo grupy. "Invencivel" zawiera 17 szybkich bezkompromisowych numerow (w tym cover dzialajacej pod koniec lat 80-tych brytyjskiej formacji Intense Degree), ktore utwierdzaja pozycje zespolu w jednej lidze z tamtejszymi I SHOT CYRUS czy DISCARGA (basistka No Violence, Tatiana, znana jest rowniez z takich kapel jak I Shot Cyrus i Infect). Muzycznie, No Violence silnie inspirowany jest dokonaniami Heresy, Larm i brazylijskim fast hardcore/old school hc. No Violence to rowniez mocny antykapitalistyczny i antyimperialistyczny przekaz, pietnujacy kolonializm, rasizm, amerykanska dominacje w krajach latyno-amerykanskich, nierownosci spoleczne i poruszajacy inne problemy poruszane z perspektywy zycia w poludniowoamerykanskim kraju. Po wydaniu singla dla Sound Pollution Rec, split singli z X-Acto oraz Abuso Sonoro, pelnometrazowej plyty "Consensus" oraz kilku demowek - zespol powraca najnowszym materialem "Invencivel". Wydawnictwo Refuse Rec. to europejskie wydanie tej plyty, ktora ukazala sie rowniez w Ameryce Poludniowej nakladem Cospe Fogo Gravacoes. Plyta NO VIOLENCE zawiera 16str. booklet oraz dodatkowo polskie tlumaczenia tekstow.

 
 

#030

CHAMPION "Promises kept" MC

Ta pochodzaca z Seattle formacja, prezentuje swietnie brzmiacy, dynamiczny, soczysty i ujmujacy old school straight edge hardcore na najwyzszym swiatowym poziomie. Czerpiac inspiracje z klasykow pokroju Chain Of Strength czy Insted , potrafili stworzyc zaskakujace swiezoscia i nowoczesnoscia kompozycje.
Z cals pewnoscia jest to obecnie sila napedowa amerykanskiej sceny hardcore. "Promises Kept" to kasetowa wersja ich pelnometrazowego LP/CD dla Bridge Nine Records.

 
 

#029

CHAMPION "Time slips away" MC

"Time Slips Away" to kasetowa wersja ich CD wydanego przez Join The Team Player, a zawierajacego nagrania z dwoch pierwszych singli Champion: "Come Out Swinging" (Phyte/Bridge Nine) oraz "Count Our Numbers" (Bridge Nine). 13 numerow, w tym covery Dag Nasty i Alone In A Crowd.

 
 

#028

NEW WINDS "A spirit filled revolution" CD+Book/LP+Book

NEW WINDS to zasluzona grupa nurtu Vegan Straight Edge z Portugalii, istniejaca od 1997 roku. "A Spirit Filled Revolution" to trzecia pelnometrazowa plyta zespolu, tum razem zespol wydal nakladem Refuse Records! Muzyka zawarta na tej plycie stylistycznie osadzona w tradycji kapel melodyjnego old school hardcore, ale wykraczajaca daleko poza konwencje gatunku. Ujmujaca, bogato zaaranzowana muzyka, czerpiaca z jednej strony z dokonan takich kapel jak 7 Seconds, Uniform Choice, Ignite czy Shelter, a z drugiej nasycona oryginalnymi rozwiazaniami i bogata pomyslowoscia. Daje to doskonaly efekt, albowiem na tej plycie jest miejsce na pozytywny old schoolowy hardcore, jaki i liryczne i bardziej spokojne akcenty. New Winds to rowniez ujmujace teksty, dotyczace wielu spolecznych i politycznych problemow wspolczesnego swiata. Tym wydawnictwem New Winds udowadniaja, ze Hardcore/Punk wciaz jest krytyczna, prowokujaca myslenie forma wyrazu. Do plyty wydanej w formie digi-pack dolaczona jest rzecz unikatowa jak na wspolczesny hardcore - do zawartosci muzycznej dolaczona jest bowiem 170-stronicowa ksiazka z tekstami zespolu, komentarzami do nich, artykulami, mnostwem informacji, zdjec, pozytecznymi adresami... Krazek zawiera 15 numerow zarejestrowanych w Portugalii i zmasterowanych w amerykanskim Massive Mastering Studios. Calosc czyni to wydawnictwo wyjatkowym i szczegolnym, z cala pewnoscia jednym z wazniejszych wydawnictw europejskiej sceny Straight Edge Hardcore w tym roku! 150 egz. z pierwszego tloczenia wersji analogowej, dostepna na czerwonym winylu.
Wersja analogowa plyty.

 
 

#027

V/A NOC WALPURGII 1996-2002 CD

"Noc Walpurgii" jest cyklicznie organizowanym festiwalem, odbywajacym sie regularnie co dwa lata w Warszawie, organizowanym przez inicjatywy Emancypunx i Refuse. Mottem przewodnim festiwalu jest zwrocenie uwagi na tak powszechne, zarowno w spoleczenstwie i kulturze, zjawiska seksizmu i homofobii, majace wielokrotnie rowniez miejsce w scenach undergroundowych, kontrkulturowych czy hardcore/punk oraz wsparcie kobiecych i feministycznych inicjatyw wewnatrz ruchow alternatywnych, krytycznych i mlodziezowych, ze szczegolnym przywiazaniem do kultury hardcore/punk, podejmujac probe przelamania silnej meskiej dominacji meskiej i znikomej aktywnosci kobiet wewnatrz sceny hc/punk, jaka miala miejsce do polowy lat 90-tych. "Noc Walpurgii" byla prekursorskim festiwalem tego typu i skutecznie jednoczyla osoby zwiazane ze srodowiskami feministycznymi, alternatywnymi, lesbijskimi/gejowskimi/queer, anarchistycznymi, punk/hardcore etc, udowadniajac, ze istnieje silne poparcie dla antyseksistowskich, antyhomofobicznych i pro-rownosciowych idei, a takze probujac przelamac wspolne bariery i uprzedzenia, aby zamanifestowac wspolne cele, poglady i solidarnosc w walce z nietolerancja, uprzedzeniami, szowinizmem, przemoca i dyskryminacja. Festiwal organizowany jest od 1996 roku, wystepowalo juz na nim wiele artystek, performerek, drag queens/drag kings etc, ale przede wszystkim mnostwo kapel Hardcore/Punk, zarowno calkowicie zenskich, jak i posiadajacych w swych skladach kobiety, a takze meskich wspierajacych idee festiwalu czy posiadajacych bliski festiwalowi przekaz. Kompaktowa skladanka "Noc Walpurgii 1996-2002" jest dokumentem czterech pierwszych edycji festiwalu, zawierajacym archiwalne nagrania koncertowe zespolow goszczacych podczas festiwalu, zarowno gosci zagranicznych, jak i wielu kapel polskiej czolowki hcpunk ostatnich lat, wyrazajacych wsparci wobec festiwalu swym uczestnictwem - na skladance znajdziemy zatem nagrania nastepujacych zespolow: RE-SISTERS (Szwajcaria), HARUM-SCARUM (USA), LADY! DIE (Holandia), LORENA & THE BOBBITS (Niemcy), DULDUNG (Polska), HISTERIA (Pol), SCATTERGUN (Niemcy), NKD (Niemcy), LIFE CYCLE (Belgia), DIASPORA (Finlandia), GUERNICA Y LUNO (Pol), POST REGIMENT (Pol), PIEKLO KOBIET (Pol), HOMOMILITIA (Pol), GERONIMO (Pol), SILIKONFEST (Pol), WHITE RABBIT (Pol), HIGHSCORE (Niemcy), OIL (Holandia), SANCTUS IUDA (Pol), ANTICHRIST (Pol) oraz ZLODZIEJE ROWEROW (Pol). Do plyty dolaczony 20-stronicowy booklet z historia festiwalu, ideami za nim stojacymi, tekstami oraz informacjami o zamieszczonych kapelach. Plyta wydana w kooperacji Emancypunx Records oraz Refuse Records.

 
 

#026

JULIETTE "From somewhere in the east" CD

JULIETTE to rodzima ekipa nurtu emo-hardcore pochodzaca z Lublina i Pulaw, ktora istnieje juz od kilku lat, a ktora w koncu debiutuje pelnometrazowa plyta CD. Czesc zespolu znana jest rowniez z innych nieistniejacych juz zespolow takich jak Antichrist czy 33 Rotations. Styl reprezentowany przez zespol jest unikatowy w skali krajowej. Tworczosc zespolu to niezwykle silnie naladowany rozrywajacym i przeszywajacy hardcore odwolujacy sie inspiracjami do kapel nurtu emo-hardcore pierwszej polowy lat 90-tych, szczegolnie szkoly francuskiej z takimi kapelami jak Finger Print, Jasemine, Shatter The Myth czy Anomie oraz amerykanskich kapel pokroju Iconoclast i Frail, kapel z kregu Ebullition Records, brzmiacym jednak swiezo, nowoczesnie i oryginalnie. Kanadyjski fanzin "At both ends" umiescil ich na samym szczycie najlepszych plyt w jednym ze swych numerow, a dokonania Juliette porownuje sie rowniez do wspolczesnych kapel, takich jak Circle Take The Square, Envy czy Majority Rule. Muzyka Juliette poparta jest inteligentnym, poruszajacym mocno osobistym przekazem. Z pewnoscia ta plyta potrafi chwycic za serce. Calosc wydana w formie digi-pack z zalaczonym 20-stronicowym bookletem.

 
 

#025

HIGHSCORE "Unsuspecting actors in a bad soap opera" MC

Druga duza plyta niemieckiego HIGHSCORE przynosi 17 numerow, w doskonaly sposob laczacy pozytywny old schoolowy hardcore z drapieznym szybkim i wscieklym hc. Ta plyta przynosi zdecydowanie ostrzejsze numery niz na poprzednich wydawnictwach zespolu. Wciaz jednak zachowujac charakterystyczna dla kapeli linie melodyczna. To co nadawalo szczegolnemu charakterowi zespolu to inteligentne, dajace do myslenia teksty. Na drugiej plycie sa one zarowno o charakterze spolecznym i politycznym, okoloscenowym, ale takze osobistym - nie brakuje tu osobistych spostrzezen i doswiadczen osob od lat zaangazowanych w scene straight edge/hardcore/punk. Tytul plyty odnosi sie do spolecznej i osobistej kontroli, jakiej doswiadczamy w dzisiejszym swiecie, gdzie kontrola ta stosowana jest wrecz bezposrednio za pomoca instalowanych kamer. HIGHSCORE byl zdecydowanie jedna z wazniejszych kapel Hardcore ostatnich lat w Europie, ktory nie tylko przyczynil sie do powrotu tradycyjnego szybkiego old school hardcore, ale takze nadawal silne znaczenie swemu przekazowi, przekazujac je w inteligentny i nieszablonowy sposob, z silnym naciskiem na akcentowanie antyfaszyzmu. "Unsuspecting actors in a bad sopa opera" to kasetowa wersja plyty wydanej oryginalnie w Niemczech na LP/CD w Stereodrive Records, a nastepnie na LP w USA w 625 Records oraz w Brazylii w Liberation Records. Wkladka zawiera polskie tlumaczenia tekstow. Na kasecie znajduje sie 17 utworow, w tym cover legendarnej niemieckiej kapeli punk rockowej The Buttocks.

 
 

#024

REGRES "Punk Rock Pozytyw" CD/MC

Pochodzacy ze "swietego miasta" REGRES z obiecujacego mlodego zespolu, w przeciagu krotkiego czasu stal sie dojrzalym reprezentantem rodzimego straight edge/hardcore/punk, nie obawiajacym sie przekazywac wprost swe pozytywne, ale i krytyczne przeslanie. Ich muzyka nabrala szybszego, dynamicznego oblicza, wiec oczekujcie odpowiedniej dawki soczystego old school na tym krazku.

 
 

#023

I SHOT CYRUS "Complete Discography 1997-2001" CD/MC

Ta plyta to komplet wszystkich nagran tej brazylijskiej ekipy sprzed sesji na "Tiranus". Czesc z nich jest niepublikowana, reszta ukazala sie wczesniej na dwoch split singlach i dwoch kompilacjach. Do tego dwa bonusowe numery z "Tiranusa". W sumie 21 szybkich, hardcore’owych numerow (w tym cover SSD)... Czad jakiego w Polsce nie zaznacie!

 
 

#022

BETERCORE "Youthcrust Discography!!" CD

Wybuchowy, szalony fast-core z Holandii, obok Seein Red, Vitamin X czy Point Of Few to czolowka holenderska w tym nurcie. Zestaw wszystkich dotychczasowych nagran tej ekipy, z ex-czlonkami minBoycot i Vitamin X w skladzie. Dodatkowo prawie 20 minut nagran video! W Stanach w Six Weeks a w Europe w Refuse!

 
 

#021

VITAMIN X "Now it`s our turn" MC

Wybuchowy, drapiezny i bezkompromisowy Political Straight Edge Hardcore z Amsterdamu w nagraniach pochodzacych z singla "People That Bleed", plyty "See Thru Their Lies" oraz kompilacji "Stronger Than Ever". 30 szybkich numerow, ktore spowoduja, ze bedziesz biegac po suficie

 
 

#020

V/A "Take No Heroes" CD

Miedzynarodowa kompilacja Hardcore, na ktorej znalazlo sie dziesiec kapel z roznych stron swiata, prezentujacych szybki old-school hardcore z pozytywnym i politycznym przekazem. Na kompilacji znalazly sie nastepujace kapele: CITA ATTIEKSME (Lotwa), CRICKBAT (Hiszpania), FEUD (Filipiny), MUTINY (USA), NO VIOLENCE (Brazylia), ONLY WAY OUT (Polska), POINTING FINGER (Portugalia), RAZLOG ZA (Chorwacja), SECOND COMBAT (Malezja), SINCERITY (Niemcy). W sumie 10 kapel, 39 utworow i 72 minuty muzyki!!!

 
 

#019

TIME X "Good moves not good players" 7"EP

Najnowszy singiel Time X, tym razem w Refuse Recs!! To chyba najlepszy material zalogi z Lizbony jaki nagrali. Ta czolowa ekipa sXe z Portugalii prezentuje na tym singlu 8 swietnie brzmiacych, super-energetycznych numerow zadziornego, szybkiego youth crew hardcore z dobrym przekazem . Jeden z numerow to cover DYS.

 
 

#018-5

ZLODZIEJE ROWEROW "Ten moment" CD/MC

Nowa plyta Zlodziei Rowerow przynosi 12 chwytajacych za serce numerow... wciaz duzo emocji przekazanych w jeszcze bardziej intensywny sposob niz dotychczas. Na kompakcie dodatkowo DIY teledysk.

 
 

#017

REGRES s/t MC

Debiut mlodej sXe kapeli z Czestochowy. Energiczny, autentyczny hXc w klimatach Apatii z domieszka old school Hc i interesujacymi tekstami... Jeszcze bedzie o nich glosno...

 
 

#016-4

SECOND AGE "The tides have turned" CD/MC

Wysmienity posi - oldschool straight edge HC z Wroclawia. Zywiolowy, energetyczny, inteligentny hardcore starej szkoly jakiego w Polsce nikt jeszcze nie gral na tym poziomie...

 
 

#015

GOOD CLEAN FUN "Straight Outta Hardcore" MC

Trzecia studyjna plyta waszyngtonskiej XXX posi-zalogi! Czy potrzeba wiecej rekomendacji? Dodatkowo na kasecie singiel "Let’s go Crazy"!

 
 

#014

V/A "More Than The X On Our Hands" 2x MC

Swietny dokument ilustrujacy swiatowa scene Straight Edge Hardcore! 41 kapel z 41 panstw: ACCION POSITIVA (Meksyk), THE ANSWER IS STILL NO (Jugoslawia), BLIND TO SEE (Indonezja), BURDEN (Kanada), B'67 (Rosja), CIRCLE AGAIN (Irlandia polnocna), CLEAN (Chorwacja), CON VISION (Kolumbia), CROSSINGPOINT (RPA), D.S.M. (Nowa Zelandia), EVIDENCIA (Kostaryka), FAST YOUTH (Dania), FEUD (Filipiny), FUERZA DE VOLUNTAD (Chile), FUERZA X (Gwatemala), THE GEEKS (Korea poludniowa), GOOD CLEAN FUN (USA), H-STREET (Austria), INSPIRE (Brazylia), IN THE CLEAR (Anglia), MATCHPOINT (Szwajcaria), NEGATIVE IMPACT (Izrael), NEW BREED (Slowenia), NEW WINDS (Portugalia), ONEXMORE (Belgia), OUT OF STEP (Australia), PURPURA (Urugwaj), RED KEDGE (Singapur), RESOURCES (Wegry), SECOND AGE (Polska), SELF DEFENSE (Malezja), SLOWDOWN (Hiszpania), STRENGTH APPROACH (Wlochy), STRIKEPOINT (Norwegia), TILL I DIE (Japonia), TURNOVER (Niemcy), TRUNCHBULL (Szwecja), UNDERFIRE (Czechy), UNEVEN (Francja), VIEJA ESCUELA (Argentyna), VITAMIN X (Holandia).
 
Do wydawnictwa dolaczony jest 60-stronicowy booklet, w ktorym oprocz tekstow, zdjec i informacji o zespolach znalazly sie artykuly dotyczace charakterystyki i historii Straight Edge, napisany przez Roberta z Commitment Recs. oraz tekst nt. poczatkow tej idei w waszyngtonskiej scenie hc/punk poczatku lat 80-tych autorstwa samego inicjatora sXe – Ian’a Mackaye (Teen Idles, Minor Threat, Fugazi)!

 
 

#013-3

ONLY WAY OUT "Only Way Out" 7"EP/MC

Tak, pierwszy winyl w REFUSE! Only Way Out to zaloga straight edge HC z Warszawy prezentujaca szybki old-schoolowy HC. 10 utworow na tym singlu, w tym cover Cymeon X!

 
 

#012

REACHING FORWARD "The Conflict" MC

Maxxxymalnie energetyczny, szybki, wsciekly Straight Edge Hardcore z Holandii. 33 utwory pochodzace z ich lp, dwoch split singli, festiwalu w Pilznie, w tym jeden nowy, nigdzie dotad nie publikowany. Zdecydowanie europejska czolowka...

 
 

#011

BLOODPACT "(A)bastardization" MC

Szybki drapiezny straight edge hardcore z Detroit, z przekazem 'prosto w twarz'. 22 czadowe numery w tym covery Chokehold, 7 Seconds i Black Flag. Ogien!

 
 

#010

GOOD CLEAN FUN "On the streets saving the scene from the forces of evil" MC

Kasetowe wydanie ich drugiej plyty. 11 ultra pozytywnych, przebojowych, szybkich a zarazem melodyjnych kawalkow. Do tego inteligentne, ale pelne humoru teksty (sa tlumaczenia!). Po prostu Washington DC Straight Edge Hardcore...

 
 

#009-2

ZLODZIEJE ROWEROW "Emo`la" CD/MC

17 utworow, z czego dwa tylko na cd. Pierwsza duza plyta weteranow emo-hardcore...

 
 

#008

SPINELESS "…A Talk between me and the stars" MC

Kolejna straight edge ekipa z Belgii atakuje. Zmetalizowany HC, ktora nazwano H-8000 style, jednakze bardziej charakterystyczny niz inne kapele tego nurtu. Sprawdz, nie pozalujesz.

 
 

#007-1

PURE "No one proper way" CD/MC

Tak tak! Pierwsza plyta w refuse records... Pomyslowo zagrany, natezony i soczysty Straight Edge Hardcore na iscie swiatowym poziomie. Do tego bardzo dobre texty, od osobistych do politycznych... Sprawdz ich!

 
 

#006

LIAR "Invictus" MC

Szczytowe osiagniecie belgijskiej H8000 crew. Zmetalizowany wsciekly straight edge HC najwazniejszej chyba kapeli tego nurtu w Europie.

 
 

#005

BLINDFOLD "Live in a simple beauty" MC

Doskonaly emocjonalny straight edge/HC, prawie 60 minut muzyki - koncert, legendarne dwa pierwsze single oraz numer ze skladanki "Regress No Way!" (Belgia).

 
 

#004

NATIONS ON FIRE "Death of the pro-lifer" MC

Druga plyta genialnej belgijskiej formacji. Bardziej melodyjna i z innym wokalista (Edward Good Life), ale rowniez wspaniala! Klasyka europejskiego straight edge HC punk.

 
 

#003

ZLODZIEJE ROWEROW s/t MC

Debiut z 96 roku ekipy z Zambrowa.

 
 

#002

CYMEON X "Live" MC

Posmiertnie wydana kaseta zawierajaca kawalki z ich trzech koncertow, tej najbardziej znanej polskiej kapeli straight edge. Klimat taki jaki byl na tych koncertach - ogien.

 
 

#001

KTO UKRADL CIASTKA "Rozdzial XI" MC

Nagrania z lat 92-93 podwarszawskiej kapeli Hc/punk z silnym pro-wegetarianskim przekazem z Jarkiem Youth Culture na wokalu. Naklad wyczerpany!

 
 

[ DO GORY ]